פסיכולוגית...?

teenager4

New member
פסיכולוגית...?

האמת שאני לא יודעת למה אני רושמת פה. אבל אני מרגישה כל כך מבולבלת בתקופה האחרונה. ואפילו שבניגוד לבעבר אני מדברת עם אנשים, גם מבפנים. עם אמא למשל, שיחה אחת הייתה לנו אפשר להגיד כמעט פעם ראשונה אבל..היא לא הבינה אותי כמו שצריך. גם שסיפרתי לה על החרדות שתקפו אותי במשך השנה ושאני לא יודעת מהן...והעניין החברתי אצלי- הכול מעורפל כזה..אני זורקת תשובות וכל מיני דברים באוויר ולא באמת מדברת על זה. מצד אחד כל כך טוב לי יחסית לתקופה המגעילה שאני עוברת בבצפר. שלא טוב לי שם. ועכשיו בחופש..יש לי אפשרות להתנתק, להיות עם אנשים שאני רוצה ואוהבת.. אבל עכשיו אני גם מתלבטת לגביהם. כאילו...אנשים נורמלים היו אומרים על כל אחד מהחברים שלהם מה הוא אוהב: אני אוהב שההוא כזה וההיא כזאת. ואני...אני רק מחפשת את החלק החסר שלהם. החלק המעצבן אותי. וזה מטריף אותי...זה פשוט מטריף אותי. ויש לי יותר מדי כאבי ראש בזמן האחרון. והחרדות האלו, החרדות התעלפות, כמו שעידכנתי פעם קודמת...אז הן חלפו ואני חושבת שיש לזה קשר מאוד חזק לעובדה שאנחנו לא בבצפר עכשיו. וויתרתי על עניין הפסיכולוגית לעת עתה. כמעט וקבענו תור, אמא שלי ממש התקשרה והשאירה הודעה ומיד אחר כך נרתעתי ואמרתי לה שאני לא רוצה בעצם, שאני רוצה לדחות בנתיים. [אף פעם לא הייתי בטיפול] אני מרגישה כמו...כמו בן אדם שלא מרגיש טוב ואז כשהוא הולך לרופא הוא פתאום מרגיש טוב. ואז יש מין תחושת אשמה כזו, תחושת ניפוח ומה אני עושה פה לעזעזאל... והאנשים הקרובים אליי כבר לא כל כך קרובים אליי. אף פעם לא היו לי יותר מדי חברים..אף פעם לא היו הרבה חברים בכלל, ולא שזה משהו שמפריע לי. להיפך, פעם זה הפריע לי, עכשיו לא. אבל..גם מהמעט הזה אי אפשר להפיק את המיטב. אני בן אדם שונה מפעם, אני הרבה יותר פתוחה, מודעת, לא יודעת איך עוד להגדיר...בוא נגיד שאם הייתי חוזרת לפעם, לאני של פעם, הייתי אומרת שטיפול הוא דבר הכרחי בשבילי..בשביל להיפתח. אבל אז פשוט לא רציתי להאמין לזה, התכחשתי למציאות. ידעתי שאני סגורה אבל לא באמת הודיתי בזה. היה לי קשה עם זה. וקשה עם זה שנגעו בזה, בנקודה הזאת והדגישו כמה זה לא בסדר ואני צריכה להשתנות. זה עיצבן אותי. ואני בטוחה שיש לי עוד נקודות שאני יכולה לשפר את עצמי. לדעת לשמור על הביטחון שלי. לדעת להיות אני מבלי לפחד מזה. לא לנסות להידמות לאחרים. ועוד ועוד. ואיכשהו, אני אף פעם לא מעלה את זה... כמו נקודות עיוורות כאלו שאני מסתירה מעצמי. נקודות שנראה לי שפסיכולוג יכול לגעת בהם ולעזור.. אני בטוחה שלא הסברתי את עצמי מספיק טוב ושבטח החסרתי דברים שאני ארצה להוסיף,תמיד זה ככה. אני מותירה מעין חלל חסר כזה.שאף פעם זה לא מספיק. אבל מקווה שתביני מה שניסיתי לרשום.. אני לא יודעת באיזו גישה לבוא לפסיכולוגית, איך ומה להציג לה ואיך לומר לה.. כי אני הרי אצטרך לפתוח את הפה קצת. אני אצטרך להוציא ממני דברים אבל זה נראה כאילו זה בלתי אפשרי. זה נראה כאילו אני אבוא אליה בהרגשה של..מותרות או..לא יודעת להסביר, הרגשה של...את לא לגמרי צריכה את זה אבל את מתעקשת ומתעקשת. שאני לא בטוחה שאני צריכה להיות פה איך מבררים את זה עם עצמך...איך עושים את זה? ואם בכתב אני מתבטאת בצורה..בינונית...בעל פה אני לא מצליחה להסביר את עצמי טוב כל כך

טיפול...

אני חושבת שזה מאוד טבעי שיש בך חשש מללכת לטיפול. בכל זאת, זה משהו שלא התנסית בו אף פעם, וזה טבעי ללחשוש מדברים חדשים... אבל, בכל זאת, נראה שלמרות החשש, את כן מרגישה שזה משהו שאת רוצה לנסות, ושיוכל לתרום לך. אני חושבת שיש הרבה דברים שמטרידים ומעסיקים אותך, ושבאמת טיפול יכול מאוד לעזור. ולגבי איך להציג את הדברים לפסיכולוגית, באמת שאין לך מה לחשוש מזה. קודם כל, את מצליחה להסביר את עצמך יפה מאוד כאןם בפורום, ואני בטוחה שגם לפסיכולוגית את תצליחי להסביר. ומעבר לזה, טיפול זה מקום שבו מותר להביא את הדברים איך שהם יוצאים, איך שאת רוצה, גם אם הם יוצאים מבולבלים ולא ברורים. טיפול זה בדיוק המקום בשביל זה. ביחד עם הפסיכולוגית תוכלי לנסות ולעשות קצת סדר בבלאגן, להבין קצת יותר את כל הדברים שתעלי בטיפול, גם אם הם יהיו מבולבלים ולא ברורים...

teenager4

New member
..

לא יודעת, יכול להיות באמת. עכשיו למשל בשבוע, שבוע ומשהו האחרונים המוד שלי השתנה. אני מתוחה ועצבנית, בעיקר עצבנית. אני מלאת כעס שמתפרץ, מתעצבנת ישר שמדברים איתי ואני לא מבינה איך הטוב הזה שהיה לי בחופש נעלם כבר...ידעתי שיגיע מתישהו, אבל איפשהו ציפיתי שבכיוון שנפתחתי והשתניתי יכול להשפיע על דברים אחרים. אוטוטו חוזרים לבצפר. זה שנה אחרונה, י"ב. אבל זה הדבר האחרון שיגרום לי להרגיש טוב. אני מפחדת וחושבת על זה יותר מדי ביומיים האחרונים וזה ממשיך. אני מתחילה לתאר מה יהיה, איך יהיה...זאת תהיה שנה שנייה עם הכיתה הזאת אחרי שפיצלו אותנו למגמות שנה שעברה. ואין לי משם אף אחד. בהתחלה היה לי בסדר והייתה מעין חבורה שהייתי איתה, בעיקר לאחר שהתחברתי לאחת מהן אבל בהמשך הייתה איזו התנכרות והתרחקות ומאז...אני פשוט מוצאת את עצמי לבד בכיתה. לקראת סוף השנה אני יותר ניסיתי לא להיות מבודדת ובצד, אז קצת יותר הצטרפתי וניסיתי להצטרף בזמן שדיברו והיו בכיתה בהפסקה או משהו. אבל ההרגשה הכללית שלי עדיין נשארת על גדר אי נוחות. קשה לי. ולא טוב לי שם. ויהיה לי נורא קשה לעבור לבד שוב את זה, זה אף פעם לא כיף לדעת שאתה לגמרי לבד במקום מסוים. יש לי 3 חברות די קרובות משם שכל אחת בכיתה אחרת ורק אני חברה של כל אחת, לא שלישייה או משהו. ואחת מהן איתי בכיתה מחולקת למת'. אבל...אני זוכרת איך היה לי רע למרות הכול ושמרתי לעצמי. גם לגבי החרדות אני קצת מפחדת, שהם יחזרו לי שוב שאני יהיה שם. באולם. ואני עדיין לא לוקחת אומץ והולכת לפסיכולוגית. אני סתם נוברת בזה כל הזמן. אני מקווה שזה בסדר שרשמתי פה,פשוט לא מצאתי מקום טוב אחר לשפוך דברים..אז אני שואלת שוב ומצטערת על ההתעלקות על הנושא..את חושבת שלפי מה שתיארתי כדאי לתפוס יוזמה סופסוף וללכת לפסיכולוגית?

../images/Emo119.gif

קודם כל, בטח שזה בסדר שאת רושמת פה. בשביל זה בדיוק אנחנו כאן
את מספרת שבשבוע ומשהו האחרונים את מרגישה מתוחה ועצבנית. אולי זה קשור למתח ולחשש שאת מרגישה סביב החזרה המתקרב לביה"ס? לא קל להרגיש לא נוח במקום שנמצאים בו, בטח כשזה מקום שנמצאים בו כל יום. כתבת שכן יש לך 3 חברות. מה עם לנסות להיות עם מישהי מהן בהפסקות? כתבת גם שניסית כםן להתחבר, ואני חושבת שזה משהו ששווה להמשיך לנסות ולעשות... ולגבי השאלה שלך על הפסיכולוגית, אני חושבת שמאוד כדאי לתפוס את היוזמה וללכת. אני חושבת שזה משהו שאת בתוכך מרגישה שאת כן רוצה לנסות ושכן יכול לעזור לך. מקום שבו תוכלי לשתף, לחשוב ביחד עם מישהו על הדברים, יכול להיות מאוד טוב עבורך... אל תחששי, אני באצת חושבת שזה צעד שיעשה לך טוב. ובמידה ולא, זה תמיד משהו שאפשר להפסיק... ככה שבכל מקרה שווה לנסות ולראות איך זה בשבילך...

teenager4

New member
תודה...

אז בסוף אני קובעת תור לפסיכולוגית. השארנו לה הודעה והיא אמורה לחזור ואז נקבע סוף סוף פגישה. ו..זה שוב פעם קורה לי. אני עוד פעם לא בטוחה, בדיוק כמו פעם שעברה. שוב פעם היצרים שלי מתהפכים, זה משגע אותי כי זה נותן לי הרגשה שהכול בסדר וש..מה אני קובעת תור לפסיכולוגית בכלל, פתאום אני בסדר. ז"א, זה לא שאני לא בסדר, זה לא הכוונה, אני חושבת שאני במצב בחיים, במצב יציב...הרבה יותר מלפני שנים קודמות ושכמו שרשמתי, יותר טוב לי. אני נורא מפחדת כי אני לא רואה את עצמי מדברת על כלום, פתאום עכשיו אני חושבת ואני לא מבינה למה אני הולכת אליה, למה אני צריכה את זה. לא יודעת איך להסביר, זאת מין תחושה כזו, אמביוולנטית לחלוטין... את התור שנקבע אני כמובן לא אבטל כמו פעם קודמת, אני כן אנסה אבל בגלל שאני כל כך הרבה זמן רציתי ללכת לפסיכולוגית ואז פתאום שאני אלך, זה לא יהיה כמו שחשבתי, כל הציפייה שלי תרד...זה משהו שמרתיע אותי. והנה עכשיו, התקשרו פעמיים ואמא שלי אמרה שכנראה היא תתקשר כי היא השאירה לה מס' טל' בבית ואת הפלא'...ולא יכולתי לענות. אני לא מבינה מה אני כל כך מפחדת....

טיפול...

אני שמחה לשמוע שקבעת תור, ושאת מתכוונת כן ללכת, למרות החשש. אל תיבהלי מהתחושות האמביוולנטיות שיש לך, זה משהו שאת מכירה מעצמך, וזה היה צפוי שהתחושות האלו יהיו גם הפעם. זה טבעי להרגיש אמביוולנטיותת כשרוצים משהו אבל גם חוששים ממנו, וזה בסדר גמור ללכת לטיפול עם תחושה אמביוולנטית לגביו... שיהיה המון בהצלחה

daughter L93

New member
רק שתדעי

שכל בן אדם צריך פסיכולוג מדי פעם..אפילו לפגישה אחת. וזה לא הופך אותך ללא נורמלית/משוגעת, את לא צריכה ללכת בתחושות אשמה של "אולי אני לא צריכה ואני סתם חושבת ואז שטוב אני חושבת שאני לא צריכה ושוב זה חוזר". כי אני מבינה אותך,ממש ממש מבינה אותך... גם אני הרגשתי ככה בהתחלה, אבל באמת שפסיכולוגית תעזור לך. לא משנה אם המצב שלך ממש גרוע או טוב..פסיכולוגית רק יכולה לשפר את המצב.. ואין שום רע בללכת גם אם טוב לך! העיקר לשפוך למישהו את מה שמציק לך ומה שעובר עלייך.. מותר לך לפחד, מותר לך לחשוש. זה דבר חדש וזה טבעי שתפחדי כי את לא מודעת למה שיהיה... חוסר ידיעה זה תמיד דבר מפחיד. אבל אחרי פגישה/שתיים מקסימום שלוש את תראי שכבר התרגלת ופחות תפחדי. ויש לך מזל שמוכנים לממן לך פסיכולוגית..יש כאלה שלא מוכנים.. בהצלחה בהכל

teenager4

New member
ו..

את צודקת.
אני באמת מאוד שמחה שהלכתי למרות כל הפחדים ושאני כבר 3 פגישות שם. ונחמד. הדבר היחיד שמפריע לי הוא שכל פעם לפני הפגישה שלנו אני מתמלאת בתחושות פחד כאלו שלא יהיה לי מה להגיד ומה לספר, או שאני אקבל מעין בלק אאוט כזה [וזה סוג של קרה לי...]. ושאני אבזבז עוד פגישה ועוד פגישה על סתם. [לא אמרתי לה על זה,כדאי?] אני מפחדת מההתחלה שנכנסים ומתיישבים ואז-אז מה? אבל איכשהו זה זורם כבר והיא יותר מכוונת את זה, אז אני מקווה שהתחושות האלו יעברו ואני באמת אתרגל לחלוטין. תודה על התגובה

daughter L93

New member
מכירה גם את זה חח

אני פשוט הייתי כותבת לי בערך מה להגיד לה וכשהגעתי הייתי מרחיבה ממה שהכי מפריע לי ואני זוכרת.. אישית תמיד לפני שממש נכנסתי לחדר זה קרה לי..ודיברתי איתה על זה, היא אמרה לי אפילו לכתוב בנקודות על דף ולבוא איתו, ולפי זה להרחיב.. אני בטוחה שאם תדברי איתה על זה היא תבין.. זה נורמלי לחלוטין. לדעתי אם תדברי איתה על זה,זה רק ישחרר אותך יותר כי תדעי שהיא מודעת לזה ומבינה אותך אז כבר לא תחששי.. בהצלחה ואין על מה;)

היי

גם אני חושבת שכדאי לשתף את הפסיכולוגית בחשש הזה שאת מתארת. זה משהו שמטריד אותך וחשוב שתביאי אותו לטיפול. ככה היא גם תלמד להכיר אותך טוב יותר, וגם תוכל לעזור לך להתמודד עם זה...

למעלה