עסק מהבית - מיסים

מצב
הנושא נעול.
עסק מהבית - מיסים

עסק מהבית - מיסים
שלום, אני מתכוונת לתת שרותי ייעוץ בתחום מסויים ובהתחלה (אולי אפילו דרך קבע) אעבוד מהבית הפרטי שלי. לשם כך יעדתי חדר מיוחד. מה קורה עם ארנונה? אני לא צריכה רשיון לניהול עסק, אבל האם אני חייבת לדווח לעיריה שאני מנהלת עסק מהבית? בבקשה, אם אתם נותנים לי תשובה, נא להגיד את המקור (חוק, פסיקה. וזאת כי קבלתי תשובות רבות ושונות - יש אומרים לי שלא צריכה, יש אומרים שחייבת, יש אומרים שחייבת אבל לא צריכה, יש כאלה שאומרים שצריך אבל לא עושים את זה..... ויש אומרים שאין כל חוק ברור בתחום ועדיין אפשר לא לדווח. מה קורה לאמיתו של דבר, מה הדין? תודה רבה לכולם ושבוע טוב

היי שירי

עסק מהבית - מיסים
שלום, אני מתכוונת לתת שרותי ייעוץ בתחום מסויים ובהתחלה (אולי אפילו דרך קבע) אעבוד מהבית הפרטי שלי. לשם כך יעדתי חדר מיוחד. מה קורה עם ארנונה? אני לא צריכה רשיון לניהול עסק, אבל האם אני חייבת לדווח לעיריה שאני מנהלת עסק מהבית? בבקשה, אם אתם נותנים לי תשובה, נא להגיד את המקור (חוק, פסיקה. וזאת כי קבלתי תשובות רבות ושונות - יש אומרים לי שלא צריכה, יש אומרים שחייבת, יש אומרים שחייבת אבל לא צריכה, יש כאלה שאומרים שצריך אבל לא עושים את זה..... ויש אומרים שאין כל חוק ברור בתחום ועדיין אפשר לא לדווח. מה קורה לאמיתו של דבר, מה הדין? תודה רבה לכולם ושבוע טוב
היי שירי
השאלה ששאלת, אינה נוגעת בדיני עבודה, לכן תשובתי מסוייגת מראש. עליך לפנות לחוק רישוי עסקים ושם תוכלי לקבל את התשובות לשאלתך ולגבי הארנונה עליך לפנות לעיריה ולקבל מהם תשובה מדוייקת. עד כמה שידוע לי, בעיריה עליך לברר האם את גרה באיזור שבו מותר שימוש מעורב של עסקים ומגורים. אם יש לכך היתר הרי שבגבלות מסוימות (כגון מספר העובדים שאת מעסיקה בעסק), תוכלי לקבל רישיון ללא היתר מיוחד. לעניין הארנונה, אותו חלק שמשמש לעסק, יהיה חייב בארנונה עיסקית. יום טוב ובהצלחה בעסק.

מצב
הנושא נעול.
למעלה