עשרים שנה תחת אש - התגובה שהפילה לי אסימון

בתגובה למה שכתבתי - תגובה מספר 5

"לצאת מעזה עכשיו! ולא להיכנס ללבנון בשום מקרה. ארה"ב יזמה עם ביבי וכוחות הביטחון לעשות את 7/10. הם רוצים קווי גז נפט ורכבת מסעודיה לאירופה שעוברים בישראל והם צריכים להוריד את כל הערבים שמתנגדים. נתנו לעזתים לחטוף אנשים שיהיה תירוץ גם למרכז/שמאל להיכנס לעזה.מנסים לשכנע עכשיו ללבנון.ביבי סוכן סיאייאי"

3 לייקים 6 דיסלייקים

אחד הגיב לתגובה בכינוי

עשרים שנה תחת אש

"חמאס זה לא קנוניה ואסור לתת להם להשאר בשלטון ולא מעניין אותי מה הרווח הנוסף של ישראל מזה, קודם כל די לירות עליי ועל הילדים שלי טילים עם עשר שניות להגנה. איזה לצאת מעזה? סוף סוף מתייחסים לזעקה של תושבי העוטף. רווחים נוספים עבור ישראל או ארהב או המזרח התיכון ממש לא תירוץ לעצור את ארגוני הטרור בעזה! די".

ואז תפסתי

מה שחשבתי קודם קיבל חיזוק:

ארה"ב חיסלה את רבין ושמה את ביבי.

רבין היה נחוש לעשות שלום למרות הטעות שלו עם עראפת.

זה לא הלם אינטרסים אמריקאיים ולכן חוסל.

מה היו האינטרסים?

אני יכול לשער - מכירת נשק, ביצוע עתידי של 9/11 - ז"א השתלטות על הנפט בכוח הזרוע,

ע"י ערעור השלטון במדינות הערביות במזרח התיכון שלא משתפות פעולה עם ארה"ב ויותר גרוע

משתפות פעולה עם רוסיה וסין.

Harrington

Well-known member
מנהל
רבין היה נחוש לעשות שלום למרות הטעות שלו עם עראפת.
האמת שהוא דווקא היה מאוד רחוק מנחוש. הוא כלל לא היה מעוניין בהסכמים האלה והדבר די נכפה עליו על-ידי פרס וביילין. אמנם הוא נכנע בסוף, שלא מרצון מלא וחופשי, וזאת בהחלט נקודה לרעתו (להשקפתי). אבל לא היה צריך לקרות הרבה כדי שהוא היה מבטל את הכל (וברור לחלוטין שהיה עושה זאת בדיעבד אילו היה בחיים בימים שכוונות עראפת האמיתיות התגלו בריש גלי). מבחינה זו אם מישהו אכן רצח אותו והסיפור הרשמי אינו נכון, הרי שהרבה יותר הגיוני לסבור שזה היה השמאל הישראלי (פרס מישהו?), שרצה למנוע מרבין מלחזור בו מהסכם ה'שלום'.
זה לא הלם אינטרסים אמריקאיים ולכן חוסל.
לא מתאים לממשל של אז. אני לגמרי מוכן לקבל שהממשל האמריקאי מסוגל לדברים כאלה, אם כי אני בספק שזה נכון גם לגבי מדינת ישראל (נראה לי יותר קטע של מדינות העולם השלישי, דיקטטורות וכדו'). אבל כאן זה פשוט לא היה באינטרס שלה, של ארצות הברית. בוודאי לא כפי שהממשל של אותם ימים (הנשיא ביל קלינטון) ראה את העולם.

תכל'ס אחלה קנוניה ולשם שינוי גם הצלחת להנפיק אחת יצירתית ומקורית. אבל כמו ברוב המקרים בהם המצאת לנו קנוניות, חסר בה ההגיון. אתה "מעריך" כל מיני דברים. "מעריך" ביסוסים לקנוניה שהמצאת. עם כל הכבוד למומחיותך הגדולה בנושא, כך לא באמת עובדות קנוניות וכך בוודאי שלא באמת חושפים קנוניות.

כלל לא היה מעוניין בהסכמים האלה והדבר די נכפה עליו על-ידי פרס וביילין.
אני מקבל!

אבל הוא מאוד רצה לעשות שלום,ואומנם הדרך של ביילין ופרס הייתה שגויה אבל גם שלו שהתעקש

להשאיר את הנשק והשליטה הביטחונית אצלם.

אומנם לא היה עושה שלום אבל לפחות היה מתקדם קצת לכיוון,אם לא היה מחוסל.

כאן זה פשוט לא היה באינטרס שלה, של ארצות הברית.
קיסינג'ר היה המנטור של ביבי,והוא פעל לפי עיקרון הסכמי השלום עם המצריים.

הרעיון שרק הימין בכיס של השלטון אז אפשר לעשות שלום כי הם המכשול המרכזי

ולכן הציע את המתמחה הלהוט שלו בתור תחליף.

למעלה