פזגז מנסים להתנער מאחריות

RoaroFreedom

New member
פזגז מנסים להתנער מאחריות

שלום לכל העונים,

פזגז עשו בדיקת גז תקופתית בבית של אמא שלי בראשון לציון והם גילו שיש דליפת גז בצינור בין ברז הגז בדירה לשעונים למטה.
הטכנאי של פזגז טען שתקלה כזו היא לא מאחריותו כי הדירה שלנו נמצאת בצד שמאל של הבניין (בקומה ראשונה) והשעונים נמצאים מצד ימין למטה - לטענתו התיקון היחיד האפשרי לדבר שכזה דורש העברת צינור דרך הלובי של הבניין וזה לא בטוח ולכן לא אפשרי.
מה שמסרו לנו בשירות לקוחות של פזגז זה שהדרך היחידה שלנו לטפל בבעיה זה להזמין טכנאי פרטי על חשבוננו שיעביר צינור גז מחוץ לדירה (מהחלון?) ולא דרך הלובי של הבניין, ורק אחרי זה פזגז יבואו לאשר שהצינור החדש בטוח.

הזמנו טכנאי פרטי שאמר שלהעביר צינור, עבודה כזאת תעלה באזור ה-3000 שקל!
וכמובן שזה לא משתלם לעשות זאת באופן פרטי ולהסתכן שאחרי זה פזגז עוד לא יאשרו את הצינור בטענה שהוא לא בטיחותי.

אשמח לדעת מה אומר החוק בנושא זה.
- האם זה באחריות חברת הגז או באחריות שלנו?
- אם זה באחריות שלהם, מה אפשר לעשות כדי להבהיר להם שחובה עליהם לספק לנו שירות ולפתור את הבעיה?

כמו כן צריך לציין שאנו לקוחות של פזגז כבר 20 שנה ברצף, כאשר כל אותו זמן אנו משלמים להם דמי שירות חודשיים.

ולפי הכתבה הזאת (אומנם מ-2009 אבל עדיין) חברות הגז דרך קבע מנסות להתחמק מאחריות:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3755585,00.html

אשמח לעזרה.
תודה לכל העונים.
דימה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
היכן הצינור עובר היום ?

מי התקין אותו ומתי ומדוע אין אפשרות להחליפו?

RoaroFreedom

New member
תשובה

על פי מה שידוע לי הצינור עובר מהדירה שלנו בקומה הראשונה דרך הקירות ואולי דרך הלובי (בקירות?) אל שעוני הגז בצד השני של הבניין ליד פחי הזבל - משם זה עובר למקום המרכזי שממנו יוצא הגז
-- פזגז טוענים שאם יש בעיה בצינור בין הבית לשעונים זה לא אחריות שלהם בעוד שבעיה בצינור בין מקום אספקת הכז הראשי לשעונים זה כן אחריות שלהם --
&nbsp
מי שהתקין את הצינור זה קבלן הבניין - קבלן שפשט רגל, הותקן בשנת 2000 כשהבניין נבנה.
לפי פזגז (וטכנאי פרטי שהזמנו אחר כך) אי אפשר להחליפו כי יש דליפה בצינור נחושת איפשהו בין הברז גז בבית לשעונים בחוץ - הם לא יודעים איפה וכנראה זה מסובך או אין להם תמריץ מספיק לחפש.
&nbsp
&nbsp

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אז ככה

הצינור לא באחריות פזגז אלא באחריות שלך, לא מכניסים אותו מהחלון אלא טכנאי הגז קודח בקיר ואם הוא אכן טכנאי גז אין סיבה שפזגז לא תאשר עבודתו, אתה יכול גם לשאול אותם אם יש להם טכנאי מומלץ (הטכנאים שעובדים עבורם עושים גם עבודות פרטיות) ולשכור אותו.
אפשרות נוספת שכדאי לבדוק - במקום להתחבר למרכזית הגז שלהם להתקין בלונים פרטיים, יתכן מאד שהעבודה תהיה זולה יותר והגז בטח יהיה זול יותר.

RoaroFreedom

New member
שלחו אותי חזרה לפה לשאלת המשך

אז כמו שאמרתי תודה
אמא שלי אומרת ששני הטכנאים שבאו עד עכשיו (אחד של פזגז המקורי ואחד שהיא הזמינה) אמרו לה שאי אפשר להעביר צינור חדש באותו קידוח או מקום שבו עובר הצינור גז הישן. האם זה נכון? אם כן מדוע?
כי הרי, אחרת זה פותר את הבעיה יותר מהר ויותר זול (במקום קידוח חדש והעברת צינורות במקומות שהם לא אמורים להיות בהם)

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
הם טכנאי גז, הם מומחים והם לא תאמו ביניהם

אז הכי טוב לשאול אותם מדוע.
אני מניח שזה משום שאי אפשר לשלוף את הצינור הפגום מהקיר ולהשחיל במקומו חדש ואז כדי להחליף יש לחצוב בקיר דבר שהרבה יותר יקר ועלול לגרום להוצאות נוספות (למשל החלפת קרמיקה או צביעת הלובי.

RoaroFreedom

New member
אני רואה שאין ברירה

אלא להחתים את הועד בית - דיירים
ולשכור טכנאי גז שיעביר צינור חדש במקום שהוא בטוח
:)

prizman

New member
לפי מה שאתה כותב ישנה הסתברות לא נמוכה שהם צודקים.

מאז ההתקנה הראשונית התקנים השתנו.
לא עברתי עליהם אבל לא אתפלא אם יש כיום איסור להעביר צינור גז דרך לובי.
התקן החדש טוען שדווקא הצינורות הישנים עוברים במקומות שהם לא אמורים להמצא בהם.
קשה לי להגיד שהייתי שמח לעבור בלובי שחוצים אותו צינורות גז מצד לצד.
כשבבניין שלי אסרו על שימוש בגז בכלל בהתחלה התקוממתי.
כמה ידיעות על פיצוצי גז כתוצאה מהתקנות דפוקות וגם אצלי היו כאלה שיכנעו אותי לגמרי.
צינורות חיצוניים בטוחים בהרבה אבל אצלי לא קיימת אפשרות לזה ובכל מקרה החשמל כבר מאוד מוצא חן בעיני,
לא הייתי חוזר אחורה.

rikola2

New member
בכיריים חשמליים משלמים הרבה יותר כסף על חשמל

וגם אמרו בתכנית עושים חשבון שזה עושה קרינה.

dani666

New member
אכן. אין ספק שבכיריים חשמליות משלמים יותר על חשמל מאשר ...

.. בכיריים גז. מי שאמר זאת - צודק.
&nbsp
רק שלא זו ההשוואה הנכונה.
&nbsp
ולגבי הקרינה ....

למעלה