פילטרים באקווריום

macro

New member
פילטרים באקווריום

רציתי לדעת איזה פילטרים מומלצים לשימוש באקוריום לדגים טרופיים? כרגע המצב הוא שיש לי פילטר פינתי עם ראש כוח בעל 2 ספוגים האוגרים את הליכלוך. מתחת לחצץ יש פילטר תת קרקעי אשר מחובר לפילטר הפינתי בחלקו התחתון (יש פתח בתחתית הפילטר הפינתי שמתחבר לפילטר התת קרקעי). האם שיטת הסינון הזאת טובה? שמעתי שהפילטר התת קרקעי לא מומלץ? האם מעבר לפילטר פינתי צריך עוד מערכת סינון? האם בתוך הפילטר הפינתי צריך לשים עוד חומרים בפנים כמו פחם פעיל וכו?. המליצו לי בחנות דגים לשים שקית עם פחם פעיל מתחת לחצץ ששומרת על מים צלולים וצריך להחליפה כל חצי שנה? האם החומר הזה מומלץ?

Gretchen

New member
פילטר

בקשר לפחם- יש כאלה שיש להם ניסיון טוב עם זה ויש אנשים שמעדיפים להמנע מזה. בקשר לפילטר התת קרקעי- זה לא מזיק אלא אם יש לך צמחיה ואז ייתכן שזה יפריע לגדילה של השורשים ושל הצמחים. כמה ליטר לשעה הפילטר שלך עושה? הוא צריך לעשות בערך 160 ל"ש כדי שיהיה סינון ממש טוב. אבל סה"כ אני חושבת שהפילטריזציה טובה מאוד. מקווה שעזרתי במשהו.. :)

C O L T

New member
אצלי הצמחים מסתדרים

אני בהיותי עצלן כרוני מסתפק בפילטר תת-קרקעי ביולוגי, עם יניקה חלשה עם זרם בועות בלבד, והצמחים יש להם תפקיד חשוב להמשך פירוק חומרי הפסולת וגם לשבלולים. זה מאפשר לי לא לגעת כלל באקווריאום שנים, והדגים גם נראים שמחים, כל עוד הם מקבלים את האוכל בזמן. פילטרים חזקים ועם תוספות פעילות כמו הפחם, יש להם תפקיד זמני בלבד, אם נגיד הוספתי תרופות ואני רוצה לעצור את הפעילות שלהן, או אם מישהו הגזים עם האוכל. וגם אז - מכניס ליום-יומיים ומוציא.

duel

New member
מידע לגבי הפחם

קיימים שני סוגי פחם בשוק: 1. הזול (לא יותר מ30 שח) שאם תקראו את מה שכתוב על האריזה תראו שהוא םעיל ל-48 שעות ולאחר מכן כל מה שנספח חוזר בחזרה לאקווריום. - פחם כזה להעיף לאחר 48 שעות של תפעול. 2. היקר (שמחירו מעל 60 שקלים) מכיל תערובת כימית ובה יש לא יותר מ-5% פחם פעיל - וגם עליו אם תקראו את האריזה כתובה דרך טיפול שונה מהנאמר בחנויות. הטיפול השכיח והרצוי לתערובת זו הוא פעילות של שבועיים ולאחר מכן הוצאה וייבוש וכך למשך חודשיים ימים של פעילות. כמה דגשים כלליים: פחם נועד לשימוש נקודתי - רק במקרה של טיפול תרופתי כזה או אחר וחיטוי נקודתי.(לרוב, ריענון מים של שליש מהנפח ב-4 ימים שלאחר טיפול תרופתי מספקים את החיטוי הנדרש) הטיפול בו דורש התעסקות רבה מדי - אחרת האפקטיביות שלו נפגמת. ההתעסקות המרובה עם הפילטר לא מומלצת. הנפח שלו בפילטר בא במקום מצע בקטריאלי. בקיצור כמו ששמת לב אני מהאסכולה שלא ממליצה על שימוש בפחם. (-למעט טיפולים נקודתיים-) אל תתן למשווק להיכנס לך לכיס. בברכה, דודי

אורי-

New member
אני מאסכולת הביניים . . .

פחם הוא חומר המנטרל חומרים אחרים עד סף הרוויה שלו , מעל סף זה הוא הופך לנייטרלי , אבל לא משחרר חומרים חזרה... יש פחמים איכותיים יותר וכאלו איכותיים פחות. באק' צמחיה שימוש בפחם לא מומלץ כי הוא סופח אליו גם את הדשנים שמוסיפים , השימוש אולי הכי נפוץ (למעט ניטרול תרופות) הוא למניעת צביעת מים ע"י גזעים. אגב , הפחם יכול לשמש מצע בקטריאלי לא רע לכשלעצמו לאחר שהפך לנייטרלי ,אם כי אין סיבה להשאיר אותו לאחר שסיים את ייעודו.

למעלה