פינת הקולנוע

Super Chuly

New member
פינת הקולנוע

אז לאחר עיכוב קצר (טוב נו- ארוך, אבל זה היה למטרות קולנוע- עריכה בביה"ס למעשה!) הפינה שבה! לאחר שבפעם שעברה דיברנו על הקלאסיקה "מועדון ארוחת הבוקר" היום נעסוק בקלאסיקה נוספת- רק טיפה יותר ישנה. "סיפור הפרברים". הסרט, שצולם בשנת 1961, וזכה בלא פחות מעשרה אוסקרים- ביניהם על: שחקן ושחקנית המשנה הטובים ביותר (ג'ורג' צ'קיריס וריטה מורנו), הבמאים הטובים ביותר (רוברט וייס וג'רום רובינס), המוזיקה הטובה ביותר, וכמובן- הסרט הטוב ביותר לשנת 61. הסרט, בכיכובם של ריצ'רד ביימר, וכוכבת גדולה של התקופה- נטלי ווד, התבסס על המחזמר על פי אותו השם, שהוא למעשה בגרעינו התבסס על סיפור "רומיאו ויוליה" המוכר של שייקספיר. מסופר על ניו יורק של שנות ה-50, המתח והאלימות גוברים בין שתי כנופיות- הג'טס- האירים- האמריקאיים ה"אמיתיים", לבין השארקס- הפורטוריקנים, המהגרים. בין כל המהומה הזאת נפגשים טוני, חבר כנופיית הג'טס, ומריה, אחותו של מנהיג כנופיית השארקס, ולמרבה ההפתעה הם מתאהבים. אט אט העניינים מתדרדרים לאלימות ולרצח. הסרט, שהוא למעשה מחזמר, יצר כמה מהסצנות ומהשירים היותר מוכרים בעולם הבידור. שירים כמו: "America" ו- "I Feel Pretty" נהיו לקלאסיקות קולנוע, וכך גם סצנת הסיום של הסרט. בין כל השירים והריקודים המרהיבים, ישנה גם ביקורת על החברה של אז ולפעמים גם של היום, על ההבדלים התרבותיים ועל הקשיים החברתיים בשכונות העניות של ניו-יורק. לסיכום- קלאסיקה שכל חובב קולנוע חייב לראות לפחות פעמיים. אם לא ראיתם עד כה- רוצו לבלוקבסטר וקחו לכם עותק דיוידי. ליהי :)

Double U

New member
נשמע מעניין מאוד../images/Emo45.gif

כל הכבוד על ההשקעה

הוסף לקישורים ולעמוד הראשי

אישית לא ראיתי את הסרט. נשמע מסקרן מאוד. יחד עם זאת יש לי נטייה לא לאהוב סרטים כל כך סטריוטיפיים. אין ספק שזה מאוד מתאים לתקופה. אבל יחד עם זאת בעייתי לי היום. אולי יותר עצוב מבעייתי. תודה!

Super Chuly

New member
ת'נקס

לפעמים בקולנוע חייבים להשתמש בסטריאוטיפים כדי להעביר נקודה חזקה יותר... ליהי :)

בהחלט סרט מומלץ..

אני לא כזה חובב קולנוע.. אז ראיתי אותו רק פעם אחת והוא מעולה.

למעלה