פנסיה או ביטוח מנהלים

istvl

New member
פנסיה או ביטוח מנהלים

שלום. אני כבן 40 נשוי + 2 ילדים ומפרנס יחיד.משכורתי ברוטו הינה 7000ש"ח. אין לי ולא היה מעולם קופת גמל או תוכנית חיסכון ופנסיה . לאחרונה הוצע לי בעבודה לבצע ביטוח מנהלים . בביטוח מנהלים אין קופת פיצויים מאחר והמעביד שלי מפריש פיצויים לקופה מרכזית עבור כלל העובדים . הביטוח המנהלים כולל בתוכו אובדן כושר עבודה + פיציוי בגין מחלות קשות כגון סרטן ...+ פיצוי במקרה של מוות בסך 350000ש"ח + פנסיה . שאלתי היא - מה יותר כדאי עבורי , קרן פנסיה או ביטוח מנהלים ? נתון אחד זכור לי הוא שדמי ניהול יהיו מ-8 ל-0 . כלומר שבמהלך השנים הדמי ניהול יורדים ויורדים עד ל-0% דמי ניהול. תודה מראש .

istvl

New member
אני מאוד מבקש את תגובתכם זה מאוד דחוף-תודה

אני יודע שיש מאמרים רבים בנושא אבל זה הצליח לבלבל אותי לגמרי . אני חייב לתת תשובה .

assaf el

New member
תגובה

התשובה מורכבת ואני אתייחס למספר נקודות- 1.דמי הניהול שצייינת הם מהפרמיה השוטפת ויש להוסיף להם את דמי הניהול מהצבירה בכדי לבחון את הכדאיות. 2.פוליסת פיצוי כנגד מחלות קשות היא חשובה מאוד ואני ממליץ לרכוש אותה בנפרד ולא על חשבון החיסכון הפנסיוני שלך(גם כך אתה מתחיל יחבית בגיל מאוחר לחסוך) 3.המעסיק מחוייב על פי צו ההרחבה בפנסיית חובה ובהנחה שאתה מועסק מעל 9 חודשים להפקיד עבורך גם לרכיב הפיצויים. בשנה הראשונה הפרשה של פיצויים בשיעור של 0.834% וכל שנה הפרשה זו גדלה ב-0.834% עד ל-2013 היא תגיע ל-5% בנוסף האוצר סגר את קופות הפיצויים המרכזיות לעובדים חדשים החל מינואר 2008 ולעובדים קיימים החל מסוף 2010 כך שהכוונה היא להכניס את הפיצויים לתוך ביטוח המנהלים או הפנסיה. 4.החיסכון שלך כיום הוא לקצבה בלבד עם אפשרות להוון חלק מהסכום בהנחה שתצבור מינימום פנסיה של 3,850 ש"ח ,כך שההתלבטות הוא בין ביטוח מנהלים לקצבה לבין קרן פנסיה. קרן הפנסיה כוללת כיסוי למקרה מוות -באמעצות משכורת חודשית לכל חיי האלמנה ולידלים עד גיל 21,היא כוללת אובדן כושר עבודה והיא כוללת כמובן תשלום פנסיה החל מגיל הפרישה(לא לםני גיל 60) לכל החיים. ביטוח מנהלים הוא מודולרי וניתן להוסיף סכומי ביטוח בהתאם לצרכים ולהוסיף בתשלום כיסוי לאובדן כושר עבודה. 5.על ההבדלים הנוספים תוכל ללמוד בדפי הפורום. בהצלחה.

למעלה