פחד לחיות?

daisy6

New member
פחד לחיות?

שלום לחברי הפורום,
אני בת 25 ובעקבות לקויות למידה שיש לי לא הצלחתי ללמוד מקצוע או להתקדם למשהו ממשי בחיים.
החלטתי לנסות ללמוד קורס המותאם (ככל האפשר) ללקויי למידה אבל יש לי פחד שאנשים שאני מכירה יראו אותי בסביבת הלימודים.
יש לי פחד שהם יראו שאני שונה מהם ושלא התקדמתי בחיים כמוהם.ופחד שאני אכשל גם בניסיון הזה.
הבעיה של הלקויות למידה (ולצערי גם בעיות אחרות) תפסה אותי גם בתחומים אחרים בחיים כמו למשל זוגיות.
בכל מצב שאני מרגישה או יודעת שאני יהיה שונה אני מנסה בכל הכוח להימנע מהסיטואציה שבה אני אצטרך ליצור קשר עם אנשים.
כל החלטה שאני מקבלת או שוקלת מתחילה ב"מה אם...אני מפחדת שאני לא אצליח..."
היו תקופות ארוכות שלא יצאתי מהבית כי פחדתי שאנשים שאני מכירה יראו אותי ברחוב וישאלו מה איתי ואני והם נראה את הפערים בתחומי החיים ביני לבינם.
הבנתי שהפכתי לבן אדם שמפחד לחיות ובסופו של דבר החיים עברו לי מהר מול העיניים ונתקעתי במקום.
אז השאלות הן :איך לשבור את דפוס המחשבה ולהפסיק לפחד לחיות את החיים?איך לקבל כישלון ולהמשיך הלאה?
ואיך לא להתבייש במי שאני?
אני מרגישה שפעם היכולת התמודדות שלי הייתה יותר טובה מהיום אבל משהו בדרך הפסיק לעבוד.

תודה מראש,
daisy6

לא שונה - מיוחדת

דייזי שלום,
כואב לקרוא את ההודעה שלך.
כתיבת ההודעה בפורום היא צעד אמיץ וחשוב
שמראה על הרצון והנכונות שלך לשינוי.

את כותבת על ההרגשה שאת שונה,
אפשר לומר זאת גם אחרת -
את מיוחדת !

לקויות למידה הם דבר שכיח ויש היום מודעות לנושא.
הן לא קשורות ליכולת האינטלקטואלית שלך,
ואפשר להתגבר עליהן על ידי הכוונה ולימוד אסטרטגיות מתאימות.

בכל קורס יש תלמידים/סטודנטים שמקבלים הקלות -
גם את יכולה לקבל הקלות וללמוד.

כל צעד שתעשי הוא הצלחה, גם אם הוא לא מושלם,
והוא עדיף על המנעות.

rinatr2

New member
להתגבר על הפחד

היי, כמה מילים על פחד לאישה אמיצה שמחפשת מענה:
פחד הוא מקור הישרדותי שנועד לשמור עלינו מפני סכנה של חיים ומוות.
המצב שאת מתארת רחוק מחיים ומוות במובן פיסי אבל מדמה תחושת מוות באופן רגשי, כלמר בהרגשתך אם תפגשי אנשים מהעבר ומבחינתך הם יזלזלו בך זה פגיעה בשמך הטוב, זו בושה וסיבה טובה לרצות לא להיות שם (להיעלם).

אז הדבר הראשון לשינוי הדפוס הוא להבין שאת לא במצב הישרדותי שזה לא פיסי וזה רק במחשבה לכן זה כבר נתון לשינוי. אלו חדשות מעולות! באמת.
אז ראשית להאמין שאפשר לשנות.

דבר שני, לא משנה מה את מרגישה אני יכולה לומר לך בוודאות שאת מתפתחת בצורה מדהימה כי את מודעת ועושה עבודת חיפוש ועבודה עצמית בעזרת בקשה לייעוץ ועזרה. מניסיון אני אומרת לך שאת במצב הרבה יותר טוב מאנשים שדוחקים עצמם לפינה או לא מודעים.

דבר שלישי, העבודה האמיתית שלך היא קבלת עצמל כמו שאת. אהבה עצמית וביטחון עצמי. כל אלו אותה נגזרת.
תרגיל הכי פשוט ויעיל שאני מכירה בתור התחלה הוא תרגיל הוקרה יומי.
קחי לך פנקס קטן וכל לילה לפני השינה כתבי 3 דברים שעשו לך טוב בין אם עשית אותם בעצמך או שקרו לך במהלך היום.
אל תנסי למצוא דברים גדולים, תתמקדי במחוות קטנות ונעימות.
אם את לא מוצאת אז תדעי שאפילו צחצוח שיניים בבוקר שנתן לך הרגשה של אוויר רענן ועשה לך נעים זה כבר נחשב.

מטרת התרגיל הזה הוא לחזק את החיובי בחייך, מול עצמך.
כל ערב במשך חודש ואני ממש מקווה שכבר תרגישי בשינוי כשתסתכלי פעם בשבוע במבט לאחור על הפנקס. תזכי לראות דברים חיוביים שמרגישים לך טוב וזה יעזור לך להרגיש יותר טוב עם עצמך מול אנשים.

הקסם של התרגיל הזה הוא כשאנחנו בלופ של מחשבות חיוביות ועשייה חיובית צצות גם פעולות חיוביות. את מבינה שפעולות חיוביות עוזרות להרגיש ביטחון עצמי גבוה יותר.

מוזמנת לעדכן
רינת רחמינוב
אימון לאהבה והגשמה עצמית
http://www.itspossible.co.il

למעלה