ע"ט. עובדת זרה נוסעת לחופשת מולדת לחודש.

ש1ג2

New member
ע"ט. עובדת זרה נוסעת לחופשת מולדת לחודש.

האם חברת הסעוד אחראית על מציאת מחליפה או המשפחה?

המלצתי

תראי שאלתך טובה - אבל אין תשובה חד משמעית - לכאורה החברה אחראית ! בפועל לא ניתן "להאשים" אותה אם היא לא מוצאת - אם מחוסר רצון או אינטרס או באמת כי אין.
אני הייתי מתנה חופש ממושך לעובדת בזה שהיא תמצא מחליפה - לא שזה פתרון חף מבעייתיות אבל עדיף מאשר להישאר ללא תמיכה סיעודית -
אגב יש גם בתי החלמה על בסיס זמני או אפשרות להיכנס לחודש לבית אבות - אבל זה יקר כ 13,000 ₪, כי לחודש אישפוז בבית אבות אין תמיכה ממשלתית.

ladybug4NLP

Active member
ואם לוקחים עובדת מחליפה ללא אישור-מסתכנים

בקנסות ועוד או שהמדינה הטמבלית שלנו מצליחה להבין שגם עובד זר צריך לראות פעם ב... את משפחתו ואי אפשר להשאיר אותו לבד

זה לא חס וחלילה שאני ממליץ על עובדות לא

חוקיות למשך ימי החופשה של עובדת זרה - אבל עוד לא נתקלתי במקרה שבו המדינה תבעה/קנסה/באה בטענות או התערבה בהעסקת עובדת מחליפה - גם לא חוקית - למשך תקופה מוגבלת של העדר עובדת בגין חופשה -
מאידך אם זה לא מוסדר כחוק - לא ניתן ליהנות מכספי ההשתתפות של ביטוח לאומי בשכר העובדת

arieciub

New member
מניסיון שלי עם העובדת של אימי

שנסעה מספר פעמים לחופשה, כדי שתוכלי להנות מהכספים גם במשך החופשה שלה,
היא צריכה לצאת לחופשה מאמצע חודש עד אמצע החודש הבא, ואז ניתן להכניס את כל הכספים המיועדים לתוך חצי החודש הראשון של חודש היציאה
ולחצי החודש השני של חודש החזרה.
חאחר מכן העובדת הקבועה תמשוך את כל הכסף ואז מחזירה חזרה את החודש שהייתה בחופש.
ועוד דבר, גם הוא מנסיוני בעבר, להתחיל לחפש מחליפה כ-4 חודשים לפני היציאה לחופשה של הקבועה (שצריכה לקבוע תאריך ידוע ולא ניתן לשינוי).
מנסיוני גם אם מוצאים עובדת מחליפה (שמתעסקת רק בהחלפות) היא סוגרת לחודשים קדימה עם כל מיני קבועות שיוצאות לחופשה לפי האפשרויות הפנויות של המחליפה.
לכן להתחיל לחפש מעכשיו לקייץ.

למעלה