פינה חדשה: מצעדים שנתיים

א ו ח נ ה

New member
פינה חדשה: מצעדים שנתיים ../images/Emo124.gif

בכל שבוע אני אפרסם את המצעד הבריטי השנתי - הסינגלים הנימכרים ביותר בכל שנה. נתחיל משנת 1990, וברשותכם אני מוסיף פרשנות משלי למצעד... 50 הלהיטים הנימכרים ביותר בשנת 1990 בבריטניה: 1 UNCHAINED MELODY - RIGHTEOUS BROTHERS 2 NOTHING COMPARES 2 U - SINEAD O'CONNOR 3 SACRIFICE/HEALING HANDS - ELTON JOHN 4 ICE ICE BABY - VANILLA ICE 5 KILLER - ADAMSKI 6 SHOW ME HEAVEN - MARIA MCKEE 7 DUB BE GOOD TO ME - BEATS INTERNATIONAL/LINDY LAYTON 8 VOGUE - MADONNA 9 WORLD IN MOTION ENGLAND - NEW ORDER 10 THE POWER - SNAP 11 NESSUN DORMA - LUCIANO PAVAROTTI 12 A LITTLE TIME - BEAUTIFUL SOUTH 13 TURTLE POWER - PARTNERS IN KRYME 14 IT MUST HAVE BEEN LOVE - ROXETTE 15 U CAN'T TOUCH THIS - MC HAMMER 16 ITSY BITSY TEENY WEENY YELLOW POLKA DOT BIKINI - BOMBALURINA 17 GET UP (BEFORE THE NIGHT IS OVER) - TECHNOTRONIC FEAT. YA KID K 18 BLACK VELVET - ALANNAH MYLES 19 DIRTY CASH - ADVENTURES OF STEVIE V 20 DON'T WORRY - KIM APPLEBY 21 SAVIOUR'S DAY - CLIFF RICHARD 22 MONA - CRAIG MCLACHLAN & CHECK 1-2 23 LOVE SHACK - B-52S 24 THE JOKER STEVE - MILLER BAND 25 OPPOSITES ATTRACT - PAULA ABDUL 26 GROOVE IS IN THE HEART/WHAT IS LOVE - DEEE-LITE 27 BLUE VELVET - BOBBY VINTON 28 HOW AM I SUPPOSED TO LIVE WITHOUT YOU - MICHAEL BOLTON 29 I'VE BEEN THINKING ABOUT YOU - LONDONBEAT 30 UNBELIEVABLE - EMF 31 NAKED IN THE RAIN - BLUE PEARL 32 TOM'S DINER - DNA/SUZANNE VEGA 33 OOOPS UP - SNAP 34 TEARS ON MY PILLOW - KYLIE MINOGUE 35 KINGSTON TOWN - UB40 36 THE ANNIVERSARY WALTZ - PART 1 - STATUS QUO 37 TAKE MY BREATH AWAY - BERLIN 38 BETTER THE DEVIL YOU KNOW - KYLIE MINOGUE 39 TONIGHT - NEW KIDS ON THE BLOCK 40 I'M FREE - SOUP DRAGONS 41 LILY WAS HERE - DAVE A. STEWART/CANDY DULFER 42 BLUE SAVANNAH - ERASURE 43 JUSTIFY MY LOVE - MADONNA 44 FOUR BACHARACH & DAVID SONGS EP - DEACON BLUE 45 HOLD ON - WILSON PHILLIPS 46 HEAR THE DRUMMER (GET WICKED) - CHAD JACKSON 47 FANTASY - BLACK BOX 48 WHAT TIME IS LOVE - KLF 49 GOT TO HAVE YOUR LOVE - MANTRONIX FEAT. WONDRESS 50 STEP ON - HAPPY MONDAYS שנת 1990 חוותה קאמבק של שנות ה-90 בכל מיני צורות. הדוגמא הכי טובה היא הסינגל הנימכר ביותר באותה שנה: "האחים הצדקנים" הוציאו את הסינגל הזה בשנות ה-60 ובשנת 1990 הוא יצא שוב כחלק מפסקול הסרט שובר הקופות רוח רפאים (פטריק סוויזי ודמי מור). הסינגל נימכר בבריטניה לבדה בלמעלה ממיליון עותקים וזכה לכמה חידושים במהלך שנות ה-90 (המפורסם והמצליח שבהם שייך לצמד "רובסון וג'רום" שהגיעו אל המקום הראשון גם עם הגירסה שלהם). במקום השני להיט השנה בישראל באותה שנה, שינייד אוקונור עם הסינגל Nothing compares to you . זהו גם הסינגל היחיד שלה שהגיע אל המקום הראשון בארה"ב. במקום ה-3 שיר ששהה אם אני לא טועה 5 שבועות במקום הראשון בבריטניה באותה שנה, וגם הלהיט הכי טוב של אלטון ג'ון עד היום לטעמי. במקום ה-10 הרכב הדאנס המצליח ביותר בכל הזמנים, Snap! במקום ה-13 אחד מהשירים המזעזעים בהיסטוריה של הפופ. מתוך הסרט "צבי הנינג'ה". אין לי מושג איך הוא הגיע אל המקום הראשון בבריטניה ומכר כל כך הרבה עותקים. פשוט לא מובן! במקום ה-16 עוד שיר בהשראת הסיקסטיז שהיה להיט גדול גם בארץ. במקום 22 פליט נוסף של הסידרה "שכנים שכנים". קרייג מקלחלן היה באותה שנה סמל סקס בבריטניה והגיע אל המקום ה-2 עם הסינגל הזה בבריטניה. במקום 27 שיר נוסף משנות ה-60 שיצא בשנת 1990, אבל אין לי מושג למה. במקום 34 שוב שנות ה-60 והפעם בחידוש של קיילי מינו(ג) שהגיעה עם הסינגל הזה אל המקום הראשון. במקום 37 שיר נוסף שיצא מחדש: ברלין עם להיטם הגדול ביותר משנת 1985 שניכלל בפסקול "אהבה בשחקים". בשנת 1990 השיר צעד שוב אבל הפעם כל ההכנסות ניתרמו לאירגון כלשהו. במקום ה-45 שיר השנה בארה"ב: ווילסון פיליפס עם להיט שלא הוערך מספיק בארץ ומן הסתם מעטים האנשים שמכירים אותו וממש לא בצדק!! בשבוע הבא: הסינגלים הנימכרים ביותר בשנת 1991 .

TheRasmus

New member
וואי מגניב...

דרך אגב אולי יש איזה אתר שסוקר את כל המצעדים הישנים בארץ? בכל ארץ יש סקירה של מצעדים שנתיים ומצעדי עשור... אבל בארץ יש רק את ISRAEL-CHART שסוקר רק מצעדים של 98...

א ו ח נ ה

New member
אנחנו מוסיפים לשם את

המצעדים השנתיים של 97 ו-96 אני מקווה שתוך כמה ימים

TheRasmus

New member
טוב מאוד..

(דרך אגב העיצוב החדש של האתר ממש פצצה.. באמת אהבתי..) פשוט זה יותר נחמד שיודעים קצת על ההיסטוריה המוסיקלית של מדינתנו הקטנטונת.. פשוט זה כזה מצחיק שאנחנו יודעים מה היה שיר השנה של MTV אירופה ולא יודעים מה היה של ישראל..

א ו ח נ ה

New member
אני מקווה שאתה לא מתבלבל

המצעדים השנתיים באתר הם המצעדים השנתיים של רדיו ירושלים...

TheRasmus

New member
כן ברור...

עד ל98 רשת ג' היו הרשמיים... ומ98 רדיו ירושלים הרשמיים אז לכן שמתם רק את המצעדים של 98 והלאה..

למעלה