פסטיבל המסכות של ונציה

פסטיבל המסכות של ונציה

הייתי שמחה לקבל פרטים על פסטיבל המסכות של ונציה. שווה לתכננן את הטיול שלי לפי זה?

beky1

New member
היי ציפור

פסטיבל המסכות בונציה הופק בתחילה כגימיק שיווקי למשיכת תיירים בחודש פברואר, חודש שבאופן רגיל היה ריק מאירועים וחגים מיוחדים.
כיום קרנבל המסכות נמשך בדר"כ כ- 10 ימים בחודש פברואר ומאופיין בנשפים וחגיגות שהמוטיב המרכזי בהם הוא נשפי תחפושות , מסיכות וכן ריקודים ושירה.
חלק מהנשפים הם אירועים סגורים אשר הכניסה אליהם היא בתשלום אך גם מתקיימים הרבה אירועי רחוב חופשיים עם שחקנים מחופשים , הרבה מוסיקה וריקודים.
לגבי לוח האירועים בפסטיבל תוכלי לקבל מושג מהאתר הזה (מתעדכן כל שנה לקראת הפסטיבל):
http://www.meetingeurope.com/carnival/carnival_progr2001.htm
לפסטיבל יש כמובן גם אתר רשמי:
http://www.carnivalofvenice.com
לגבי תכנון , זה כבר טעם אישי, אם את רוצה להקדיש לכך כמה ימים זה שווה תכנון, אגב
לא חייבים לישון בעיר עצמה, אפשר לשהוה באחת הערים באזור, יותר זול ועדיין נגיש.

קצת על העיר:
כניסה לעיר ברגל או באמצעות הרכבת, או חניה יומית של הרכב בטרונקטו (חניה דו קומתית, פניה ימינה מייד אחרי הגשר המחבר את ונציה עם מסטרה).
העיר עצמה היא חד פעמית, אין דומה לה בשום מקום אחר, מבחינת המבנה של עיר על המים המפותלת סביב הגרנד קנאלה.
הן מבחינת נקודת המבט היהודי (הגטו הראשון בעולם, בתי כנסת ליהדות ספרד ואשכנז שגרו בכפיפה אחת מאות שנים), ביקרנו באזור הגטו והיינו גם באנדרטה לזכר קורבנות השואה, היא קרובה מאוד לישיבת חבד.
מהרובע היהודי אפשר ללכת ברגל בין סמטאות העיר עד לכיכר סאן מרקו.
ביקור באי בוראנו ובאי מוראנו הם חוויה בפני עצמה, צריך לבדוק אלו קווים מגיעים לאיים, מטרונקטו אפשר לקחת ואפורטו היישיר למוראנו. אי נחמד עם הרבה מלכודות תיירות אבל עם מוזיאון לתולדות הזכוכית של האי , עם חנות קטנה עם מזכרות זכוכית זולות במיוחד לאלה שיש להם חולשה לזכוכית הצבעונית הזו. רוב החנויות לזכוכית באי יקרות עד יקרות מאוד, אבל זו עדיין חוויה לראות מה אפשר לעשות עם חול זכוכית ותנור. יש לשים לב כי על חלונות ראווה רבים יש ציור של מצלמה לעליה קו אלכסוני או איקס מה שמרמז שאסור לצלם את חלון הראווה.
מהאי מוראנו נסענו בזמנו לתחנה צולבת בין קווים כדי לקחת ואפורטו לבוראנו המרוחקת כ- 40 דקות נסיעה מהעיר המרכזית.
האי כולל בעיקר המון חנויות תחרה , ממוסחר להפליא, האי בעל מראה מיוחד של בתים הצבועים בשלל צבעים בנוסף לחנויות התחרה שבו.
אתרים שווים בעיר עצמה שאני אהבתי ועדיין אוהבת: מוזיאון פני גוגנהיים ומוזיאון אומנות קלאסית למי שאוהב.
במידה ויש עוד שאלות אשמח לעזור.

למעלה