פיטואסטרוגנים בסויה.

mm130

New member
פיטואסטרוגנים בסויה.

לא מוזכר באתר של אנונימוס, ולמצוא מידע אובייקטיבי קשה מאוד. הדיאטנית שלי אומרת שמומלץ עד שלוש מנות סויה בשבוע. אני אוכל יותר מזה ביום. למישהו יש מידע מבוסס בנושא?

סויה

אכן כיום ממליצים להגביל את צריכת הסויה. אמנם הממצאים עדיין חלוקים, אבל ככל שעובר הזמן ונעשים עוד מחקרים מצטברות יותר ויותר עדויות שמראות שכנראה עדיף להגביל את הכמויות ובטח לא לצרוך על בסיס יומי בכמויות כל כך גדולות. בפורום תזונה בזמנו יוסי (המנהל) סקר כל מיני מחקרים, והממצאים די מדאיגים. אתה מוזמן לנסות לערוך חיפוש שם ולמצוא את זה. אגב בתינוקות, פעוטות וילדים הממצאים הרבה יותר חד משמעיים ומראים על נזקים יותר ניכרים להתפתחות. בילדים בהחלט כדאי להפחית ואף להימנע אם ניתן מסויה.

lightflake

New member
מצטרף לשאלה ומוסיף. האם בכל מוצרי

הסויה יש פיטואסטרוגנים או שיש מוצרי חלבון סויה ללא הפיטואסטרוגנים? ביררתי את הנושא עם מנהל חברת "כמו בשר" והוא אמר לי בפרוש שמוצריהם לא מכילים איזופלבונים ולכן לא מכילים פיטואסטרוגנים. (האם האיזופלבונים שבסויה הם הפיטואסטרוגנים???) ואם מישהו יודע, האם במוצר אבקת חלבון סויה מבודד (שמיועד למפתחי שרירים טבעוניים) יש פיטואסטרוגנים?

אישעם

New member
יקח לי קצת זמן לחפש אבל יש לי תמידע

תראה, בעיקרון הגיוני שכל דבר יהיה מסוכן בכמות מוגזמת. אפילו מים עושים אבן בכליות. יש כמה קישורים לאתרים שונים שיוצאים נגד הסויה, אבל שים לב שמדובר על כמויות. ישגם על קולה יש אזהרות לכמויות ואני מאמין שכל מה שנכניס לפה בצורה מוגזמת יזיק. חלבונים וכולסטראול בטח ובטח מזיקים, וכשהכמות גדלה אז כך גם הנזק. אבל מה הפחד מפיטואסטרוגנים ? מה הם עושים ? האזהרות המרכזיות הן על דמוי הורמון נשי שפוגע בפוריות לאישה. זו לא אזהרה לבנים אלא לבנות בגיל ההתבגרות או לפני רצונה להכנס להריון. אבל בארצות שבהן אוכלים סויה יש בעיה פוריות ? ממש לא. אז טוענים ששם, בארצות הסויה לא צורכים כמויות כמו צמחוניים. אבל שים לב, האזהרות הן על תמוי הורמון נשי בסויה (לא בכל סוגי הסויה). אבל בחלב פרה יש הורמונים נשיים אמיתיים. אז מה יותר מסוכן ? חלב פרה, לא ? קח בחשבון שהתעשיות מתלכלכות אחת על השניה ושיש אפשרות שתעשית החלב פרסמה את זה. רגע, אחזור עם הקישורים .

mm130

New member
כמות מוגזמת?

בבוקר כוס חלב סויה זו מנת סויה אחת. שניצל טופו לארוחת צהריים הוא המנה השניה. לא הוספת שום דבר חריג ואתה כבר מגזים (כמעט כפול חמש!) מההמלצה המקובלת.

אישעם

New member
למה ? זה לא נשמע לי נכון

תביא בבקשה קישור להמלצה המקובלת.

שלוש מנות סויה בשבוע/25 גרם ליום..

אני מקווה שאני לא טועה וזה באמת 25 גרם, ה25 בטוח, השאלה היא סוג השקילה
אבל אי-אפשר להסתמך על זה בוודאות, צריך לשאול דיאטניים/אנשים שמבינים בעניין, תשאל את הדיאטנית שלך מה הכמות המומלצת ליום או למנה ואז תחלק את זה איך שניראה לך נכון..

לקשמי

New member
תזונה היא דבר אינדוודואלי

אני מניחה שהדיאטנית שלך מכירה אותך, בוודאי יותר טוב מכל אחד מאיתנו כאן ומאמינה שהיא נותנת לך את התפריט והייעוץ שמתאימים לך באופן ספציפי. ככלל, כל דבר שמגזימים איתו עשוי להזיק. ולגבי סויה, יש אנשים שבשבילם זה מעולה ומועיל. יש אנשים שלהם זה עשוי אפילו להזיק, בגלל אלרגיה או סיבות בריאותיות אחרות. לסיכום, אני חושבת שהמידע הכי מבוסס הוא זה של התזונאית שלך, כאמור כי היא מכירה אותך יותר.

לא שמעתי על זה קודם. :X

פאק, רוב החלבונים שלי מתבססים על סויה וטופו. מישהו יודע אם זה תקף גם לגבי טופו או סויה לא מעובדת (בתרמילים)?

למעלה