פעילי שלום נעצרו ליד משרד הביטחון

פעילי שלום נעצרו ליד משרד הביטחון

פעילי שלום נעצרו ליד משרד הביטחון בהתנגשות בין מפגינים למשטרה לפני כן צעדו לאורך אבן גבירול בתהלוכה עם תופים ודרבוקות, לבושים תחפושות שלושה פעילי שלום, אחד מהם קטין, נעצרו אתמול אחר הצהרים במהלך התנגשות עם כוחות משטרה אזרחית וצבאית ליד משרד הביטחון בתל אביב. הארוע החל בשעה 2.00 בצהרים כאשר יותר ממאה מפגינים, רובם צעירים, התכנסו בככר רבין בת"א והחלו ב"מצעד תופים נגד הכיבוש" לאורך רחוב אבן גבירול. המפגינים אחזו בידיהם תופים, דרבוקות, סירים ופחים והחלו לתופף עליהם ולקרוא ססמאות. רבים מן המפגינים לבשו מסכות ותחפושות פורים, ביניהם בלט מפגין שהיה לבוש כנשיא ארה"ב בוש, הנושא בידו טילים ופצצות וממצחו צומחות קרניים של שד. בין המפגינים היו סרבני גיוס רבים, מחותמי "מכתב השמיניסטים" שהגיעו למקום היישר מבית הדין הצבאי ביפו שם הוארך מאסרו של הסרבן שמרי צמרת עד לתום ההליכים במשפטו על סירוב להתגייס לצה"ל. כמו כן נכחו במקום פעילים של גוש שלום ושל "כביסה שחורה" (הומוסקסואלים ולסביות נגד הכיבוש) וקבוצות של אנרכיסטים שהניפו דגלים שחורים. בדרכם עצרו המפגינים ליד סניפי "מקדונלדס" וקראו קריאות נגד שחיטת חיות ואכילת בשר וכן נגד ניצול העובדים בידי החברות הרב-לאומיות. משם צעדו אל משרדי דוברת צה"ל והצנזורה הצבאית מאחורי בית סוקולוב, התייצבו מתחת לחלונות המשרדים וקראו בקריאות קצובות "הדוברת רות ירון/ משקרת בלי חשבון" ו"צה"ל הוא ארגון טרור/ הסרבן הוא הגיבור" וכן קראו קראו אל החיילים "תפסיקו להפיץ שקרים". קצין בדרגת רב סרן הגיף את דלת בנין הצנזורה בפני המפגינים, אך הם המשיכו להפגין ולתופף. אליס, פעילת שלום אמריקאית שהיתה עדת ראיה למותה של רייצ'ל קורי שנרמסה בידי דחפור צבאי ברפיח, נטלה את המיקרופון וצעקה אל חלונות משרדי דוברת צה"ל: "אני הייתי שם, אני ראיתי שנהג הדחפור הרג אותה בכוונה תחילה. תפסיקו להפיץ שקרים". ממשרדי הצנזורה הצבאית צעדו המפגינים את מתחם משרד הביטחון והחלו להקיף אותו. לפני כל אחד משערי המתחם נעצרו המפגינים וקראו לעבר החיילים בפנים "גם בעורף גם בשטח/כל חייל שותף לרצח" ו"תסרבו, תסרבו, תסרבו!" ולאחר כעשר דקות המשיכו בדרכם אל השער הבא. במהלך הצעדה הגיעו למקום כוחות גדולים של יחידת היס"ם המשטרתית. כאשר הגיעו המפגינים אל דרך פתח תקוה מול מגדלי עזריאלי הכריז קצין אג+ם המשטרתי: "זוהי הפגנה בלתי חוקית, תתפזרו!" והמפגינים השיבו "הכיבוש בלתי חוקי". לאחר כחמש דקות החלו השוטרים להסתער על המפגינים ולנסות לגרור אותם אל הניידות. אנשי השלום התנגדו בהתנגדות פסיבית, כשהם יושבים על המדרכה ומשלבים ידיים. בסופו של דבר הצליחו השוטרים לתפסו שלושה מהמפגינים, אחד מהם קטין, ונשאו אותם בידיים וברגליים אל הניידות שפתחו בנסיעה. יתר המפגינים יצאו אל מטה מרחב הירקון של המשטרה ברחוב הרכבת, לשם נלקחו העצורים, ובשעת מסירת הידיעה עדיין יושבים כמה עשרות מהם ומקיימים שביתת שבת מול הבנין, כשהם מניפים שלטים, שורקים במשרוקיות ודורשים את שחרור חבריהם. עורכת הדין סמדר בן נתן מטפלת בנסיון לשחרור העצורים.

Mנטה

New member
ומה היה קורה לו הם היו מבקשים

אישור להפגין ? או לחילופין, איך אתה היית מגיב אם חבורה של כ"ך-ניקים היו מפגינים ללא אישור ברחובות תל אביב מול הערכים הכי הפוכים לשלך ? לא היית שמח שמישהו עוצר אותם ? די לצביעות. לדמוקרטיה יש תמיד כמה צדדים.

טל אדלר

New member
דווקא לא

לא קראו שם יהודים החוצה אבל בהפגנה של כך צועקים מוות לערבים ולשמאלנים, אני יודע, הייתי שם. אז יש הבדל מהותי בין לצעוק "הכיבוש הורג" או "צאו מן השטחים" לצעקות "מוות לערבים". אם כבר, הצביעות היא בהשוואות האלה. חוץ מזה, לפי התרשמותי מן הטקסט שאליו הגבתם, לא הייתה שם שום טרוניה ולכן אין שום צביעות, פשוט דיווח מן השטח של מה שהיה. ותאמינו לי, זה מה שבאמת היה שם, אני יודע, אני הייתי. הפקיד מוריד את המסיכה.

Mנטה

New member
אבל זה לא פותר את הענין, כי תכלס

צריך אישור להפגנות. וכשאין אישור הן לא חוקיות ולמשטרה מותר הכל. זה מבאס זה מעצבן אבל זה המצב, ואם ההפגנה היתה של כ"ך היית מתעצבן אם היא לא חוקית. אני גם בצד שלך אבל לדעתי חוקי המשחק צריכים לחול על כולם באותה המידה.

טל אדלר

New member
אז ככה

לא הייתי מתעצבן אם הפגנה של כך היא לא חוקית. הייתי מתעצבן בגלל מה שהם אומרים, מציעים ומייצגים.

"כל חייל שותף לרצח"(?)

וגם "מפגין שהיה לבוש כנשיא ארה"ב בוש, הנושא בידו טילים ופצצות וממצחו צומחות קרניים של שד". וגם "צה"ל הוא ארגון טרור". וגם "ראיתי שנהג הדחפור הרג אותה בכוונה תחילה" שבו ותכתבו כבר את הפרוטוקולים של זקני ציון 2. יש לכם מספיק חומר. יסלח לי מר אדלר, אבל אני לא מרגישה צבועה, לפחות לא בנקודה הזו, מאחר שגם תומכת "כך" אינני. כשיהודים משווים את חיילי צה"ל למחבל שמתפוצץ בחדר אוכל של מלון בליל הסדר ורוצח בדם קר 29 אנשים, נשים, ילדים וזקנים (אף לא מבוקש אחד, וככל הידוע לי, נתניה איננו אזור קרבות), זה נשמע רע! וכאשר מי שקורא קריאות כאלה מדיר עצמו משרות בצה"ל, בשעה שאחי וגיסי קורעים את הת... שלהם כדי להגן על ישבנם הענוג של הסרבנים, לא נותר לי אלא להביע גועל מהחבורה הזו. האם אתה נמנה עליה, מר אדלר? "בסודם אל תבוא נפשי, בקהלם אל תחד כבודי."

"כל חייל שותף לרצח"(?)

וגם "מפגין שהיה לבוש כנשיא ארה"ב בוש, הנושא בידו טילים ופצצות וממצחו צומחות קרניים של שד". וגם "צה"ל הוא ארגון טרור". וגם "ראיתי שנהג הדחפור הרג אותה בכוונה תחילה" שבו ותכתבו כבר את הפרוטוקולים של זקני ציון 2. יש לכם מספיק חומר. יסלח לי מר אדלר, אבל אני לא מרגישה צבועה, לפחות לא בנקודה הזו, מאחר שגם תומכת "כך" אינני. כשיהודים משווים את חיילי צה"ל למחבל שמתפוצץ בחדר אוכל של מלון בליל הסדר ורוצח בדם קר 29 אנשים, נשים, ילדים וזקנים (אף לא מבוקש אחד, וככל הידוע לי, נתניה איננו אזור קרבות), זה נשמע רע! וכאשר מי שקורא קריאות כאלה מדיר עצמו משרות בצה"ל, בשעה שאחי וגיסי קורעים את הת... שלהם כדי להגן על ישבנם הענוג של הסרבנים, לא נותר לי אלא להביע גועל מהחבורה הזו. האם אתה נמנה עליה, מר אדלר? "בסודם אל תבוא נפשי, בקהלם אל תחד כבודי."

Mנטה

New member
בעיני אין הבדל, כלומר אם יש, הוא

לרעתינו. אבל את בטח לא שמעת על ההפצצות שחיסלו 20 ילדים שישבו ולמדו בכיתת ביה"ס יסודי ליד ג'נין.

למעלה