פחימימות וחלבונים

המגבניק

New member
פחימימות וחלבונים

אוקיי צהרים טובים לכולם קודם כל... אני מתאמן בחדר כושר והבנתי שצריך לאכול פחמימות לפני האימון ואחרי האימון חלבונים מישהו אולי יכול לרשום לי באיזה מאכלים יש פחמימות ובאיזה מאכלים יש חלבונים..

G u y T a l1

New member
כנס...זה בגדול

פחמימות ניתן למצוא בפסטה,תפוחי אדמה,מוצרי חיטה ועוד. חלבונים ניתן למצוא בביצה,בשר,עוף ועוד. מי שיודע מה העוד שירשום

m0sh3

New member
נתחיל בכך שכמעט בכל מזון יש גם וגם.

מאכלים עשירים בפחמימות : לחם , פסטה , אורז , פירות. מאכלים עשירים בחלבונים : מוצרי חלב [לא חלב!] , בשר , דגים , ביצים. אחרי האימון צריך גם פחמימות וגם חלבונים. ההמלצה עומדת על פי 2-3 פחמימות מחלבונים אחרי האימון אגב.

SimplyMe1

New member
כשאתה כותב "2-3 פחמימות מחלבונים"

הכוונה היא ל2-3 מנות ?לא הבנתי ממש. וכיצד אפשר להסביר את התופעה שאחרי אימון כוח ואירובי שאני עושה יש לי חשק אדיר לפחממות,ופחמימות ממקור מתוק?(נניח חשק לעוגה,הייתי מעדיפה שהיה לי רצון לאכול פירות אחרי האימון)...החשק הזה הוא בעיקר אחרי אימון מסיבי של כוח ואירובי..

m0sh3

New member
מה זה מנות?

אם את אוכלת נניח 30 גרם חלבון , את צריכה 60-90 גרם פחמימות. ההמלצה היא 1.2-1.5 גרם פחמימות לק"ג , ושליש מזה חלבון [0.4-0.5 ג']. אחרי אימון משקולות בד"כ רעבים. אני משער שהסיבה היא שנויים ברמות אינסולין , או שזה פשוט יוצא מאוד רחוק מהארוחה האחרונה [הזמן שחלף עד האימון + זמן האימון].

SimplyMe1

New member
מנת אוכל\פחמימה.

ובאסה כול הזמן למדוד.. כמה גרם פחמימות נניח יש בפרוסת לחם שחור מחיטה מלאה?

m0sh3

New member
תלוי בפרוסה ובלחם..

בלחם שלי זה בערך 18-19 גרם , אבל יש גם 4-5 גרם חלבון.

Welsh

New member
למה "לא חלב!"

האם חלב איננו עשיר בחלבון? כמה חלבון יש בקרטון חלב אחד?

m0sh3

New member
30 גרם , לעומת 50 גרם פחמימות..

חלב זה לא מקור טוב לחלבון , מוצרי חלב כן.

Welsh

New member
אבל למה?

30 גרם חלבון זו גם הכמות שיש בחטיף חלבון, מדוע את אותם 30 גרם עדיף לצרוך ממקורות אחרים? באמת שאני שואל בשביל לדעת, אני צרכן כבד של חלב

m0sh3

New member
לא אמרתי שעדיף מקור אחר ,

פשוט אי אפשר להגיד את החלב כמקור שהוא בעיקר חלבוני. הכמות הגדולה של הלקטוז גם לא מתאימה לכולם , ויכולה לגרום לכאבי בטן רציניים.

Welsh

New member
אם הבנתי

אי אפשר להגדיר חלב כמקור עשיר בחלבון בגלל היחס לפחמימות?

למעלה