פירוק רכב

מילקי 10

New member
פירוק רכב

שלום

שאלה...
פיאט פונטו משנת 2000, שלא נסעו בה 8 חודשים...המצבר מת..
הזמנתי מישהו מפירוק רכבים, הוא ניסה להניע את האוטו עם מצבר של משאיות (??) ללא הצלחה.
אמר לי שהמנוע נתפס, כל השמן ירד למטה..בקיצור גם המנוע מת.
הדבר היחיד ששווה באוטו זה הברזל וזה אולי 100 ש"ח אבל בגלל שהוא גורר לי לא ישלם לי.

מה אתם אומרים? יש סיכוי לקבל משהו על האוטו ממישהו אחר?

enigo

New member
זו עוד הפונטו הישנה, נכון?

ההסבר על המנוע התפוס נשמע כמו הנפצה. הנעתי מכוניות ואופנועים שעמדו תקופה דומה בלי שום בעיה. בהנחה שלא חדרה לחות למנוע, אפילו חלודה קלה לא אמורה להיות, וגם אם כן - אפשר לשחרר את הבוכנות בקלות יחסית, זה ממש לא "מנוע גמור".
ברזל נמכר היום במשהו כמו 600 שקל לטון, אם אני זוכר את השלט על המגרסה ליד מסובים, כך שזה בערך מה שהאוטו שווה לברזל. בהנחה שלא יטרחו לפרק ממנו חלקי חילוף.
הצעה שלי - האוטו ידני, נכון? נסה להניע אותו בדחיפה. אם לא יניע, לפחות יפתור את שאלת המנוע התפוס או לא.

מילקי 10

New member
כן הישנה

והוא אמר שהאוטו שוקל פחות מטון ורק חצי מזה זה ברזל והתשלום הוא בערך 300-400.
כשניסיתי להניע האוטו טיפה קפץ קדימה

enigo

New member
אם בנסיון הנעה בדחיפה האוטו לא נתקע ברגע ששילבת הילוך

אז המנוע לא תפוס ולא בטיח, מנסים לעשות עליך סיבוב.

מילקי 10

New member
אוקי אז שאלה אחרת

כמה אני יכולה לקבל על האוטו אם המצבר מת, ולא שולם טסט ממרץ 2014?

Cמן רשום

New member
מישהו עושה עליך סיבוב

אם אתה רוצה לבדוק אם הרכב בר תיקון התייעץ במכונאי, לא במפרק. כשיש לך פטיש ביד כל בעייה נראית כמו מסמר.

לגבי המחיר לפירוק, חוץ מהברזל יש עוד חלקים בעלי ערך כמשומשים כמו פנסים ושמשות. אולי עוד חלקים שעדיין בני שימוש כמו דלתות, פגושים וכו' תלוי במצבם. ואם כבר לברזל, גם מחיר הברזל שברכבך יותר גבוה מ 100 ש"ח.

בקיצור, תחשוב טוב.

מילקי 10

New member
אני בת...

האוטו לא זז... כדי שאוכל לקחת אותו למוסך הוא צריך להניע לי והוא לא...לגרור זה 150 ש"ח לפחות. אם השמן ברח מהמנוע וצריך לעשות טיפול זה גם כסף. צריך להשקיע כמה מאות בשביל לקבל כמה מאות. שווה בכלל??
מה אפשר לעשות במקרה כזה?

Cמן רשום

New member
לא הבנתי

אם את רוצה שהאוטו ייסע, את משקיעה כמה מאות שקלים (אולי יותר) אבל בסופו של דבר יש לך מכונית נוסעת.

אם וויתרת על האוטו, גם אז תוכלי לקבל משהו עליו, לא סתם יאללה בואו לקחת. תקחי הצעות מכמה פירוקיות. לפחות בסביבה שלי (בקעת אונו) על כל עמוד חשמל יש מדבקה בנוסח "קונה רכבים לפירוק".

לא הבנתי את העניין של להשקיע כמה מאות כדי לקבל כמה מאות.

מילקי 10

New member
אין לי מה לעשות עם האוטו

הוא של אחי והוא לא בארץ ולא יהיה בתקופה הקרובה.
הרעיון היה למכור אותו אבל אין טסט (צריך לשלם עוד מעט על הטסט השני) ואין מצבר...זה אומר להשקיע כ 2000 ש"ח בשביל לקבל 3500 במקרה הטוב.
העדפתי למכור לפירוק, בלי כאב הראש של המכירה

פלגיה

New member
בחשבון שלי

להשקיע אלפיים כדי לקבל 3500 = רווח של 1500
למכור לפירוק = 500 לכל היותר.
השאלה כמה לעבוד בשביל אלף שקלים היא שאלה טובה, ורק את יכולה לענות עליה. אני הייתי משקיעה 15-20 שעות עבודה בשביל פוטנציאל רווח כזה.

enigo

New member
נסי להניע שוב, הפעם עם חבר ולא עם מישהו שיש לו אינטרס לשכנע

אותך שהאוטו מת כדי שתתני לו אותו בחינם. אחרי זה קני מצבר משומש ב-180 שקל, ועשי טסט - והופ, יש לך אוטו ששווה 3000 שקל (אם הבנתי נכון) בעלות של פחות מ-1500 שקל. שווה לך או לא? רק את יכולה לענות.

dw2322

New member
רעיון

בררי עם אחיך היכן הרכב טופל בשנים האחרונות.
גשי למוסך הזה והסבירי להם את המצב.
מאחר והם טיפלו ברכב אני מאמין שהם יודעים אם יש בו חלקים לפירוק שמעניינים אותם - ואז אני מאמין שתקבלי הצעה טובה יותר מ 100 שקלים. אפשר גם סחר חליפין כאשר תמורת הרכב המושבת תקבלי טיפול רגיל אחד חינם ברכב הנוכחי. גם זה שווה לך כמה מאות שקלים.
&nbsp
למיטב ידיעתי 500 שקל הוא סכום מקובל לרכב לפירוק. סכום נטו - השינוע על הקונה (קונה מקצועי: מוסך או פירוקיה, לא אדם פרטי)

לפני 4 שנים בערך מכרתי רכב במצב דומה

הרכב עמד תקופה ארוכה בגלל נזילת מים שהבעלים לא ידע מאיפה הם מגיעים ולא רצה לתקן.
לקחתי את הרכב ממנו במחיר מצחיק (אם אני לא טועה 400 שקל), הנעתי בלי בעיה. פירקתי כל חלק שיכלתי (באותה התקופה היה לי רכב כזה זהה שנסעתי איתו ביום יום) והחלפתי בין החלקים המקולקלים שהיו ברכב שלי.
שכחתי לציין שהנזילת מים הייתה מהבלוק מנוע והמנוע היה מאלומיניום ככה שאמרו לי שאי אפשר לתקן. אז מכרתי לפירוק ב1000 או 1100 שקל ועוד הם באו אלי עם גרר ממרחק של 20 דקות נסיעה.
&nbsp
אז כמו שאמרו, מישהו רוצה לעשות עליך קופה.
&nbsp
עוד משהו, לקרוב משפחה היה פיג'ו טנדר ישן והוא השבית אותו ללא סיבה יותר מ10 שנים. (לדעתי אפילו 15 שנה) וכשבא קונה שממש רצה את הגרוטאה היא הניעה בלי שום בעיות. (אמרו שהיא הניעה על הסטרטר הראשון אבל קשה לי להאמין)

menilord

New member
תשובה

היי בוקר טוב תנסה לבדוק בחברת רני קאר הוא קונה רכבים לפירוק מכל הסוגים אני בטוח שתקבל עליה יותר מ100 שקל
תכנס לליניק של האתר שלהם ..
http://www.nir-hamahir.co.il/

למעלה