עקירה ושינננית..

crema61

New member
עקירה ושינננית..

לפני כשנה שעקרתי שן אחת התחתונה מעל השן הזאת הייתה לי שן שמדדמת..
הרופא שלח אותי לבדיקת אולטרסאונד של השן. ראה שמדובר ב-2 שיניים. אחת שן עיקרית ועוד שן אחת צמודה קטנה שלא אמורה להיות שם. אמר לי במפורש שחייבים לעקור אותה כי אם לא..בסופו של דבר אני יפגע בשן העיקרית. הבנתי אז בזמנו שנכנס בטח בין 2 השיניים מזון שקשה להוציא , אשר מתרקב שם ויכול לגרום לעששת בשן העיקרית שגם אותה אצטרך לעקור בגלל זה.
היום אני חושבת שיש עוד סיבה ממנה אני חוששת..
למרות שקבעתי אעז תור לעקירה בשל החרדה האיומה מרופא שיניים וכל הציוד של "חדר מנתחים" דחיתי את העניין. לא נורא אמרתי לעצמי..

אתמול הייתי בעבודה וסתם עם הלשון שיחקתי על שתי השיניים האלה. הרגשתי כאילט משהו תקוע שם.
נגעתי בשן עם האצבע וראיתי שהיא מתנדנדת.
ידעתי שזה רק עניין קצר עד שהשן תישבר לי גם בלי שאשחק איתה.
אחרי דקה שנגעתי בשן חצי מהשן המיותרת נשברה.
אין מצב לדימום או כאב..
ישר נלחצתי שמה יהיה שברור שצריך לעקור את השן .
אבל איך הרופא יעקור את השן ואם זה בסדר אם אין לו 2 ידיות אחיזה. כלומר חצי מהשן אפילו חלק ממנה קיימת והחצי השני וקצת יותר נשבר.נשאר רק השורש..
אני מקווה מאוד שהרופא לא יצטרך לפגוע לי בעקירה בשן הסמוכה , כי אם יפגע יראו לי חור שאני מחייכת מלמעלה.
ולעשות טיפולי שורש וזה מעולם לא עשיתי רק עקירות.
מגיל קטן אני מאוד מפחדת , פחד מוות מלבקר את המקום.
ישר אני משתתקת בגוף, הברכיים רועדות כן גם בגיל 30
לפחות עקרתי 2 שיניים כי הכאב היה בלתי נסבל,,

הייתי במרפאה ובקבלה קבעו לי תור ביום חמיש בבוקר לראות בדיקת רופא. מספיק שהרופא ידחוף לי מכשיר רק כדי לבדוק את המצב ישר אני יכנס לסטרס..
בקבלה היא קבעה לי גם תור לשיננית באותו הזמן.
אפילו ניסיתי לשכנע אותה שלא והיא אמרה חבל שזה מתנה.
פעם עשו לי גם איזה שהיא הרגדת מחוק ואחרי כמה דקות עדיין הייתי מפוחדת. הרופא התייאש ונפרד ממני לשלום..
יש לי האמת אבן בשיניים ואני חייבת להתגבר על החרדה , אבל רק המחשבה על המקום מעוררת פי אזעקה. כאילו רוצחים אותיי

זה עד כדי ככה מפחיד להיות אצל שיננית ? מעולם לא עשיתי
עקירה כן בהרבה זיעה דם ודמעות. שמים לי פלסטיק לפה כדי שאני לא יסגור את הפה..רק ככה אני מצליחה לצלוח את התהליך , תוך כדי שאני מרגישה מוזר

פחד מרופא שיניים

פחד או פוביה מטיפולי שיניים הנם תופעה מוכרת ונפוצה למדי. את מודעת למה את צריכה לעשות. מציע לפנות לרופא שיניים מומחה שיוכל לעזור לך באמצעים תרופתיים ואחרים לטפל ולהפחית את החרדה. בהצלחה

למעלה