פינת האומן

פינת האומן

הפינה הקודמת עסקה בקרלטון ליוינגסטון, שביקר בארץ ונתן מופע רוטס מטריף בבארבי ת"א. אני מעלה את הפינה בדרך כלל כשמגיעים אומנים לארץ, והיום תופיע בבארבי אומנית(מצרך נדיר ברגאיי ככלל ובהופעות בארץ בפרט) Sister Carol(לחיצה על הלינק תשלח אתכם לאתר הרשמי), אחת הזמרות המשפיעות בז'אנר הרגאיי בכל הזמנים ובטוח הזמרת הגדולה ביותר שהגיעה לביקור אצלנו. האמת, כששמעתי שסיסטר קרול מגיעה לארץ ממש לא האמנתי. בכלל, העובדה שכל חודש מגיע אלינו מחו"ל אומן רגאיי(ולפעמים אף מספר אומנים) היא בלתי נתפסת, כדאי שתדעו שמדובר בפריווילגיה וכלל לא דבר מובן מאליו כי זה לא תמיד היה ככה, וזה לא קורה באף ז'אנר אחר. העניין בנשים שעושות רגאיי הוא לוא דווקא נדיר, תמיד היו. העניין הוא שרובן הוציאו להיט אחד גדול וסוחף, כמו Dawn Penn עם No No No או My Boy Lollypop של Millie Small שהיה בלי שום קשר שיר הרגאיי הראשון שהצליח בגדול מחוץ לג'מייקה ודווקא הוא של זמרת אישה, ולאחר מכן נעלמו. לאן? חלק חזרה לכפר(לא כולם בג'מייקה אוהבים לגור בקינגסטון, במחוזות כמו סיינט אן או סיינט אליזבת אנשים מעדיפים את החיים הפשוטים), חלק הצליחו בג'מייקה אך מחוצה לה לא זכו להצלחה מעבר ללהיט היחיד. סיסטר קרול היא לא אחת מאותן נשים, היא אחת מזמרות הרגאיי המצליחות ביותר, הוציאה מספר מכובד של אלבומים וממשיכה לפעול בהצלחה עד היום למעשה. סיסטר קרול התחילה בשנות ה80, לכן היא מתקשרת לזרם הראגא מופין, ששלט באי בעשור זה(הזרם שקדם לדאנסהול של היום), מה שמבטיח הופעה קצבית ורועשת. אני מאוד מתרגש לקראת ההופעה היום, ולמי שעדיין לא שמע עליה, הנה שיר נהדר שלה שהיא בטוח תבצע היום כי הוא אחד הלהיטים הגדולים שלה-Oh Jah Jah(לחצו על הלינק להורדת השיר). אז מי בא היום? אני נועץ את השירשור עד מחר לכבוד זמרת הרגאיי המכובדת ביותר שדרכה בישראל, ואני בטוח שהשהות שלה אצלנו נהדרת.

לכרטיסים:

סתם נראה לכם שאני יחצ"ן? אם עדיין אין לכם אני בטוח שתמצאו מספיק הודעות של יחצנים אחרים שטבעו כאן בפורום. אבל הנה עוד תמונה >>>

היית?

לא ראיתי אותך או שראיתי ולא זיהיתי

SaBaGMaN

New member
מלכה!

פשוט מלכה! ראיתי אותה טיפה בצאלים נישמעת מעולה! המון אומנים שהיו חזקים בשנות ה80 נישמעים היום כמו..נו טוב לא נלכלך נישמעים גרוע! והיא בכושר לא רע! לצערי אני לא יכול להגיע חבר'ה שיש להם אפשרות לא להפסיד!

תודה על אתמול!!!

תודה רבה לMatha Koultcha בכבודה ובעצמה שנתנה הופעה מהממת אתמול-המילים בין השירים, השירה, הלבוש, הראסטה הזקן שעמד על הבמה ולא עשה כלום-כולם גרמו לי להרגיש שוב בג'מייקה!!! וגם המון מזל טוב לסיסטה קרול, שחגגה אתמול 40 ממש כאן אצלנו! כבוד לעומרי גליקמן המוכשר, שנתן אירוח מרשים והוסיף צבע כחולבן להופעה. הבתים החדשים מאתמול שורפים לגמרי אחי!! כבוד לסנסי קרו וכל הסטריט פרידום על הסאונד סיסטם בכניסה, אחד הסאונד סיסטמז הראשונים בהגדרה הג'מייקאית של המילה שיצא לי לראות כאן בארץ. פלוס סילקשן טעים לגמרי של ראב א דאב שעשה שמח! והכי הרבה כבוד ללהקת דאבה שישבו על הרידימים מחו"ל בצורה מעוררת פליאה! אני עדיין לא קולט איך הם עשו את זה כל כך טוב. אם לומר את האמת, תהיתי אם להביא את הזמרת לבד(ששרה עם להקה בד"כ ולא עושה DJ סטייל) הוא לא ניסיון "לחסוך" בהוצאות, שבטח היו גבוהות מספיק. אבל הלהקה נתנה תצוגה פשוט מרשימה של נגינה שמשתווה ואף עוקפת את הרמה של חו"ל, trust me! היה ערב מצויין אתמול, הרבה כבוד למארגנים המשיכו כך! BIG UP גיל.

למעלה