פיצויים

• פותח הנושא גדי די
  • פורסם בתאריך
ג

גדי די

Guest
שלום
אני עובד 13 שנים בחברה פרטית ועומדים לפטר אותי,
ב 6 השנים הראשונות לפי 'פנסיית חובה' ההפרשות לפיצויים היו מאוד נמוכים,
האם אקבל רק את מה שהופקד? או שמגיע לי -שכר ממוצע של כל שנה כפול השנים שעבדתי ?
הפרש של כ 50,000 ₪
תודה על עזרתכם

GoldenEyes

Well-known member
שלום
אני עובד 13 שנים בחברה פרטית ועומדים לפטר אותי,
ב 6 השנים הראשונות לפי 'פנסיית חובה' ההפרשות לפיצויים היו מאוד נמוכים,
האם אקבל רק את מה שהופקד? או שמגיע לי -שכר ממוצע של כל שנה כפול השנים שעבדתי ?
הפרש של כ 50,000 ₪
תודה על עזרתכם
כאשר מפטרים אותך משלמים פיצויים משכורת אחת לכל שנת וותק.
יחשבו לך כמה יש לך בקופת הפיצויים , את ההפרש המעביד ישלם מכספו.
כל זה , בתנאי שאין לך סעיף 14 בפוליסה. אם יש סעיף 14 לא תקבל הפרשים נוספים

k-don

Well-known member
כאשר מפטרים אותך משלמים פיצויים משכורת אחת לכל שנת וותק.
יחשבו לך כמה יש לך בקופת הפיצויים , את ההפרש המעביד ישלם מכספו.
כל זה , בתנאי שאין לך סעיף 14 בפוליסה. אם יש סעיף 14 לא תקבל הפרשים נוספים
אם היה סעיף 14 על חלק מהשכר אז על שארית השכר צריך להשלים 8.33%.
או במסגרת סעיף 14 (לדוגמא פנסיית מינימום) הופרש חלק מהסכום (כמו שנהוג, 6% במקום 8.33%) אז צריך לתת שכר אחרון כפול 2.33% כפול התקופה

GoldenEyes

Well-known member
אם היה סעיף 14 על חלק מהשכר אז על שארית השכר צריך להשלים 8.33%.
או במסגרת סעיף 14 (לדוגמא פנסיית מינימום) הופרש חלק מהסכום (כמו שנהוג, 6% במקום 8.33%) אז צריך לתת שכר אחרון כפול 2.33% כפול התקופה
אתה טועה :(
פיצויי הפיטורים שייכים לעובד, ודאי אם במקרה שקיים סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, וזאת בין היתר מכח סעיף 26 לחוק זה ("כספים משוריינים").

k-don

Well-known member
אתה טועה :(
פיצויי הפיטורים שייכים לעובד, ודאי אם במקרה שקיים סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, וזאת בין היתר מכח סעיף 26 לחוק זה ("כספים משוריינים").
במה טעיתי? התחלתי מראש מזה שכספי הפיצויים שנמצאים בביטוח הפנסיוני הם של העובד.
דיברתי על ההשלמות, איך מחשבים את ההשלמות.
ברגע שמדובר על סעיף 14, ההשלמות מחושבות אחרת מאשר אם אין סעיף 14.
כשאין סעיף 14 אז מכפילים שכר אחרון בוותק בשנים ומורידים את מה שכבר הצטבר בביטוח הפנסיוני.

אגב, אם הכספים נמצאים בביטוח הפנסיוני שלא על פי חוק פנסיית מינימום או סעיף 14, הם לא כספים משורינים

נערך לאחרונה ב:

קלייטון.ש

Well-known member
אם עבדת במשרה מלאה, צריך לחשב משכורת אחרונה כפול שנות הוותק.
אם עבדת לפי שעות או ימים, אז צריך לחשב ממוצע של כל השעות או הימים לאורך כל תקופת ההעסקה (ולא רק שנה אחרונה), ואת הממוצע להכפיל במשכורת אחרונה, וכפול שנות הוותק.
אם חלו שינויים בצורת ההעסקה או בהיקפי המשרה ואפילו שינויים מהותיים בתפקיד, אז צריך לחלק לתקופות וכל תקופה לחשב בפני עצמה.

k-don

Well-known member
אם עבדת במשרה מלאה, צריך לחשב משכורת אחרונה כפול שנות הוותק.
אם עבדת לפי שעות או ימים, אז צריך לחשב ממוצע של כל השעות או הימים לאורך כל תקופת ההעסקה (ולא רק שנה אחרונה), ואת הממוצע להכפיל במשכורת אחרונה, וכפול שנות הוותק.
אם חלו שינויים בצורת ההעסקה או בהיקפי המשרה ואפילו שינויים מהותיים בתפקיד, אז צריך לחלק לתקופות וכל תקופה לחשב בפני עצמה.
אם היו הפקדות במסגרת פנסיית מינימום או סעיף 14 אין משמעות למשכורת אחרונה כפול הותק.
ההפרשים מחושבים לפי הפרשי אחוזים ולא לפי הפרשי יתרות. (לא מעניין בכלל מה היתרה הנוכחית של הפיצויים בביטוח הפנסיוני)

ג

גדי די

Guest
תודה על עזרתכם,אך לא הבנתם את הבעיה-בין השנים 2008 עד 2013 ההפרשות לפיצויים (פנסיית חובה ) היו קטנות מאוד.לשאלתי -האם המעסיק צריך להשלים לי את ההפרשים ? או שאקבל רק את הסכום שהופקד ?

k-don

Well-known member
תודה על עזרתכם,אך לא הבנתם את הבעיה-בין השנים 2008 עד 2013 ההפרשות לפיצויים (פנסיית חובה ) היו קטנות מאוד.לשאלתי -האם המעסיק צריך להשלים לי את ההפרשים ? או שאקבל רק את הסכום שהופקד ?
לכל תקופה החישוב שונה.
דוגמא - נניח שבשנת 2008 הפקידו 5% לפיצויים מכל השכר במסגרת פנסיית מינימום.
היום צריכים להשלים לך 3.33%, עלהשכר העדכני

ג

גדי די

Guest
שלום כמו שנראה התשובות לא ברורות,אין צורך להכנס לתחשיבים ,אלה עקרונית בלבד,האם המעסיק צריך להשלים ?או רק מה שהופקד?
עו"ד עמית גורביץ' אודה לך על התייחסתוך לעניין זה--תודה

k-don

Well-known member
שלום כמו שנראה התשובות לא ברורות,אין צורך להכנס לתחשיבים ,אלה עקרונית בלבד,האם המעסיק צריך להשלים ?או רק מה שהופקד?
עו"ד עמית גורביץ' אודה לך על התייחסתוך לעניין זה--תודה
תקרא כאן

למעלה