פיצויים למטפלת שהתפטרה ללא התראה?

wolfy1

New member
אם כך למה הסוכנות כן משלמת לה פיצויים..

תודה על התגובה.

חברת הסיעוד טוענת שחלק מהמדיניות שלה היא כן לשלם פיצויים חלקים
במקרה כזה, טענה תמוהה משהו שהם בעצמם לא יודעים להסביר טוב.

פשוט זה נראה כאילו הם מכוסים ואנחנו מחוץ לגדר חשופים ל'קו לעובד'
הבעייתים. או שמה אני טועה?

השכר שלה היה 4200ש'ח כולל דמי כיס, ו287ש'ח לשבת.

הרבה תודה.

wolfy1

New member
הרבה תודה רובי...אכן כך הדברים שם לפי העו"ד

הם מחוייבים להעביר את חלקם ע'יי המדינה כי בט'ל משלם להם על "עיוור" את כל מרכיבי השכר. פשוט המקרה נראה מוזר, הרי למה עו'ז שמודעת לחוק תוותר על פיצויים של שנתיים עבודה בלי סיבה מוצדקת, ביחוד כזו שמכירה את החוקים כל כך טוב. הייתי בטוח שקיים איזה מילכוד שפספסתי איפשהו ומתברר שלא.

תודה על העזרה המבורכת רובי!

הי שלום

רק לתשומת לבך להוסיף על הייעוץ המשפטי שאני מבין שקיבלתם - על עובדים זרים - חלים אמנם כל חוקי ההעסקה שחלים על עובד אזרח ישראלי - אבל בעניין פיצויים לעובד שהתפטר בעצמו - היו גם פסיקות שזכאי בכל זאת לפיצויים - בדוק את זה עם עורך דין שמתמצא בחוקי עובדים זרים (קו למעסיק למשל) - ולא רק עם עורך דין שמתמצא בחוקי החלים על ישראלים.

wolfy1

New member
פיצויים למטפלת שהתפטרה ללא התראה?

היי,
עבדה אצלנו מזה שנתיים, לפני כמה ימים חזרה מחופשה של 40יום בחו'ל שבמהלכם בני המשפחה
עשו משמרות אצל האב עד לבואה, 4 ימים אחרי שחזרה וזאת אחרי שנעלמה שבוע אחרי הנחיתה מבלי
להרים טל' או לתת סימן חיים, החליטה בשבת בצהריים לאסוף עצמה ותוך כדי מלמולים לא מובנים לנסוע לת'א.

אחרי 3 ימים של חוסר וודאות הופיעה פתאום במשרדי הסוכנות והודיעה שלא רוצה לעבוד מסיבותיה שלה וההשלכות
של המעשה אינו מעניינה. מילאה בכתב ידה וחתמה על טופס שהיא לא נותנת לנו 30 הודעה מוקדמת ועוזבת בו במקום.

במקרה כזה היא זכאית לפיצויים?
הרי ברור הוא שניצלה את טוב ליבנו ואת הויזה כדי לצאת לחופשת מולדת, ועכשיו לקום ולעזוב אחרי שידעה שבני הבית
'מפרפרים' ומתאמצים לאפשר לה את החופשה. בסוכנות אומרים שהם מחוייבים לשלם לה את החלק שלהם בפיצויים.
ומציעים לנו לא לשלם לה כלום, כי לא מגיע לה. מי צודק פה?

תודה,
ותודה אף יותר על הפורום הנהדר הזה.

למעלה