פינת הדמויות- דנה אברהם סמו!

YossihNew

Well-known member
אנחנו שוב בפינת הדמויות!

פינת הדמויות היא פינה שקיבלתי את הרעיון לה (רק הושפעתי) מפינה דומה בתחום ההיאבקות שדירגה דמויות שונות של אותו מתאבק.

בעצם, אתם תבחרו שחקנים (מומלץ שחקנים ותיקים ומנוסים עם המון בשר וותק) ואני אדרג את הדמויות שהם שיחקו, מהגרוע עד לטוב ביותר. אני אכתוב מילות סיכום על כל דמות ואכתוב למה דירגתי אותה ככה. חשוב לציין שאני לא מדרג דמויות שאני לא מכיר.

אחרי שבשבוע שעבר דירגתי עבור עצמי את דמויותיה של עדי חבשוש כפיצוי על אי עליית הסדרה שלה, היה תורו של רועי וכמובן שלא בחר. אז בחרתי על דעת עצמי בשחקנית...

דנה אברהם סמו.jpg

דנה אברהם סמו! יאללה, היה לה יום הולדת השבוע, אולי בעלה מחוסר חיקוי, בואו נדרג שחקנית מהמצחיקות בארץ שגם בעלה מצחיק. לא?​

YossihNew

Well-known member
חגית כהן.jpg

מקום 11: חגית כהן (משפחה בהנפקה)

מישהו זוכר את חגית? הסדרה הזאת, על המשפחה שהבת שלה מוכרת סטארט אפ וצריכה לבנות אותו, שודרה ממש בימים שהקורונה התחילה. דנה שיחקה את האימא, שצריכה לבסוף לקחת חלק בסטארט אפ של הבת שלה. אמנם השחקנים היום ממש טובים (שחר ובר, זה יכול להיות רע?), אבל הסדרה לא הייתה זכורה. גם הזמן לא היה מתאים לצחוקים. נו. דמות שתהיה פחות זכורה אצל דנה לצערנו...​

YossihNew

Well-known member
גבי ערגלית מנסיני.jpg

מקום עשירי: גבי ערגלית מנסיני (אבא מטפלת)

תודו שבמשך שנים שאלתם את עצמכם למה לעזאזל דנה לא מתארחת באבא מטפלת, הסדרה הכי מוצלחת שבעלה עשה? אז באמת בעונה האחרונה קיבלנו את התשובה לשאלה. ואז פגשנו את גבי ערגלית מנסיני, שדומה לחלוטין לבת הדודה גבי "מרגלית" מנסיני. היא נקראה על שם הערגלית שמר-גלית, הסנדק, חילק בבריתה שלה. צוואה שבה כתוב השם "גבי מנסיני" מוביל את ערגלית לנסות לקחת את הירושה ממרגלית, מה שחושף בפנינו את זה שהיא חושבת שגבי היא המוצלחת במשפחה. עם כמה שהיה מצחיק לראות את דנה משחקת עם בעלה ונותנת לו סטירות, בואו נודה שזאת לא הייתה הדמות הכי זכורה שלה. אבל יופי שהיא בכלל התארחה אצלו בסדרה, כולנו ידענו שזה חייב לקרות יום אחד, לא?​

YossihNew

Well-known member
נעמה לוי.jpg

מקום תשיעי: נעמה לוי (מדרסה)

אז יום אחד נעמה נוחתת לאיתן אחיה בבית, אומרת שהיא רוצה לנסוע לטיול בארה"ב בשנת שבתון, ומנחיתה עליו משהו חדש- את הבת שלה, גילי. ככה בעצם הייתה הדמות של דנה במדרסה. אתם חייבים להסכים שזה שהבת של גורי אלפי היא הבת של אשתו של יובל סמו וגודלת אצל רועי בר נתן זה... קצת מוזר. אבל דנה לא הייתה משמעותית בדמות, הדמות חזרה בסוף וראתה איך גילי גדלה, אבל מי שבאמת הייתה חשובה כאן זאת אמה אלפי (שגורי הביא אותה ואת דנה לשיתוף פעולה נוסף). אמה עשתה דמות ממש מגניבה של ציירת קצת פרועה שמצטרפת לבית הספר והופכת לחברה הכי טובה שלהם, והדמות של נעמה הייתה שולית בהתפתחות של הבת שלה. אז לכן הדמות קצת נמוכה- היא לא הייתה צריכה להיות גדולה.​

YossihNew

Well-known member
שמרית ייעגר חמיץ.jpg

מקום שמיני: שמרית ייעגר חמיץ (המופע של שביט ונטורה)

מישהו זוכר את הסדרה? אחת מהראשונות של דיסני ישראל. מני ורסנו הוא נער בן 14 שמשום מה מצלם תוכנית במחסן של הבית שלו, עם הדיווה שביט ונטורה שחושבת שהיא ממש מדהימה ושבאבום. ואיך דנה נכנסה לזה? שמרית הייתה המטפלת של מני שנשלחת להשגיח עליו מטעם אמו הדאגנית, ובין ניג'וס לניג'וס, היא בדרך כלל הייתה מתחפשת לדמויות שונות כדי לפצות על היעדר האורחים כי אף אחד מהם לא הגיע לתוכנית. תוכנית לגמרי הזויה, עם דמות קצת הזויה. אני לגמרי זוכר את הקטע בו שמרית התחפשה לארנב ופשוט ישבה שם בעצב כששביט חושבת שהיא מראיינת בעצם את ראש הממשלה. נואל מאז המשיכה לדברים אחרים בערוץ דיסני והסדרה קצת נשכחה, אבל כולנו יודעים שהיא הייתה ממש שבאבום. וכנראה התמונה של דנה מחופשת לארנב ויושבת שם תישאר אצלי בראש לנצח. מוזר איך כל הדברים האלה עובדים.​

YossihNew

Well-known member
המוכרת.jpg

מקום שביעי: המוכרת מהמרינה (האי)

וואו, אנחנו קצת במחוזות מוזרים. אבל כן, במשך עונה אחת ועוד פרק בעונה השנייה, דנה הייתה מוכרת במרינה באי. זה היה קצת מוזר, תפקיד יחסית שולי, בדרך כלל היא צעקה על הילדים שהפריעו לה עם שאלות וניסו למצוא מישהו עם חולצה כחולה או בלונדינית, חקרה את ג'יני לגבי הדייט שלה עם בחור ששמו מתחיל ב-ד' שאולי קוראים לו דיוויד, נתנה שוקו לחתן ולכלה, וכמובן שכולנו נזכור איך היא הייתה שם אפילו בעונה השנייה, ביקום והיסטוריה שונים, רק שהפעם היא לא הבינה מה זה קולה, למה השטר של ה-50 סגול, ולמה החבורה שלנו לא מסומנים? דמות שאפילו לא היה לה שם! זה עד כדי כך היה מוזר! ובכל זאת דירגתי אותה פה, כי משום מה משהו במשחק של דנה את הדמות לכד את האנשים. היא סוג של סמל. חבל שבעונה השלישית לא החזירו אותה למכור במרינה. תארו לכם שצ'יף היה יוצא למרינה ריקה והיא עדיין הייתה מוכרת שם? תכל'ס זה היה מוכיח שהשליטה האמיתית של כל ההיסטוריות זאת המוכרת.​

YossihNew

Well-known member
רלי.jpg

מקום שישי: רלי (הפרלמנט)

איזה רלי?! איזה רלי?! רלי, הבת של הטמבוריה?! זאת שעוזרת לשים בשקיות?! יא תתבייש לך, זה מה שאתה מאחל לי?! היא לא בסדר! אז היא קצת לא בסדר, למה אתה בסדר? אני בסדר? כולם לא בסדר. היא עושה פיפי ברחוב, היא הולכת, מדברת לעצמה. אם גם אתם קראתם את המשפט הזה בקול של שאולי וראובן, אתם זוכרים את רלי, הבת של הטמבוריה, שראובן יכול היה להתחתן איתה כי הוא היה צריך לגמור את המקרר המקולקל שהצחיל לקצר עם מזון החתונה שלו, אבל לא יכול היה כי היא נכנסה להריון ומתחתנת עם מישהו אחר לבסוף. מערכון שברובו דנה בכלל לא משתתפת, פרט למערכון בסוף בו פוגשים את רלי, אבל היי, זה היה מערכון מהמדהימים ביותר בפרלמנט. אני יודע שזה נשמע מוזר לדרג דמות כזאת שולית במקום כזה גבוה, אבל הדמות הזאת רק מעוררת בי רצון להשלים את המשפטים שנאמרו שם. אז אני לא רוברט רדפורד, אין לי דרישות, אני לא צריך אופי של עינת ארליך, ואני דירגתי את רלי במקום השישי. עכשיו תגידו לי אם לשים לכם בשקית ואם להוסיף לכם לכה. לא? לא נורא, אבל רק תזכרו שכולנו לא בסדר. הפסקת חשמל? מה קרה?​

YossihNew

Well-known member
רונית חדאד.jpg

מקום חמישי: רונית חדאד (חולי אהבה)

סדרה שנדמה שהייתה מזמן כל כך, אבל תכל'ס היא שודרה לפני פחות מחצי שנה. הסדרה מספרת על פוליטיקאי בשם מיכה חדאד שמגלה שיש לו סרטן השד, ובאותו הזמן מתאהב ברופאה שלו, שגם מגלה שיש לה סרטן השד, בין הטיפולים. וזה בדיוק בזמן קמפיין רציני לבחירות לכנסת. רונית הייתה אשתו של מיכה, שבגדה בו בעבר, אבל עכשיו אמורה להיות אשתו הנאמנה ולעמוד לצידו. וכמובן שהקמפיין הזה מביא המון דברים מלוכלכים למשפחה, כמו למשל הניסיון שלהם להכתים את מיכה בחוסר נאמנות כי לבת שלו יש חברה שהיא פלסטינאית. כמובן שבמהלך העונה הרומן של מיכה ועמליה הרופאה מתגלה והדמות של רונית מאוד כועסת, והיא מבקשת ממיכה לחזור אליה ולהמשיך לנהל את המשפחה אחרי הבחירות. ובאמת, בפרק האחרון יש את הבחירה של מיכה לאן לפנות, והוא אכן בוחר בסוף להישאר עם רונית, למרות שהתאהב מאוד בעמליה. למה היא קצת מדורגת נמוך? כמו שאמרתי כשדירגתי את עמוס- בסופו של דבר לאנשים קצת נמאס מעוד תפקיד של עמוס תמם שבו הוא פוליטיקאי ממוצא מזרחי ששובר תקרות זכוכית. אבל היי, הייתה שם נלי תגר, וזה מאוד מעניין לחשוב על זה...​

YossihNew

Well-known member
ויקטוריה בנקס.jpg

מקום רביעי: ויקטוריה בנקס (פלמ"ח)

מישהו זוכר שדנה הייתה בפלמ"ח בכלל? לקח לי קצת זמן להיזכר שהיא באמת עשתה שם תפקיד. זה נראה היה כל כך מזמן ומשום מה אף רע שלהם לא הגיע לרמות של הרולד/מרטין זים, שזכור יותר כרע הראשי שלהם בסדרה. אבל בעונה השנייה קיבלנו את ויקטוריה בנקס, שדנה שיחקה, סוכנת בריטית ששלח המלך כדי לעזור לדארסי בניסיון שלו למצוא את הפלמ"ח. עם זאת, ויקטוריה שיחקה משחק כפול, ורצתה למצוא את החרב המיוחדת שניתנה לווינסטון צ'רצ'יל ולהשיג יוקרה לעצמה. לבסוף היא נתפסת בידי דארסי ונכנסת לצינוק, והעניין הוא שלבסוף אמיל משחרר אותה מהצינוק כשכולם בורחים מכלא עכו. ומה קרה מזה? התשובה היא שכלום. בסופו של דבר ויקטוריה נעלמה לה. אז זה קצת חבל- כי היה קצת ריגוש שדנה הצטרפה לפלמ"ח אחרי העונה הראשונה הנהדרת, אבל לצערנו, כמו שאמרתי מזמן, חרב הקיצוצים פגעה בסדרה הזאת לאחר העונה הראשונה, שצולמה ממש לפני ימי הקורונה, ולכן לא יכולנו באמת לקבל עלילה רצינית עם ויקטוריה. חבל, כי דנה הביאה המון קלאס לדמות ושיחקה בריטית בצורה מאוד מעניינת. היה נחמד לשמוע אותה מלהגת במבטא בריטי עם אורי פפר. הקאסט בסדרה הזאת באמת היה משהו מיוחד, חבל שלא קיבלנו מספיק ממנו.​

YossihNew

Well-known member
ליסה סמוכה.jpg

מקום שלישי: ליסה סמוחה (שקשוקה)

מפתיע גם אותי שליסה הגיעה גבוה כל כך, אבל כן. ליסה אימא של מייקי, ולא האימא של מייקי שאתם חשבתם. מייקי תמיד הוצג כילד קצת לא מובן ונוטה לאלימות, ובעונה השנייה של שקשוקה גם קיבלנו את המשפחה שלו כהסבר לכך- את אור אחיו ואת ליסה אימא שלו. ליסה היא אימא קשת יום, שעובדת בשתי עבודות ומנסה לפרנס בכבוד את הילדים שלה גם ללא אבא בבית. למרות שהיא דמות יחסית שולית (יש בעיניי הורים יותר בולטים ממנה, היי אדל, היי קרן, היי האבות של אפי) משהו באיך שדנה עושה אותה ממש טוב. משהו בניסיון לגדל את מייקי הקצת פראי שובה את הלב, וגם יש המון פרקים מעניינים לגביה, כמו למשל הפרק שהיא מארגנת למייקי מסיבה ואור חושב שהוא יכול לישון עם מעיין במיטה, והפרק שבו היא מקבלת בן זוג והילדים שלה מנסים להתמודד עם זה. לצערנו, ליסה נעלמה אחרי העונה הרביעית, עם העלייה של מייקי לכיתה ט', וההתמקדות בשכבה הצעירה יותר של שקשוקה. אבל בשאלות תשובות שאביעד קידר עשה, מישהו לא מוכר שאל אותו על מי משקשוקה הוא היה עושה סדרת בת, ואביעד ענה שהוא מאוד היה רוצה (באותו היום, הוא משנה המון דעות בנושא) לעשות סדרה על המשפחה של מייקי. תכל'ס, בהתחשב בזה שהיה על מייקי גם ספר, אפשר להבין למה. אולי יום אחד נקבל את הסדרה ונראה שם שוב את ליסה...​

YossihNew

Well-known member
אורית קטן.jpg

מקום שני: אורית קטן (האחיות המוצלחות שלי)

הדמות האחרונה שדנה שיחקה בטלוויזיה, וזאת שליוותה אותה המון זמן. האחיות המוצלחות שלי מתארת שלוש אחיות ממש לא מוצלחות שמנסות לנהל חיים תקינים בלי ההורים שלהן שנסעו להפלגה ברחבי העולם. אורית, הבכורה, היא מורה בבית ספר תיכון (כמו דנה שהיא מורה בעצמה במציאות). היא מסתירה מהמשפחה שלה שהיא לסבית ויש לה חברה בשם קארן, למרות שבמהלך העונה הראשונה היא יוצאת מהארון. אורית תמיד מנסה להשיג הערכה מגילת, מנהלת בית הספר שלה, שלא מעריכה את הסגנון שלה. בעונה השנייה אורית מנסה לעבור לבית ספר אחר, ועוברת ללוד למען פרויקט של יהודים וערבים, שנכשל בגדול ברגע שפורצת מלחמה ויש סכסוכים עם הגרעין התורני באזור. בעונה השלישית אורית חוזרת לאותו בית הספר כדי ללמד דרמה תרפיה, ואף עושה מופע אלמותי עם התלמידות, ביניהן גם תלמידה אחת מושלמת עם גבות בולטות שזכתה לשבחים על המשחק שלה ונהייתה גדולה, אבל זה סיפור לפינה אחרת. מה שבאמת חשוב בנושא של אורית, זה היחסים שלה עם קארן. הם מתפתחים במהלך העונות, הן עוברות לגור ביחד וכל העונה השלישית קארן בהריון ואפילו יולדת ילדה עבורה ועבור אורית. בעונה הרביעית דווקא אורית פחות בולטת, היא האחות היחידה שלא טסה להודו, כשנטלי ומור כן נוסעות. כל העונה הקצרה היא בכלל עייפה מהעובדה שיש לה תינוק קטן שלוקח את כל הזמן שלה. אז זה קצת מוריד ממה שאורית עשתה כדמות ומספק אותה אך ורק במקום השני.​

YossihNew

Well-known member
ויקי.jpg

מקום ראשון: ויקי (פולישוק)

במקום הראשון נמצאת המזכירה הנצחית של פולישוק, זאת שליוותה אותו והפכה לאשת סודו המרכזית, ויקי. ויקי במקרה מונתה למזכירה זמנית של השר הקודם, מיקי כ"ץ, אבל כשפולישוק מגלה שכולם חושבים שהוא שר זמני הוא מתעצבן ומחליט להותיר חותם בכל המשרד לקידום חברתי. הוא רואה את ויקי ומחליט שלא עוד- היא תהיה המזכירה הקבועה. ואכן, בעונה הראשונה ויקי הופכת למזכירה הקצת מבוהלת ולחוצה של השר פולישוק, מה שמערבב אותה בסביבה הלא סימפתית עם אנשים כמו תקומה, סולי וכמובן קוזו. הדמות של ויקי קופצת קדימה עוד יותר עם הקריירה של פולישוק- הוא לוקח כמה תפקידים בעונה השלישית כולל תפקיד שר החוץ (יחד עם תיירות ותרבות- כלומר, שר התח"ת) ולפתע נוצרת משיכה בינו ובין ויקי כי הוא התגרש מאשתו מוניק. ויקי הופכת לידועה שלו בציבור והשניים מתוודים על הרגשות שלהם אחד לשנייה. אבל הסוף רע ומר- פולישוק נוסע לוועידת שלום כלכלית בינלאומית, ובשיא כוחו המטוס הפרטי של מיליארדר שנסע בו נעלם מהרדאר, כנראה מיורט בידי כוחות זרים. קוזו מסכם לוויקי ש"פולישוקים לא מתים, הם רק מתחלפים". כך הגיעה ויקי לשיא הכוח שלה, ממזכירה זמנית לאשת פוליטיקאי ענק, ולבסוף הכל עלה בעשן. הדמות של ויקי נמצאת במקום הראשון בגלל התהליך שהיא עברה כל הסדרה- מי היה מאמין שהמזכירה המבוהלת תהפוך בעצם להיות אחת הדמויות החזקות ביותר בפולישוק, אפילו יותר מקוזו וסולי? אני חושב שלא אני, ולכן ויקי נמצאת למעלה. וגם בגלל שאני חושב עליה כל פעם כשאני רואה את דנה וגיא לואל משחקים ביחד, ואת קוזו כבר דירגנו בפסגה.
כאן הסתיימה עוד פינת הדמויות. בשבוע הבא יהיה תורה של שיר לבחור, ואני מקווה שהיא לא תתלבט. עד אז!

למעלה