עמדת ישראל באו"ם

מצב
הנושא נעול.

קו32

New member
עמדת ישראל באו"ם

עמדת ישראל באו"ם
שלום,
אני תלמיד בכיתה י"ב ואני מייצג את ישראל בתחרות ארצית שבה כל בית ספר מייצג מדינה בסימולציה של האו"ם.בתור ישראל,אני נמצא בוועדת זכויות האדם ואחד הנושאים הוא "הגנה על זכויות אזרח,פוליטיות וסוציו אקנומיות של פליטים".

האם תוכל לכתוב בבקשה על הזכויות שכיום פליטים מקבלים בארץ?
לא מצאתי שום חוק בעניין מעבר לאמנות הבינלאומיות שישראל חתמה עליהם.באיזו צורה חוקית זכויות הפליטים מעוגנות?

לא בטוח שיש להם זכויות

עמדת ישראל באו"ם
שלום,
אני תלמיד בכיתה י"ב ואני מייצג את ישראל בתחרות ארצית שבה כל בית ספר מייצג מדינה בסימולציה של האו"ם.בתור ישראל,אני נמצא בוועדת זכויות האדם ואחד הנושאים הוא "הגנה על זכויות אזרח,פוליטיות וסוציו אקנומיות של פליטים".

לא מצאתי שום חוק בעניין מעבר לאמנות הבינלאומיות שישראל חתמה עליהם.באיזו צורה חוקית זכויות הפליטים מעוגנות?
לא בטוח שיש להם זכויות
ראה כאן-

http://www.humanrights.cet.ac.il/ShowItem.aspx?ItemID=877efec7-338d-444c-82dd-c4d27ab0e052&lang=HEB

קו32

New member
אני מודע לכך שאין חוק בנושא

השאלה היא אילו זכויות המדינה בכל זאת נותנת לאנשים שהיא הגדירה כפליטים? מה הסטטוס קוו בישראל ואיך המדינה\הממשלה\בית המשפט\אחר מתייחסת לכל הנושא.
אני רוצה לדעת מה המדיניות של המדינה בכל נושא זכויות פליטים

randyloo

New member
המדינה מחוייבת לאמנות בינלאומיות בנושא הפליטים

השאלה היא אילו זכויות המדינה בכל זאת נותנת לאנשים שהיא הגדירה כפליטים? מה הסטטוס קוו בישראל ואיך המדינה\הממשלה\בית המשפט\אחר מתייחסת לכל הנושא.
אני רוצה לדעת מה המדיניות של המדינה בכל נושא זכויות פליטים
הבעיה בישראל היא שהמדינה מסרבת לתת באופן רשמי מעמד של פליט וכך נמנעת ממתן הזכויות הנגזרות ממעמד זה. ישנם הרבה נתונים ברשת בנושא.

TaL53

New member
מה שכתבת אינו נכון עובדתית

הבעיה בישראל היא שהמדינה מסרבת לתת באופן רשמי מעמד של פליט וכך נמנעת ממתן הזכויות הנגזרות ממעמד זה. ישנם הרבה נתונים ברשת בנושא.
מה שכתבת אינו נכון עובדתית
ישראל הכירה פרטנית בבקשות מקלט מסויימות, לאחר בחינתם.

TaL53

New member
הנתונים שהצגת שוללים את טענתך הקודמת

הנתונים שהצגת שוללים את טענתך הקודמת
טענת כי:
>הבעיה בישראל היא שהמדינה מסרבת לתת באופן רשמי מעמד של פליט.
&nbsp
מהנתונים שהצגת עולה כי:
1. ישראל בוחנת פרטנית את הבקשות למקלט ונותנת פרטנית תשובה לכל בקשה. לכן אין הכרה קבוצתית אלא פרטנית במקרים מסויימים. מהנתונים עולה כי ישראל הכירה בחלק (קטן) של בקשות המקלט.
&nbsp
2. ישראל נותנת הגנה קבוצתית למבקשי מקלט ממדינות מסויימות מה שאומר בפועל שאותם אנשים נשארים בארץ ומקבלים את הזכויות הרלוונטיות עד שינוי הנסיבות בארץ מוצאם.
&nbsp
3. עד שנת 2009 בקשות המקלט בישראל נבחנו ע"י נציבות האו"מ לפליטים ולא גוף ממשלתי והסטטיסטיקה של האו"מ למתן מעמד פליט לא בדיוק מזהירה.
&nbsp

TaL53

New member
ישראל חתומה על אמנת הפליטית כולל הפרוטוקול משנת 67

עמדת ישראל באו"ם
שלום,

ישראל חתומה על אמנת הפליטית כולל הפרוטוקול משנת 67
ולכן מעניקה למבקשי המקלט את כלל הזכויות מתוקף האמנה כל עוד נבחנת בקשתם למקלט. למשל ישראל לא מחזירה פליטים שבקשתם טרם התבררה למדינה ממנה ברחו ובה עלולים לסבול מרדיפה, ישראל מאפשרת למבקשי המקלט לעבוד ולשהות בישראל עד למיצוי הליכים. ישראל מאפשרת למבקשי המקלט ייצוג של עו"ד. מבחינת זכויות סוציאליות מי שעובד בצורה חוקית מבוטח בביטוח לאומי ובריאות.
&nbsp
לגבי מי שכתב בשרשור זה שישראל מסרבת לתת מעמד פליט רשמי הדבר אינו נכון. ראשית יש לזכות כי מעמד פליט ניתן פרטני ולא קבוצתי. ז"א שאי אפשר לתת מעמד פליט לכל מי שחי אי פעם באריתראה רק בגלל שהוא בעל אזרחות של מדינה זאת. שנית, ישראל הכירה במהלך השנים (שוב פרטנית) במבקשי מקלט כפליטים, לאחר בחינת בקשתם. יש לזכור כי מעמד פליט לא ניתן לנצח אלא נבחן כל כמה שנים מחדש כי אם השתנו הנסיבות בהם התקבל מעמד פליט המעמד יכול להתבטל.
&nbsp
http://www.refworld.org/cgi-bin/texis/vtx/rwmain/opendocpdf.pdf?reldoc=y&docid=551131394

יהושע פקס

New member
מעמד בישראל עבור מבקשי מקלט מדיני / פליטים / מסתננים לישראל

עמדת ישראל באו"ם
שלום,

מעמד בישראל עבור מבקשי מקלט מדיני / פליטים / מסתננים לישראל
שלום ובוקר טוב, כל נושא מבקשי מקלט לישראל מעורר הרבה אמוציות בציבור הרחב, בעיקר תושבי דרום תל אביב, או מקומות אחרים בהם קיים ריכוז גבוה של מבקשי מקלט. האמת היא שמדובר בתופעה כלל עולמית של נדידת עמים ממקום אחד למקום אחר, אשר כפי שאנו רואים משפיע כעת בעיקר על מדינות אירופה, אבל גם שכנות כמו ירדן וטורקיה אשר קולטות מליוני פליטים סורים שבורחים מהמלחמה בסוריה. בישראל, לאחר בניית גדר על גבול מצרים כמעט ואין כניסה של מסתננים חדשים לישראל. ההערכה היא כי יש בישראל בסביבות 40 אלף מבקשי מקלט ומספרם בירידה מתמדת. כיום עיקר מבקשי המקלט שמגישים בקשות חדשות הם בעצם ממדינות מזרח אירופה (אוקראינה, גיאורגיה) אשר נכנסים לישראל כתיירים דרך נתב"ג, ולאחר כניסה לארץ מגישים בקשת מקלט. ישראל אכן חתומה על אמנת הפליטים ופועלת בשנים האחרונות על פי נוהל פנימי ופסיקות בית המשפט בנושא מתן מעמד לפליטים בישראל. יחידת הטיפול במבקשי מקלט ברשות ההגירה הכפופה למשרד הפנים, מטפלת בפניות ומחליטה מי מסתנן לא חוקי, או מהגר עבודה, לעומת מי זכאי למעמד פליט. אדם שמוכיח כי הוא באמת פליט, אשר נשקפת לחייו סכנה בארץ מוצאו, מקבל אשרת עבודה, ובסוף ההליך זכאי גם לקבל תושבות ארעית (תעודת זהות) בישראל. בפועל מתוך אלפי בקשות בשנה רק מספרים בודדים של בקשות אינדיבודואליות למקלט מדיני בישראל מאושרות. רוב מבקשי המקלט הם אריתראים אשר זוכים להגנה קולקטיבית, כלומר: לא מגורשים חזרה לאריריאה, אבל גם לא מוכרים כפליטים, אלא מקבלים אישורי שהייה זמניים בישראל. בברכה ויום טוב, יהושע

מצב
הנושא נעול.
למעלה