פסח בפתח...

פסח בפתח...

פסח בפתח ואיתו זמן לנקיון הבית. מה עם נקיון הלב? ארבע ההסכמות הן כמו הנר שאיתו אנו עוברים בפינות הבית ומנקים את כל הפחדים שלנו ומוציאים החוצה את החמץ. שומרים על טוהר המילה ומוצאים את חמץ הרכילות. לא לוקחים דבר באופן אישי ומוציאים את חמץ הקורבניות. לא מניחים הנחות ומוציאים את חמץ השיפוטיות. עושים תמיד כמיטב יכולתנו ויוצאים לחופשי. איך אתם קושרים בין פסח לארבע ההסכמות?

סבגבגית

New member
ואני במתח ../images/Emo11.gif

עבורי פסח הוא חג הנקיונות. נקיונות של הלב. המון מתח לפני ליל הסדר, הרבה התמודדויות. הזדמנויות מצויינות לתרגול ויישום ארבע ההסכמות. בתקווה שמתישהו חג החירות אכן יצדיק את שמו.

אני אופטימי...

למדתי לאחרונה משהו חדש. מהי נקודת המוצא שלי בכל דבר שאני עושה. האם אני יוצא מתוך נקודת מוצא שדברים יצליחו או לא? מסתבר שאנחנו לא מודעים לנקודת המוצא שלנו. ואם נשים לב ונקבע נקודות מוצא חיוביות של הצלחה אז הפתרונות יגיחו מתוך המבוכה. כי גם אם יהיה לא קל לנו יהיה קל יחסית כי שינינו את נקודת המוצא שלנו. באנו כבר מוכנים וחיוביים. מוכנה לנסות? אני מרגיש הרבה מתח אצלך לקראת החג. אולי תסכימי עם עצמך שהחג הזה את באה בגישה אחרת? יוצאת מתוך נקודת הנחה שהדברים יסתדרו. שיהיה מפתיע. שיהיה שונה וטוב. אני מאחל לך חג שמח ורגוע.

סבגבגית

New member
מוכנה

אנסה לקחת את התקופה הזו יותר בקלילות. אני מאחלת לך חג בלי בזבוז אנרגיות מיותרות....

סבגבגית

New member
ווואוווו

איזו הודעה לא מתריסה.... כבר לפני המון שנים זה לא ממש מרגש אף אחד אם תאכל לחם או תאכל עוגות בפסח. בתיאבון!!!!

והתשובה?

יפה שאת מתייחסת להודעה שלי, לא ניסיתי לרגש אף אחד. כל מה שניסיתי זה לדעת מתי פסח על מנת להתכונן מראש... אז... את מוכנה להגיד לי מתי היום האחרון שאפשר לקנות לחם לפני פסח?

חג שמח!

למרות שאני לא חוגג. אני בספק רב שהעובדה ש"משה הוציא אותנו ממצריים" היא אכן עובדה... אני אפילו לא יודע עם עם ישראל היה במצריים. וגם כי אני לא יהודי מבחינה דתית. שמעתי גם על "חג האביב" כשם נרדף לפסח, זה די מוזר בעיניי כי הלוח העברי הוא לוח ירח ואילו עונות השנה נקבעות על פי השמש..... סיפור מעניין, סיפור יציאת מצריים... אך בעיניי לא יותר מסיפור.

הגיעה הזמן לקרוא ולשמוע חדשות!

מתברר שיש גם חדשות טובות!: אפשר לקנות לחם בפסח.... הגענו ל"ימות המשיח" (ככל הנראה) תודה על ההפניה, מאוד שימושית ומשמחת.

סבגבגית

New member
ימות המשיח

גם זה עניין של נקודת מבט. אם תשאל את אלה שאוכלים מצות בפסח, להתיר מכירת חמץ בפסח רק מרחיק אותנו מבואו של המשיח. ואם תבחר לשאול את אלה שמעדיפים לאכול לחם בפסח, ימות המשיח כבר כאן. וחוצמיזה, אני שמחה שההפניה שמחה אותך

למעלה