פנסיה עצמאית

shayer

New member
פנסיה עצמאית

אקדים ואומר שקבעתי פגישה עם יועץ פנסיוני (לעוד 3 שבועות), אך מכיוון שאני משלם על זה בעצמי, ורוצה להגיע מוכן, הייתי שמח להעזר בנסיון שלכם, ולצבור מעט ידע לפני הפגישה. אינני עובד, אלא מפריש באופן עצמאי לקרן פנסיה, לריסק, ולא.כ.ע (על בסיס פיצוי מוסכם של 4,500 ש"ח, מכיוון שאינני עובד). הנפיקו לי 2 פוליסות, אחת לביטוח חיים ואובדן כושר עבודה, והשניה קרן פנסיה.
לגבי הפוליסה הראשונה, מדובר בפוליסה לביטוח חיים – משתתפת ברווחי תיק ההשקעות של כלל ביטוח – התוכנית נקראת ספיר 5. 1. מה הכונה שכתוב שהתוכנית אינה מוכרת כקופת גמל ? 2. תחת "ביטוחים נוספים והרחבות" יש 2 שורות : ה.ב פלוס- שחרור 3 חודשים, פרמה שנתית 8.67 ש"ח. ה.ב פלוס-3 ח.המתנה, סכום ביטוח/תשלום חודשי 4,500 ש"ח, פרמיה שנתית 896 ש"ח. אם אני מבין נכון, העלות של א.כ.ע הוא 896 ש"ח לשנה, ואני משלם 8.67 ש"ח נוספים לשנה ע"מ להשתחרר מ 3 חודשי המתנה (פרנזצ'זה ?) – האם זה נכון ? 3. מה לגבי שחרור מתשלם פרמיה אם נמצאים במצב של א.כ.ע, הבנתי שזה מקובל, לא ? 4. מתחת לנ"ל יש טבלה שכותרתה "הפרמיה השנתית תשתנה ותחול עליה תוספת כמפורט להלן:", אני רואה שספיר 5 (שזה ביטוח החיים להבנתי) עולה ב 35 ש"ח לאחר 5 שנים (ולמשך 5 שנים), לאחר מכן 135 ש"ח וכו', כאשר בשנת 2042 מדובר בתוספת של 3,700 ש"ח, וב 2047 בתוספת של 6,000 ש"ח – היתכן כאלה סכומים לתוספת לפרמיה השנתית לביטוח החיים ? 5. בהמשך הטבלה יש שורת רבות עבור "הכנסה בטוחה + שחרור", שורה אחת עבוד כל שנה עד שנת 2047, שאני מניח שזה עבור א.כ.ע. כאשר התוספת לפרמיה מתחילה ב 12 ש"ח, ועולה עם השנים כאשר בשנת 2033 התוספת מגיעה ל 1,143 ש"ח, ובשנת 2044 ל 3,647 ש"ח – הגיוני כאלה סכומים ?
לגבי הפוליסה השניה, מדובר קרן הפנסיה של כלל, עתודות-מיטבית. 6. מסלול הפנסיה שבחרתי היא פנסיה עתירת חסכון (מכיוון שרכשתי כיסויים ביטוחיים בנפרד) – האם אני עדיין משלם על כיסויםי ביטוחיים מינימלים ? 7. במידה וכן, אם יקרה משהו, אקבל כסף גם מהביטוחים של קרן הפנסיה, וגם מהפוליסה שרכשתי בנפרד ? 8. כתוב ש 30% מנכסי הקרן יגובו באג"ח ממדלתח וישאו תשואה ראלית מובטחת של 4.86% - כיצד יכולים להבטיח זה ? אם האג"ח הממשלתי ירד ? 9. בפוליסה מפורט סכום החסכון החודשי, האם לא אמור להיות מפורט כמה ממנו באמת נחסך, וכמה משמש לכיסויים הביטוחיים ? 10. תחת פנסיה זקנה יש מספר מסלולים, כגון פנסיה לכל החיים + לשארים, או פנסיה לכל החיים + שארים + 60/120/180 גמלאות מובטחות ליורשים ו/או מוטבים, וכו' האם כל מסלול כזה משפיע על גובה הקצבה החודשית ? למשל, אם אבחר קצבה + שארים + 180 גמלאות מובטחות ליורשים/מוטבים, לעומת קצבה + שארים, גובה הסכום החודשי ירד ? 11. כאשר מקבלים קצבה (לאחר היציאה לגמלאות), האם הכיסויים הביטוחיים (כגון ביטוח חיים) עדיין קיים ? 12. תחת פנסיית נכות כתוב שמקסימום 75%, ובהתאם לגיל ההצטרפות ולמסלול הנבחר – כיצד אפשר לחשב מראש באיזו קצבה בערך מדובר ? 13. תחת פנסיית שארים כתוב שאלמן/ה זכאים ל 60% מפנסיית השארים לכל חייהם – האם ניתן להגדיל זאת ל 100% ? (יתום 20%, אגב..)
, מודה לכם על עזרתכם.

למעלה