פינישים לבית

דנה A

New member
פינישים לבית

היום בשעה טובה יצקנו יסודות, קלונסאות..
מקווה שהכל יזרום על הצד הטוב ביותר
בשיחות עם השכנים ועם בונים טריים אני שומעת כל הזמן על נושא הפינישים "הבנייה ארכה 7-8 חודשים, הפינישים עוד כ- 4 חודשים" מה כולל שלב ה"פינישים" הכה מדובר הזה-- האם יש דרך לקצר את השלב הארוך האזה? כי הרי יש אנשים שמסיימים בנייה בסביבות ה 8 חודשים, איך אפשר לעשות את זה? שלא מתוך כוונה שאנחנו נחליף בעלי מקצוע מסויימים (למעט נגר בחלק מן הבית) אלא ברמה המעשית - טיפים לניצול חודשי הפינישים לריכוז העבודה באופן יעיל או הכנות מראש או כל טיפ שיוכל לסייע.. שנה נפלאה לכולם

fireman

New member
הפינישים נובעים בד"כ

מעבודה לא מושלמת של איש מקצוע או עבודות שלא נלקחו בחשבון בעת חישוב עלויות הבניה כחלק מהן. אצלי בבית גם כן יש "פינישים".... הקבלן של הכוחלה הבריז לי לקראת הסוף של העבודה והשאיר לי כמה פינות לא גמורות. פה ושם יש תיקוני רובה תיקונים קלים בקירות (למשל השבוע התחלתי לעשות שפכטל על הקירות של המטבח) כל מיני שגעונות שקופצים לראש, החלפת גופי תאורה עבודות על הפיתוח הסביבתי וכוליי וכוליי.... אם סוגרים עם קבלן עד מפתח הוא אחראי שהכל יהיה גמור, כולל הפינישים עליהם את מדברת....כשבונים באופן עצמאי בונים לפי הקצב המתאים לך ולאפשרות הכלכלית שלך ואת יכולה לעבור לגור בבית הרבה לפני שהוא ממש "גמור".... אני למשל גר בבית שלי אבל אין לי עדיין שבילים בחצר ואין לי עדיין גינה ויש לי כמה תיקוני אבן קלים בחוץ ויש לי להתקין גופי תאורה מחוץ לבית...אלה הפינישים שלי....אני יכול להרביץ עליהם עבודה ולגמור בשבוע ואני יכול למשוך אותם גם שנתיים. מכאן שהזמן ל"פינישים" הוא עניין של החלטה שלכם.

תמר36

New member
שאלת מליון הדולר!!!

אני לא הייתי משלמת עד גמר העבודה ובדיקה שהכל לפי מה שאתה רוצה, חותמים על הסכם כזה ותראה איך הוא מטקטק את העבודה, לא מבריז ועושה גימור מדוייק. דוד שלי שבנה בית כמעט נכנס לבית חוים!!!!! הפועלים הבריזו על ימין ועל שמאל והעבודה נמתחה. היום יש שפע בשוק מי שלא טוב, לא יעבוד אצלי בבית.

ronchikit

New member
אח אח פינישים...

רק על עצמי לספר ידעתי, כמו שאומרים... במקרה שלנו הפינישים נמשכו ונימשכו בגלל בעיית חשמל שצצה ולא היתה קשורה לקבלן או אלינו ולכן שלב הסיום התארך מאד. שלב הפינישים בדרך כלל מתארך בגלל שיש בו המון עניינים קטנים, אני לא יודעת עד כמה אתם מתכוונים להשקיע, אבל כל העניין הזה של ללכת להסתובב ולראות דברים ולבחור כל דבר, אם זה מנורות וברזים וקרמיקות וכל עבודות הנגרות למינהן, ועבודות גבס אם תעשו, מטבחים ארונות פרקטים, כל מה שקשור בגינה , בחירת עצים ודשא וצמחים,הכנה של צנרת טפטפות וכו כל הדברים האלה זה המון ללכת להסתובב להשוות למצוא בעלי מקצוע, זה לוקח הרבה זמן ועצבים ולרוב אנשים מגיעים לסוף כשהם כבר סחוטים וחסרי כוחות... לכן לפעמים זה מתארך, אגב בשלב הזה את גם עולה על כל מיני דברים שבוצעו לא הכי טוב או נשכחו או לא תוכננו בכלל ואז צריך לתקן ושוב לשבור פה ולשבור שם אין מה לעשות, אף פעם זה לא מושלם אבל בסוף זה נגמר, זה בטוח

למעלה