פינת הקולנוע

Super Chuly

New member
פינת הקולנוע

היום אנחנו מדברים על סרט דוקומנטרי ישראלי, בשיתוף עם הפקה אמריקאית בשם: "18 קילו של אהבה". הסרט מספר על עמי אנקילביץ', שנולד עם ניוון שרירים, והרופא שבדק אותו בגיל שנה, קבע שהוא לא יחיה מעל גיל 6. לעומת זאת עמי הגיע לגיל 34, והוא שוקל 18 ק"ג בלבד. כל גופו מנוון, פרט לאצבע אחת בה הוא משתמש כדי ליצור אנימציה ממוחשבת (מדהימה, דרך אגב) שמלווה גם את הסרט, כל יציאה שלו מהבית מסכנת את חייו, אך זה לא עוצר אותו. הוא דובר ארבע שפות, יוצא עם חבריו לבלות, יש לו קעקוע והוא אפילו מתאהב במטפלת שלו. כשהיא עוזבת, עמי מחליט לצאת עם חבריו למסע בארה"ב, שם נולד, בחיפוש אחרי ד"ר קורדובה- אותו רופא שאמר שעמי לא יחיה עד גיל 6. במהלך המסע הוא גם פוגש באחיו אותו לא ראה מאז שהיה ילד קטן, ואף מגשים את חלום חייו- לסוע (בסירה אומנם) על אופנוע הארלי דייוידסון. המסע הזה משנה את עמי, את חבריו, ואת כל הסובבים אותם ופוגשים בהם במהלך הדרך. הסרט המרגש והנוגע זכה בפרסים רבים, שהבולט ביניהם הוא פרס פסטיבל הסרטים של פאלם ביץ' לסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר. הסרט פותח גם, מעבר לעולמו של עמי, את עולמם של חבריו שמתמודדים עם מצבו הקשה של עמי. כמו כן הסרט נותן מבע קולנועי מיוחד ומעניין בעזרת שילוב האנימציה הממוחשבת, שנעשתה בתוכנת MAYA 7 המתוחכמת (בה נעשו גם ספיידרמן, הארי פוטר, ועוד) ביחד עם קטעי הוידאו הלא רגילים שמתעדים מסע פיזי ומנטלי של אדם חזק מבפנים, אך שביר מבחוץ. מאוד מומלץ, סרט מרגש ונוגע, שלא עוזב את הראש עוד ימים רבים לאחר הצפייה בו. ליהי :)

Double U

New member
../images/Emo45.gifנשמע מרתק

אגב, מדוע עמי מחפש את ד"ר קורדובה? למה חשוב לו לפגוש אותו?

Super Chuly

New member
כדי...

להראות לו שהוא כן הצליח לעבור את גיל 6... סוג של סגירת מעגל בשביל עמי ליהי :)

וואו

כמובן נכנס לפינת הקולנוע שמופיעה בקישורי הפורום. ליהי, פשוט מדהים. אני ממש ממש רוצה לראות את הסרט. מתי הוא היה בקולנוע?

Super Chuly

New member
אם אני לא טועה

הסרט הוצג בעיקר בסינמטקים (כמו בת"א) במשך שנה שעברה אך לא הגיע לבתי הקולנוע. מומלץ להשיג אותו ב-DVD. ליהי :)

Super Chuly

New member
חבל

בלי להגזים- ההפסד באמת כולו שלך... זה אחד מהסרטים האלה שמשנה לך את התפיסה לגבי החיים שלך... ליהי :)

וזה בדיוק

למה אני לא רואה לראות.. אין לי כח להיכנס לסרטים עכשיו על החיים שלי

למעלה