פרוייקט בנושא הרגאיי

oFeK06

New member
פרוייקט בנושא הרגאיי

אהלן שמי אופק ואני בן 16 מחיפה. בשנה הנוכחית כחלק מעבודה ללימודים, בחרתי להתמקד בנושא הרגאיי מתוך 10 שאלות בנושא הרגאיי, בחרתי שאלת מחקר אחת (כיצד משפיעה מוסיקת הרגאיי על הקהילה הישראלית?) ומתוכה אני מחבר כ5 שאלות שבהן אני מתמקד. יהיה מעולה לשמוע ישר ממכם, את דעתכם בנוגע לשאלות שלי. השאלות הן : 1.האם הרגאיי מהווה גורם מעודד ומרגיע לנוער הישראלי שחי במציאות קשה ומלחיצה? 2.מיהם קהל היעד של הרגאיי בישראל? אלו השאלות שחברתי עד כה אם אתם רוצים אתם מוזמנים לעזור לי ולחבר שאלת חקר העולה לכם בראש וקשורה לנושא אלף תודות, זה מאוד חשוב !.. ערב טוב .. :)

היי אופק

התשובות שלי לשאלות שלך: 1. קשה לי לדבר בשם הנוער כולו, אבל בכל מקרה התשובה לשאלה הראשונה היא לא קונקרטית. אני מנסה לחשוב על עד כמה הנוער בישראל מתחבר למסרים שהרגאיי מעביר. טכנית, יש המון עם מה להזדהות עם המסרים של הזמרים מג'מייקה, שמדברים על הסבל, על מלחמת הישרדות יומיומית לפעמים. העניין העיקרי הוא שהמלחמות שלנו הן אחרות לגמרי. אם הם נלחמים במשטר ובעוני של רעב, שאין לנו בכמויות שלהם יש, אנחנו נלחמים בדברים אחרים, השחיטות שלנו שונה בתכלית משלהם. לכן האוניברסליות לא קיימת ברמת ההזדהות המיידית. עוד קושי רב, לא לכולם אבל ללא מעט הוא השפה. לכן יכול לקרות באופן היפותטי וגם קורה במציאות, שאנשים מזדהים עם מוזיקה שנחשבת מרגיעה ומעודדת, כשהשיר יכול לדבר, ואף מדבר לעתים על נושאים שונים לחלוטין... אני בספק רב ואפילו סבור שלא מספיק אנשים מבינים את כלל השירים, השפה לא פשוטה בשביל כולם ואפילו מי שמתעמק לא מבין. ולא, אל תקחו אישית אני לא מדבר עליכם...
אבל האמת היא שהמגמה של ההזדהות הולכת לכיוון של צמצום, לא גדול אולי כמו שהיינו רוצים לראות, אבל יש. הרבה בזכות העובדה שיוצאים סינגלים שמצליחים מחוץ לג'מייקה, אבל עוד יותר בזכות העובדה שסוף סוף יש לנו מספיק רגאיי בעברית ומישראל. תראו את ההופעות של התקווה 6, כמה קהל הם מצליחים לסחוף, ששרים את מילות כל השירים, מזדהים עם המסרים שהם מעבירים. זה המפתח בדרך להצלחה של העברת המסרים וההזדהות איתם. הרבה תודות גם לאתר הרגאיי הישראלי(Reggae.co.il), שפותח דלת בפני הרבה מתעניינים שאוהבים רגאיי ולא יודעים איך להגיע אליו... בקיצור, אנחנו בדרך הנכונה :) 2. קהל היעד של הרגאיי בישראל הם בפירוש כל אדם ואדם שחי במדינה הזאת. הרגאיי יכול להגיע, ומגיע, לכל סוגי קהל היעד! באירועי רגאיי תמצא אנשים מכל הגילאים, מכל סוגי האוכלוסיה. ככה זה כשז'אנר שהגיע אלינו עוד בשנות ה70 המוקדמות ממשיך להתפתח ולהתעדכן ופונה לכל קבוצות האנשים בלי אפליות והפרדות... Respect ובהצלחה, מוזמן לנצל את הפורום לעבודות כמה שרק תרצה...

אממממ בוא נראה...

כיצד משפיעה מוזיקת הרגאיי על הקהילה בישאל? קודם כל אהבתי את השאלות שלך, שיניתי קצת אחת מהן ונתתי עוד 3 שאלות- שיהיו 5 שאלות כמו שאתה צריך. 1. איך מוזיקת הרגאיי משפיעה על בני הנוער ? (אתה יכול לשאול על השפעת הרגאיי על הישראלים ולהכניס שיכבות גיל) (+אפשר לעשות שאלון בעניין) 2. האם יש טווח גילאים מסוים שבו שומעים רגאיי או שזה פונה לכל הגילאים? 3. דאנסים! איך המסיבות כאן באות לידי ביטוי? 4. מי מעורב פה בארץ ברגאיי? מי עושה/עוסק ברגאיי? 5. איזה מקום יתפוס הרגאיי בישראל? יש לי הרבה תשובות לתת לך, גם בחצי עמוד וגם בחמישה-שישה דפים.. בהצלחה, ואתה יכול ליצור קשר בפרטי.. :) -כשף!

oFeK06

New member
וואו..

קודם כל תודה שהקדשתם מזמנכם בשביל השאלות שלי ~! הבאתם לי המון חומר ורעיונות לפרוייקט ובהחלט יש לי מידע מצוין שיכול לשמש אותי בפרוייקט כשף אשמח ליצור איתך קשר לפרטי היום [שני] בערב תודה שוב :). אופק

xXx Shiraz xXx

New member
עוד משהו

תראה אני יכולה לתת לך רק את חוות דעתי ולא יותר מזה.. אני תמיד אהבתי רגאיי, תמיד הכרתי בוב מארלי אבל לא יותר מזה...ממש נכנסתי לזה לפני שנתיים וחצי נראה לי.. אז הייתי בת 12, היה לי ידדי טוב שאהב רגאיי וככה נחשפתי לדברים שהם הרבה מעבר לנו וומן נו קריי. מאז הרבה מאוד דברים השתנו, הטעם שלי השתנה, הידע שלי השתנה, ובעיניי רגאיי זה מעבר למוזיקה טובה, קהל יעד טוב, קצב טוב... למרות שכמו ששיידי אמר- לפעמים המצוקות שלהם לא קשורות למצוקות שלנו פה כישראלים. אבל זה כן נוגע. ומרגש. כשבנאדם שר משהו מעומק הלב אתה מרגיש את זה ואם קפלטון שר בעוצמה רבה על דברים שמכעיסים אותו אני אבין לליבו והשיר ידהים אותי. למרות שמה שמכעיס אותו לא קיים פה אצלי... בקיצור מה שטוב ברגיאי, זה הוייב, והאמיתיות זה מוזיקה שבאמת נובעת מהלב ולמרות שיש דברים שאני חולקת עליהם (השנאה להומואים למשל...) ששרים עליהם, 90% זה פשוט מדהים. ברגאיי אין מצב שפתאום מישהו ישיר לך על צ'יקן נודל סופ...חחח

למעלה