פניה בעניין הבן...

אבי1961

New member
פניה בעניין הבן...

שלום רב
בני משרת כלוחם ב890 .
לפני כ8 חודשים במהלך אימון חש לפתע בכאבי גב חזקים תוך כדי נשיאת משא כבד מאוד.
הוא פנה לרופא היחידה שנתן לו כדורים נגד כאבים ואמר שהכל יהיה בסדר.
הכאבים לא עברו והוא פנה שוב לרופא שבשלב מסויים אמר לחופל היחידה"אני לא מעוניין לראות אתה החייל הזה"
לאחר שהבן שלי התעקש הוא נשלח כ-4 חודשים( כל תקופה זו השאירו אותו וחייבו אותו לעשות אימונים והכאבים החמירו) להבדק אצל רופא מומחה שבסופו של דבר קבע שיש לו פריצת דיסק.
לפני כחודש קבעו לו הורדת פרופיל ל-45 .
הגשנו קבילה כנגד הרופא על ההתנהלות שלדעתנו תרמה להחמרת מצבו של בני.
התשובה שקיבלנו מקצין הקבילות " מהכרות שלי עם הרופא, ההנהגות שתיארתם אינה תואמת את אופיו לכן הקבילה נדחית????
ברצוני לציין שעד היום הרופא מתנכל לבן שלי ולמרות מכתבי המלצות של כל הרופאים המומחים שקיבל ( המלצה ממומחה עמוד שדרה שהמליץ שהבן ישהה בבית)
רופא היחידה מתעקש להשאיר אותו ב890 בתפקיד מנהלי.
1) כיצד ניתן לתבוע את רופא היחידה ואצל מי?
2) האם ניתן לתבוע את משרד הבטחון על תביעת נכות של פריצת דיסק+בלט?
תודה

תשובה

אבי שלום,
1. לא ניתן לתבוע את רופא היחידה. קצת קשה לי להאמין שתשובת נציב קבילות החיילים היתה "מהיכרותו את הרופא", האם יש לך תשובה שכזו בכתב?
2. במידה והנכות קרתה במהלך השירות הצבאי ובגללו, אכן ניתן לפנות בתביעה למשרד הביטחון.

אבי1961

New member
שלם עו"ד בני קוזניץ

ראשית תודה על התשובות.
התשובה שניתנה לבן ניתנה בשיחה בטלפון ללא תיעוד .
תשובה בכתב נוסחה בצורה "קצת" שונה.
לגבי הפציעה,האם כדאי להתחיל בהליכי תביעת נכות עכשיו(תוך כדי שירות בצה"ל) או להמתין עד השחרור?

מאחד עם ניסיון מול אגף השיקום

שימרו טוב-טוב כל פתק וכל מסמך רפואי!!! חשוב ביותר להמשך ההליך!!
לגבי אם אפשר לתבוע את רופא היחידה - כן אפשר לתבוע אותו על רשלנות רפואית, אם הוא אמר שהכל בסדר ונתן אנאלגטיקים, ואחר כך התברר שזה פריצת דיסק, הוא עשה איבחון לקוי, לא תרם לטיפול, עיכב וכו' וכו'

למעלה