פלוריסטם קיבלה המלצת קניה ועברה לירוק

בסוף החודש פלוריסטם 5% למטה מהשער הנוכחי

לפי הנתונים שלנו בסוף החודש פלוריסטם 5% למטה
אנו נוהגים לתעד את אשר אנחנו רושמים ולכן בסוף החודש לטוב ולרע
נעלה הודעה זאת שנית

בעיקרון למה שכולם רואים בהמלצות פומפיות להמונים - מעולם לא היה ולא יהיה יתרון יחסי
הסיבה פשוטה :- כולם רואים את ההודעה בגלובס כדוגמא, ואם כולם מרויחים ממי הם בדיוק מרויחים איפה המפסידים מההודעה ?

כאמור נבדוק זאת בסוף החודש

ניקה 15 תרשום:-פלוריסטם ירדה היום 3.18% מהשער

ניקה 15 תרשום תרשום... :-
פלוריסטם ירדה היום 3.18% מהשער הגבוה בו היתה 1572 לשער הנעילה 1522

גם מהשער בה נרשמה ההודעה שלנו שהתייחסה לתחזית האנליסטים המשווקים
שצוטטה בעיתון מגלובס והועברה לכאן, ירדה המנייה מעל 2% אולם על זה נדבר בסוף החודש

לא הייתי מגיב אילמלא ההערה שלך רווית הלעג , תרשום תרשום ניקה 15
אני רשמתי רשמתי ואתה, תרשום תרשום את התוצאה (בינתיים) המנייה היתה פלוס 3.1% וצבועה באדום בתוך יומי

ערב טוב לך וליתר הגולשים בפורום

לא אמרתי שאכתוב פעם בחודש!אכתוב כל יום אם יה

לא אמרתי שאכתוב פעם בחודש!אכתוב כל יום אם יהיה לי זמן
עדיף ביניתיים להפנים מה שכתבתי במקום לנסות להרוויח מהציטוט שהבאת לכן

פעם בחודש זה היה בהקשר לנושא התיקים ואת זה לא שכחתי
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
כל יום אכתוב באיזה נושא השייך לשוק ההון שארצה
צנזורה תהיה רק בהתאם לתקנון תפוז ורצוי, שתקרא אותו בעיון זה חוזה לכל דבר ועניין
בין האתר ושלוחיו/מנהליו כצד שלישי לתביעה אפשרית ובין הגולשים
מתכוון לתקנון תפוז ולא לתקנון דיבורסה
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
כתבתי שאין יתרון יחסי בציטוט שהבאת וכולם רואים - מאחר ואם כולם רואים כולם מרויחים מההמלצה חחח
אם כולם מרויחים מהציטוט שאלתי שאלה רטורית התקפה גם היום היכן המפסידים ?

אז ככה...

אתה כתבת שבסוף החודש היא תהיה 5% למטה מהמחיר שלה אתמול, אז תחכה בסבלנות לסוף החודש, תניח לזה עד סוף החודש, בלי קשר בכלל אם אני מסכים למה שכתבת או לא.
סוף החודש זה ביום חמישי הבא, גם אם עד אז היא תרד ב- 5%, זה לא ישנה כהוא זה, כי לא התייחסת בדבריך למה שיקרה עד אז, אלא רק למה שיקרה בסוף החודש.

תנסה לכתוב בפחות יהירות, אז יתייחסו להודעות שלך בצורה מתאימה, ולא יתייחסו אליך כטרול.

מעניין שטווח ארוך אצלך זה שבוע, יום.

קח את הדברים שלי כביקורת בונה.

לא מחקתי אותך היום, כי כיבדתי אותך, כמו שאני מכבד כל אדם באשר הוא אדם.
אבל היות והזכרת תקנונים, אז כדאי לקרוא אותו לפני שאתה מנפנף בו.
אדביק לך כאן קצת ממנו, עד שתשלים את הקריאה בו בזמנך החופשי:

מתוך סעיף 12 לתקנון של תפוז:
תפוז רשאית (אך אינה חייבת) להסיר, למחוק או לא להרשות פרסום של תכנים באתר, על פי שיקול דעתה הבלעדי. תפוז לא תהיה חייבת לעדכן את הגולשת קודם להסרת או מחיקת התכנים ולא תהיה חייבת במתן הסבר לסיבה להסרת התכנים.

מתוך סעיף 13 לאותו תקנון:
תפוז מעמידה לרשות הגולשות שירותי קבוצות דיון קבועות, המאפשרים לגולשות לשוחח בנושאים שונים באמצעות הצגת הודעות ותגובות להודעות של גולשות אחרות. באתר קיימים שני סוגים של קבוצות דיון כאלה - קומונות ופורומים.

למנהל של קבוצת הדיון יש סמכויות ניהול מיוחדות והוא רשאי (במקביל להרשאתה של תפוז) בין היתר, להגביל את אפשרות הכניסה לקבוצת הדיון שהוא מנהל, וכן להרחיק ממנה משתמשים. כמו כן, לעתים יפרסם המנהל כללי התנהגות החשובים לו באופן מיוחד בקבוצת הדיון שלו. אנא השמעי להוראות אלה אך זכרי, כי הן אינן גוברות על הוראות תקנון זה אף במקרה של סתירה עמו.

אז קח בחשבון שאתה יכול לכתוב כאן רק בגלל שאני מוכן לזה, וברגע שפשוט לא יבוא לי שתעשה זאת שוב, מכל סיבה שהיא, לא תוכל לעשות זאת שוב.
כבר כתבתי לך אתמול שאתה דורש יותר תשומת לב ממה שאני מוכן להשקיע בך, אז אתה יכול לראות את זה כאזהרה.

את הפירוש לתקנון מקבלים בטריבונל נייטרלי

אז ככה - הסעיפים האחרים הם הרבה יותר חזקים מהסעיפים שהזכרת מה עוד שחלקם סעיפי עושק מייד תבין מה זה אומר (ואולי לא תבין תתיעץ )

רק עכשיו התפניתי , אבל מישהי אצלנו גם העתיקה לענן הודעה נוספת שמחקת מן הסתם - (אנו נוהגים לתעד את הודעותנו וכן את התגובות - גם אלו וביחוד אלו הנמחקות ) -
לא נהוג בתפוז למחוק ללא סיבה , תגובות שכבר נרשמו, גם של עצמך לא! אחרת למה נועד הארכיון?

מציע לך לא לאיים בהפרת חוזה חד צדדית ובכלל לא נהוג לאיים, כל אחד פועל או לא פועל , לפי הבנתו והיעוץ המשפטי אותו הוא מקבל, למה לאיים?
מי שמאיים ועושה - הוא בצרות!! המאיים ולא עושה בצרות הרבה יותר גדולות !!!

אני לא מתכוון להגיב יותר על דברי השחץ שלך שלשמחתי ולשמחת יועצי העלת אותם על הכתב ןבפומבי!! כתבת אותם וגם הם שמורחים בענן אם תתחרט תמחק אותם הם עדיין קיימים:- להלן
תחילת ציטוט "אז קח בחשבון שאתה יכול לכתוב כאן רק בגלל ***שאני מוכן לזה***, וברגע שפשוט ***לא יבוא לי**** שתעשה זאת שוב, ***מכל סיבה שהיא***, לא תוכל לעשות זאת שוב.
תיכף תקרא חומר משפטי ותבין שזה לא כל כך פשוט - ביחוד שזה נכתב בצורה שזה נכתב !!!
אל תשכח שכל השירשור הזה והאחרים - יעמדו יחדיו כולל התגובות למבחן , לא שלך ואו אלו שבחרו בך ולא שלי ואלו המיעצים לי
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
- הקנס הכספי בכל המקרים של הפרת חוזה חד צדדית הוא גבוה מאוד - תנסה אותנו - מאות אלפים ולפעמים מיליונים - (וביחוד באם הוכנסו בו בניגוד לחוק, סעיפי עושק כפי חלק מאלו שציינת )

הנחת היסוד בדיני הפגמים בכריתת חוזה הנה כי במקום בו נפל פגם בכריתת חוזה, אחריות הצדדים לכך אינה שווה. הפער בין הצד הטועה לבין הצד השני עומד בבסיסו
של סעיף 14(א) לחוק החוזים. מקום בו *******הצד השני יודע או צריך לדעת על הטעות, דבק בו פגם *********(סעיפי עושק בחוזה )

מבית המשפט העליון :-
" בטרם אנו באים לדון בעילות לביטול הסכם, יש להדגיש ולחזור ולהדגיש את העיקרון המנחה בדיני החוזים והוא שהסכמים יש לקיים"
ואין להפר לא בצורה חד צדדית ובטח לא ע"י הכנסת סעיפי עושק בלתי חוקיים , שאינם מחזיקים מים גם בערכאה הראשונה ולא רק בעליונה !!!

צד היודע על טעות ואינו מתריע על כך אינו זכאי ליהנות מפירותיו של ההסכם.כמו חשיפתי לפירסום וכו

נשיא בית המשפט העליון השופט אהרון ברק עמד על חשיבות העיקרון של כיבוד חוזים ואכיפתם באומרו: ....
" דיני החוזים לא באו אך להגביר היעילות הכלכלית. הם באו לאפשר חיי חברה תקינים. חוזה
יש לקיים - ולא רק לשלם פיצוי בגין הפרתו - קיום הבטחות עומד ביסוד חיינו, כחברה וכעם
(ד"נ 20/82 אדרס נ' הרלו אנד ג'ונס פ"ד מב(1) 221, 278).

כחוט השני בפסיקה עוברת בפסיקה הקביעה כי הימנעות מאכיפת החוזה היא החריג ולא הכלל, וכדבריה של פרופ' ג' שלו:
"עליונות תרופת האכיפה במשפטנו נתמכת בשיקולים חברתיים, מוסריים ומשפטיים" (ג' שלו דיני חוזים (מהדורה שניה) בעמ' 525).

עובר לדיון בנימוקים לביטול חוזה נזכיר בקצרה שניים מהתנאים היסודיים שבלעדיהם לא משתכלל חוזה -
גמירות דעת ומסוימות המופיעים בסעיפים 2 ו- 5 לחוק החוזים

(על גמירות דעת ומסוימות - תתיעץ עם היועץ המשפטי של תפוז - זה ארוך מדי ומסובך מכדאי להסביר לך)

אני בינתיים רק מגיב על תגובות אחרת השירשור לא היה מתארך -
התגובות שלך כמו "הוא מופיע כאן רק שהוא מרוויח מעודדות תגובות , לתגובה מקצועית שלי כמו "תרשום תרשום" ומה אתה מצפה שאני אבליג ?

נמשיך בצד המשפטי
יש לציין כי בנוסף לשני היסודות של "גמירות הדעת" ו- "מסוימות" קיים יסוד חשוב, אולי אחד החשובים ביותר בדיני החוזים ובמשפט הישראלי בכלל,
והוא דרישת תום הלב - הן במו"מ לכריתת ההסכם (סעיף 12 לחוק החוזים) והן בקיומו (סעיף 39). (מאחר ונושא זה רחב ועמוק מאד, שוב תתיעץ עם יועצך)

נמשיך
חוזה שנכרת למראית עין בלבד:-
חוזה למראית עין הינו חוזה אשר קיימת בו אי התאמה מכוונת בין הצהרות הרצון של אחד הצדדים או שניהם, לבית רצונם האמיתי של הצדדים (ג' שלו, דיני חוזים (דין, מהדורה 2, תשנ"ה).
לפעמים 2 הצדדים לחוזה למראית עין או אחד מהם מעוניינים בעסקה משפטית אחרת וזאת על מנת ליהנות מיתרונות כאלו ואחרים.

מאחר וחוזה למראית עין אינו מבטא את כוונת הצדדים ורצונם האמיתי, אין לחוזה זה תוקף מחייב ביחסים ביניהם

זהו ואיני מתכוון להגיב לך יותר - אכתוב כאן בהתאם לתקנון - כל אחד יפעל לפי הבנתו ולפי היעוץ אותו הוא מקבל
ערב נפלא לקוביה נדמה לי שהתכוונה ל5%

מתולה

New member
סוחר לטווח ארוך, קבל הערה בונה: אתה

מלך

אגב, אמרת שאתה לא מגיב לו יותר אבל לי אתה יכול להגיב.וזה הציטוט:
"
זהו ואיני מתכוון להגיב לך יותר - אכתוב כאן בהתאם לתקנון - כל אחד יפעל לפי הבנתו ולפי היעוץ אותו הוא מקבל "

לסיכום: מלך!

מלך הניחושים

עד לא מזמן הוא בלבל את המוח ואת ה... בפורום בורסה ושוק ההון כמו כאן, רק ההבדל שכאן תופסים אותו נכון יותר
שחצנות ילדותית מלווה אותו צמוד צמוד, כאשר כל "תחזית" שהיא אינה אלא ניחוש בעלמא, במציאות - הכל הפוך על הפוך
בפורום השכן הוא כבר לא מופיע כי כל ה"תחזיות" שלו יצאו הפוך וכאשר השוק יורד הוא נעלם

להזכירכם בדף הקודם הוא נתן "תחזית" :

ºנתנו יעד חדש למעוף 2014 1380 התיק משיךסוחר לטווח ארוך21/01/14 22:49

וגם לוול סטריט הוא נתן תחזית שהיא תמשיך לעלות

ומה שראינו בימים האחרונים זה בדיוק ההיפך, השווקים במגמת ירידה ועל כל עליה מגיעות ירידות רצופות יותר.

שנת 2013 נתנו למעוף 1350 NY יעד 1850

אנו מתעבים צנזורה באינטרנט ובהזדמנות נכתוב פוסט נרחב - על הנזק שהינה גורמת לאינטרנט -
מנהלי האתרים מודעים לנזק זה ולכן משיקולים מסחריים אינם מפעילים כזו -ואינה קיימת למעט - מקרים מחייבים ,
בתחום סדר הדין הפלילי ואו בתחומי לשון הרע ואו פגיעה אחרת בגולש המשיקה ללפלילים , המקרים, מופיעים בהדגשה
בחוזה אותו ציינתי וההודעות המפירות אותם בצדק נמחקות והגולש במקרים קיצוניים נחסם !

כמובן שתגובת הגולש אבן העזר , אינה מפרה דבר נהפוך הוא , באם היא נכונה - היא משמשת כאזהרה לגולשים !

מסיבות ברורות איננו מגיבים גם לתגובת שלפנייה למרות שתגובות מפרגנות כגון אלו, - ובעיקר אלו בנושא שוק ההון, אנו מקבלים בעשרות הן בפומבי והן לתיבת המסרים
בעוד תגובות מהסוג השני - הן תגובות של קומץ ידוע ומוכר הנדבק לשירשורים שלנו בכל פורום וכמותו וסיבותייה הינין במתאם מדוייק לאיכותו של הקומץ - זה שמו בכל הקשור לשוק ההון

לעומת מאות הגולשים בתפוז הנכנסים להודעות שלנו ואלפי הגולשים באתרים אחרים גדולים יותר כמותו של ה"קומץ" כמספר אצבעות יד אחת של נגר קטוע אצבע

האחרון באופן חד פעמי זוכה לתגובה אחת חד פעמית בכל פורום בתפוז בה הוא נדבק לשירשורים שלנו - זאת על מנת לאשרר את האימרה צוחק זה הצוחק אחרון
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
אמרנו שאנו מתעבים צנזורה באתרים השונים - אנחנו לעומת זאת מעריכים את גודל הארכיון ביחוד של תפוז המכיל מיליוני הודעות משנת 2002 ועד היום כולל גילינות אקסל
ארכיון זה מאפשר לדעת את אשר כל גולש/ת (חוזה תפוז אגב בלשון נקבי - כל הכבוד ) כותבים ולתעדם לעשרות שנים כך אפשר לבדוק בנושאים מקצועיים מי שווה התייחסות ומי לא

יש גם את הזיכרון מהזמן האחרון - אותו מנצלים אלו אותם אנו מכנים ה"קומץ" זה ידוע ואינו חדש:- קיים זיכרון קצר ואמינות דקיקה ומולו קיים ,
הזיכרון ארוך טווח המחייב אמינות גבוהה ,זיכרון ארוך טווח, המתועד בקישורים לארכיון ויוצר מצב בלתי ניתן לאיון (לאיין)

לשנת 2013 נתנו למעוף יעד 1350 ול NY יעד 1850 את היעד בניו יורק 1750 שנתנו בתחילת השנה שיננו ל 1850
את היעד הראשון לת"א שנתנו 1350 (סחרנו אותו באמצעות ההמלצה לתיק 10 לונג שניתנה ותועדה לפני כחצי שנה) נבדוק בארכיון!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=867&messageid=170269802

את היעד השני לניו יורק נתנו עוד ב 2013 ותזכורת ב 2014 (1850 ) אתמול שהיינו 0.34 רחוקים מהיעד שלנו נתנו תחזית לתיקון וירידות בניו יורק - נבדוק בארכיון!
1. http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=867&messageid=173513758

2 גם כאן בלשונית התחזיות המתעדכנת כל יום לפני המסחר, רואים זאת בתחזית לאתמול בניו יורק - ירידות!!!

http://tinyurl.com/o72m9w4

.
אותו הגולש מה"קומץ " מה קורה איתו בארכיון - לגבי התחזיות שלנו ארוכות הטווח הגיב בספטמבר נבדוק בארכיון
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=29&messageid=171451631

אבן העזר עוזר ומסכם :-
קיצור, הניחושים שלך הם ניחושים פרופר ולא שום תחזיות, ולא נראה שהשווקים - בארץ ובחו"ל לכיוון מספרי המדדים שאתה מציין.
בינתיים זה בדיוק ההיפך.
ניחושים זה תמיד טוב אבל זאת לא תחזית מאת: אבן העזר

המדד היה אז בתל אביב מסביב ה1200 ובניו יורק מתחת ל1500 לא היתה לו סבלנות וכרגיל צחקנו אחרונים

ודוגמא נוספת ולא יתן את היתר מפאת קוצר היריעה -
יש לכם אחת טרייה מהיום חחח לא צריך קישור - נביא אותה במהלך 2014 שהמעוף יחזור ל1380
אחרי שהתממשה שהיה שם כבר ב2013 ואתמול נתנו תחזית לירידות גם בתל אביב וגם בניו יורק

מהארכיון :-
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=29&messageid=171394498

ניחושים זה תמיד טוב אבל זאת לא תחזית
מאת: אבן העזר

04/09/13 17:10
ברור שאין תחזית\ניחוש ברורים, הרי אף אחד לא יכול לדעת איך יגמר יום מסחר,

ועוד יותר מזה - איך תיגמר השנה,
(זה היה ב ספטמבר המדדים מבוהלים מאסד וכך גם הגולש מה"קומץ" אבן העזר
איך נגמרה השנה - מעוף לפני סוף השנה בגבוה 1382 ניו יורק ב31.12.13 בדיוק מרחק יריקה מ 1850 (1848.36)
הוא ממשיך בניתוח ובנימוקים שלו הנכונים רק לאותו הרגע ולא לטווח הארוך
"לפי מה שנראה, מצמצום הרכישות והגיזרה הסורית,
המדדים כנראה יסיימו למטה ולא למעלה כמו שאתה מנחש

בוקר טוב ובהצלחה
ושאפו לארכיון של תפוז -
כמובן שהקדשנו לחבר ה"קומץ " (הזיכרון מהזמן האחרון- בדרך כלל ל"קומץ איננו מתייחסים)

התייחסות חד פעמית בלבד-

גם בלי ניסיון 2 דברים הינם ידועים לכולם

הראשון:-
1. אי אפשר לבלבל משהו שאינו בנמצא ובטוח לא למישהוא שאין לו גם את ה ......

זה לגבי הסיגנון של חבר ה"קומץ" :-
"הוא בלבל את המוח ואת ה...

2. לשקר אין רגליים - לגבי הכזבים של חבר ה" קומץ "
"בפורום השכן הוא כבר לא מופיע "

הכוונה היא לפורום בורסה ושוק ההון - שם דווקא מופיעים לפחות פעמיים בשבוע -
יש ארכיון כבר אמרנו? תעשו חיפוש

זה רק להמחיש את סיגנון ההודעה ששוב אינו צריך להיות מצונזר -
אולם תגובה חד פעמית שווה לתת שנדע במי עסקינן

לגבי התוכן התייחסנו -
זוהי התגובה השנייה והאחרונה לגבי הסיגנון ולגבי הכזבים

בוקר טוב

dumuzi

New member
יוני עם כל הכבוד אליך ויש הרבה כבוד

את סוחר לטווח ארוך לא תנצח בשיטה הזו אין לך סיכוי מולו

יגואר ניסה ולמיטב הבנתי הודח מניהול הפורום של מניות ואופציות מעוף

אפשר להגיד על סלטא הרבה דברים אבל אם אתה מתכנן ללכת נגדו בצורה הזו לא תגיע רחוק

תפוז זה לא דיבורסה לטוב ולרע

ome87

New member
יכול להיות שאתה צודק אבל...

שמע אני לא מכיר אותך ואני גם בקושי כותב כאן בפורום בשנה האחרונה (כולל הפורום הישן)... אבל צורת הכתיבה שלך לא כל כך רלוונטית לדעתי... אף אחד לא באמת יכול לדעת מה יהיה מחיר מנייה או נכס X בסוף החודש
ואין סוף של כלכלנים ומומחים כאלה ואחרים ניסו\מנסים\ינסו לפתח מודלים ונוסחאות כאלה ואחרות שגם הן לא יצליחו לחזות את המחיר בצורה מדוייקת
הסיבה היא ששוק ההון הוא פשוט "משחק" של היצע וביקוש שמושפע מהמון גורמים תלויים\בלתי תלויים...
אפשר לנסות עד אין סוף לשער בכמה המחיר יהיה ולשערך על פי שווי ודוחות כלאה או אחרים... האנליסטים עושים את זה וגם בינם לבין עצמם יש וויכוחים ופערי תחזיות בלתי מבוטלים
אם אתה חושב שפלוריסטם שווה פחות? אין בעיה ובאמת יכול להיות שאתה צודק לחלוטין
אבל לרשום שבסוף החודש פלוריסטם תהיה 5% פחות? מי אתה שתדע את זה? מי אני שאדע את זה? מישהו בעולם הפיננסי ובכלל יכול לחזות דבר כזה? התשובה היא חד משמעית לא
יש כאן בפורום ובכלל ציבור שקוראים מה שאתה ואחרים כותבים... קוראים חדשים שנכסים לכאן (חיילים\סטודנטים\מתעניינים חדשים בשוק ההון) יכולים לפרש את ההודעה שלך ולתת לה משמעות שממש לא בהכרח נכונה ולא מחוייבת למציאות

השירשור על נושא אחר אבל מה עם ההמלצה ל 40%

השירשור על נושא אחר אבל מה לגבי ההמלצה ל 40% למעלה מה איזו שואה כלכלית זה עלול לקוראים ביחוד החדשים ?
שנכתב היתה המנייה ב 1560 אם הם קנו בגלל ההמלצה ונפלו 4% בינתיים - הם חדשים מניסיון אומר לך -
לא יחכו לסוף החודש או השנה - ימכרו מייד בנפילה של 4%
מותר להביא המלצה ואסור להגיב עלייה? הפורום הרי נועד לכך זוהי המהות שלו ?

השירשור בסופו של דבר נגרר לשאלה מהי ביקורת ומי ראוי להעביר ביקורת - להלן תשובה ראוייה לעניות דעתי מחומרים שקראתי בעבר
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
מה זה ביקורת בכלל? 2.מי רשאי לבקר ומא אינו רשאי ? 3.ביקורת בונה? הורסת?

1.מה זה ביקורת בכלל?
ביקורת, היא מתן חוות דעת, על מישהו, משהו, על דברים שקרו [גם מחשבות ודעות, הן דברים שקרו]

חוות דעת זו, יכולה במקרים נדירים, להיות אמת - לרוב, אותה חוות דעת -מוטית,
מושפעת מגורמים רבים, אישיותו/אופיו של המבקר, פחד, טובות הנאה, כסף, מעמד, זדון ורוע,,, ועוד

2.מי רשאי לבקר?
כל אחד רשאי לבקר, בתנאי, שהוא דובר אמת, רק אמת, וכל האמת
על נותן הביקורת להיות : הוֹלֵךְ תָּמִים, וּפֹעֵל צֶדֶק; וְדֹבֵר אֱמֶת, בִּלְבָבוֹ.
אמור אשר על לבך, היה אמיתי תמיד, גם אם נראה לך כי תצא ניזוק
ואתה המבוקר דע זאת: ו נֶאֱמָנִים, פִּצְעֵי אוֹהֵב; וְנַעְתָּרוֹת, נְשִׁיקוֹת שׂוֹנֵא.

3. מי אינו רשאי לבקר ?
לא מי שחושב שהוא יודע אלא מישהו שיודע !
גם גנב X יכול לבקר את גנב Y , למשל דו השיח הבא הוא לשלילה :

גנב X אומר לגנב Y : אתה גנב! טול קיסם מבין שיניך!
עונה לו גנב Y : אני גנב? אתה גנב! טול קורה מבין עיניך!
גנב Y שולל את בקורתו של X רק בשל היותו גנב גם כן,,,

3.ביקורת בונה? הורסת?
הביקורת מגיעה, כאשר נראה למישהו, שמשהו לא כשורה, משהו לא בסדר
מצפים שהביקורת תהיה בונה: אולי עדינה, אולי מתאימה למבוקר,
אולי כזו שתמצא חן בעיניו, וכמובן מצפים מן הבקורת שלא תהיה :תוקפנית מידי, ישירה,

זה לא בהכרח נכון , נהפוך הוא , אפילו להיפך !

הביקורת, חייבת להיות חפה מכל ענין צדדי,
ברגע שהמבקר יכניס את שיקוליו ושיקולי המבוקר, זה יהפוך למעין

"משחק תפקידים", אולי להמלצות,
ראיתי משהו רע, אני רוצה לשנות את המצב!

אמר החכם באדם: טו מְעֻוָּת, לֹא-יוּכַל לִתְקֹן; וְחֶסְרוֹן, לֹא-יוּכַל לְהִמָּנוֹת.
דבר מעות לא ניתן לתיקון, לכן יש להרסו עד היסוד,
לעקרו מן השורש, ולאפשר למשהו חדש לפרוח/לגדול

לאדם יקשה לקבל ביקורת לא טובה, ברור ומובן גם למה,
הן נשוא הביקורת זה חלק ממנו, הוא חי עם זה בשלום, קשה להפרד בנקל,,,

לסיכום
תפקידה של הביקורת, לקעקע אותן עמדות רעות, פעמים מחוסר דעת/פעמים מרצון חופשי, בהן מחזיק מאן דהוא ,
וגם אם הביקורת נראית רעה, וגם אם היא כואבת,
על האדם לשמוע, לחשוב, ולפעול (או שלא כמו חלק גדול ממקבלי הביקורת )

שבת שלום לך ולגולשים
נ.ב
אגב היום נתנו בפורום השכן בו היא ניתנת על בסיס יומי
תחזית שלישית ברצף לירידות בניו יורק - דבר שכבר השפיע ויכול להשפיע גם ביום א על ת"א

ome87

New member
אתה הולך סחור סחור ולא עונה לעניין

התשובה מאוד ארוכה ומועמסת באינפורמציה שלא רלוונטית למה שאני ואמרתי ובטח גורמת לי לאבד עניין בתשובה שלך למה שכתבתי...
אלא אם כן אתה רוצה שאני אאבד עניין וזה כבר עניין אחר..
בכל מקרה... ברור לי שרבים אחרים כותבים וייכתבו וינסו לנבא מה יהיה עם מנייה כזו או אחרת
נחשפתי במקרה כאן למה שאתה כתבת ולכן הגבתי לך... זה שאתה אומר שX Y U ו - Z גם מגיבים בצורה כזו לא הופך את צורת הכתיבה שלך למתאימה ונאותה עדיין לטעמי
שיהיה כל טוב

dumuzi

New member
לסלטא לשעבר סטטיסטיקה יש שיטה סטטיסטית

ולכן המודל שלו בהחלט יכול להוציא ניבויים של מחיר יעד והסתברות לנכס בסיס בטווחי זמן שונים

השאלה כמובן עד כמה הניבויים של המודל מהימנים וכבר אמר בנימין ד'יזראלי ש "יש שלושה סוגי שקרים: שקרים, שקרים גסים, וסטטיסטיקה"

יש ד'יזראלי יש שלמה המלך החכם באדם אמר

יש את ד'יזראלי ויש שלמה המלך החכם באדם שאמר

מה שהיה הוא שיהיה - אין חדש תחת השמש- על תוחלת עדיין לא שמע
למרות שאפשר להגיד שבאמריה זו שלו הניח את היסודות למדעי הסטטיסטיקה

dumuzi

New member
לצערנו הרב הוכחות לקיומו של ד'ישראלי

יש ללא ספק

באשר לקיומו של המלך שלמה טרם נמצא בדל הוכחה

סביר להניח שאת המשפט שציטט אדם עלום שם שאבד בדפי ההיסטוריה

זה כמובן נכון שאין חדש תחת השמש אבל בכל זאת ההיסטוריה אף פעם לא חוזרת על עצמה בדיוק באותו אופן והטוויסט הזה משנה הרבה פעמים את כל העסק...

למעלה