פיטורים והתנהגות לא נאותה מצד המעסיקה

לאה381

New member
התחלתי לעבוד כחצי שנה במתנ״ס קהילתי כמדריכת זומבה ואירובי. בפועל רוב הזמן לא הדרכתי כי המתנ״ס היה סגור ואסרו פעילות

המנהלת שלי מאוד פדנטית ודרשה תמיד לשמור על כושר וחיטוב הגוף כדי להראות דוגמא אישית
הגעתי אתמול חזרה למקום העבודה לתכנון חזרה לפעילות, עם משקל עודף של כמה קילוגרמים בודדים.
המנהלת קראה לי מיד לשיחת שימוע וממש גערה בי על זה. היא הפצירה בי להתפשט ולהוריד חולצה במהלך השיחה, ואם לא תפטר אותי.
הרגשתי עוגמת נפש, נענתי לבקשתה, ובכל זאת אחרי זה היא הודיעה שאני מפוטרת בגלל מצב הגוף הנוכחי שלי ואי שימוש דוגמא. במכתב הפיטורין היא ציינה סיבת חוסר התאמה מקצועית
מזועזעת מהשיחה ומהפיטורין, הקלטתי שיחת טלפון שביצעתי איתה בערב שבמהלכו היא מודה בכל הנעשה ואף גם ממשיכה להעליב אותי.

האם יש עילה לתביעה ומשהו לעשות בנידון? האם אפשר להזמין לשימוע בלי התראה?

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
1. כן - יש לך עילה לתביעה, בגין פיטורים בהעדר שימוע, וכן לגמר חשבון, כולל פיצויי פיטורים, הודעה מוקדמת ופידיון חופשה.
בגין העדר שימוע - ביה"ד לעבודה פוסקים פיצוי של עד 12 חודשי שכר, תלוי בכלל הנסיבות.
2. בקשר לעילת הפיטורים (מצבך הגופני) - ביה"ד יצטרך לקבוע אם מדובר בעילה כדין, או שאינה כדין.
מצד אחד הדרישה לחיטובי גוף עשויה להיות אפליה, אולם נראה שהיא נסוגה מפני דרישות התפקיד או המשרה - סעיף 2(ג) לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה.
מאידך, ניראה כי הציווי כי תתפשטי לבדיקה בקשר לנתוני גופייך הינה דרישה חריגה וביה"ד לעבודה עשוי לקבוע פיצוי אף בגין כך וההשפלה שנבעה מההליך.

לאה381

New member
היי, הוחלט שאני אחזור לעבודה לאחר שיחה עם המעסיקה
אך היא טוענת שבעקבות זה שעבר שבוע ימים מאז הפסקת התעסוקה, עליי להתחיל לעבוד ללא ותק מחדש לגמרי.
זה חוקי? יש אפשרות לחזור בתקופה כזאת ללא איפוס ענייני ותק?

למעלה