פורום חשוב ביותר ואני שמחה על

מצב
הנושא נעול.

SuperGirl 25

New member

פתיחתו
וכמובן (כמה מפתיע
) שאלה- האם יש זמן מוגבל שבו אפשר לדרוש פיצויים ממעסיק שלא שילם (מן חוק התיישנות כזה)? ומהו ההליך לדרישת פיצויים, בהנחה שהמעסיק מתנער?
מראש ו-

איילאיל

New member
תשובה:

פתיחתו
וכמובן (כמה מפתיע
) שאלה- האם יש זמן מוגבל שבו אפשר לדרוש פיצויים ממעסיק שלא שילם (מן חוק התיישנות כזה)? ומהו ההליך לדרישת פיצויים, בהנחה שהמעסיק מתנער?
מראש ו-
תשובה:
1. ניתן לתבוע פיצויי פיטורים עד 7 שנים לאחר הזכות לקבלתם. פיצויי הלנת פיצויי פיטורים מתישנים, בדר"כ, כעבור שנה. 2. אם המעסיק מתנער, ניתן להגיש תביעה בביה"ד האזורי לעבודה, באזור בו נמצא מקום העבודה או באזור בו בוצעה העבודה. אייל

SuperGirl 25

New member
איילאיל, ../images/Emo51.gif על התשובה ו...

תשובה:
1. ניתן לתבוע פיצויי פיטורים עד 7 שנים לאחר הזכות לקבלתם. פיצויי הלנת פיצויי פיטורים מתישנים, בדר"כ, כעבור שנה. 2. אם המעסיק מתנער, ניתן להגיש תביעה בביה"ד האזורי לעבודה, באזור בו נמצא מקום העבודה או באזור בו בוצעה העבודה. אייל
איילאיל,
על התשובה ו...
מה ההבדל בין הלנת פיצויי פיטורים לתביעת פיצויים?
האם הגשת התביעה/הוצאות המשפט (אם יש בכלל) עולה כסף?
אם אין לי מכתב פיטורים
, אבל המעסיק שילם לי מחצית מסכום הפיצויים, זו בעיה?? עכשיו כשאני חושבת על כך, איך אוכיח זאת (הפיטורים+ קבלת מחצית מהסכום)

איילאיל

New member
תשובה:

איילאיל,
על התשובה ו...
מה ההבדל בין הלנת פיצויי פיטורים לתביעת פיצויים?
האם הגשת התביעה/הוצאות המשפט (אם יש בכלל) עולה כסף?
אם אין לי מכתב פיטורים
, אבל המעסיק שילם לי מחצית מסכום הפיצויים, זו בעיה?? עכשיו כשאני חושבת על כך, איך אוכיח זאת (הפיטורים+ קבלת מחצית מהסכום)
תשובה:
1. אלו שתי עילות נפרדות, כאשר הלנת פיצויי פיטורים תלויה ראשית בזכאות לפיצויי פיטורים ואח"כ בעובדה שפיצויי הפיטורים לא שולמו במועדם, אם בכלל, כולם או חלקם. ראוי להדגיש, כי בנסיבות מסוימות רשאי ביה"ד לפסוק פיצויי הלנת פיצויי פיטורים בשיעור מופחת או לא לפוסקם כלל. 2. בגין הגשת התביעה תצטרכי לשלם אגרה בגובה 1% מסכום פיצויי הפיטורים שאת תובעת ולא פחות מ-58 ש"ח (אם זכור לי נכון). הוצאות משפט נפסקות בסוף ההליך, בהתאם לתוצאותיו (הצד המפסיד נושא בהוצאות הצד שכנגד. שיעור ההוצאות נתון לשיקול דעת ביה"ד, כאשר ההוצאות שנפסקות בבתי הדין לעבודה בדר"כ נמוכות (ביה"ד יכול גם שלא לפסוק הוצאות)). 3. אם קיבלת סכום מסויים ע"ח פיצויי הפיטורים, ניתן לומר שזו ראשית ראיה (זו מחלוקת עובדתית, הכל תלוי בנסיבות - למשל, אופן חישוב הפיצויים). מעבר לכך, אם פוטרת לאחרונה, על המעסיק חלה, ככלל, חובה להודיע על פיטוריך בכתב ולציין את תקופת עבודתך במקום העבודה. אייל

שלום - תודה על הברכות

פתיחתו
וכמובן (כמה מפתיע
מראש ו-
שלום - תודה על הברכות
אילאיל ענה על רוב שאלותיך
. רק אוסיף שבביה"ד לעבודה את יכולה לייצג את עצמך, זה מקובל ביותר. כמו כן בימים הקרובים אוסיף לרשימת הקישרים, טפסים לפתיחת הליך בביה"ד לעבודה, אותם יש למלא בטרם הגשת התביעה. לגבי הוכחת גובה הפיצויים - תוכלי להציג תלושי שכר.

SuperGirl 25

New member
טפסים בקישורים-מצויין!! ../images/Emo13.gif

שלום - תודה על הברכות
אילאיל ענה על רוב שאלותיך
. רק אוסיף שבביה"ד לעבודה את יכולה לייצג את עצמך, זה מקובל ביותר. כמו כן בימים הקרובים אוסיף לרשימת הקישרים, טפסים לפתיחת הליך בביה"ד לעבודה, אותם יש למלא בטרם הגשת התביעה. לגבי הוכחת גובה הפיצויים - תוכלי להציג תלושי שכר.
טפסים בקישורים-מצויין!!

והערה אחת לתיקון מסויים...

טפסים בקישורים-מצויין!!
והערה אחת לתיקון מסויים...
על תביעה לפיצויי פיטורים אין צורך בתשלום אגרה עם פתיחת ההליך. האגרה נדחית (אחרי מילוי טופס מתאים), ולאחר מכן או שמקבלים עליה פטור (אם התיק נגמר לפני ישיבת ההוכחות) או שמחייבים לשלם, אבל כשהנתבע מפסיד ומחוייב בהוצאות משפט - אז הוא זה שיצטרך לשלם את האגרה הדחויה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה