פריסה של מקלחת ילדים

Ednushka

Member
בוקר טוב ושלום לכולם,
התחלנו לבנות בשעה טובה שבוע שעבר ואני עדיין לא מרוצה מהתכנון של מקלחת הילדים, מה שהציע האדריכל לא נראה לי מתאים, ולא הצלחתי להתחבר )-:
או שזה יוצא צפוף מידי או ריק מידי.
מצורפת תמונה של התכנון כרגע,
מידות החדר הם 2.2 על 3.15,
כרגע יש שם מקלחון באורך 2 מטר שזה נראה לי ממש מוגזם ושידה של הכיור גם באורך 2 מטר,
אשמח לעזרתכם איך אפשר לארגן את זה אחרת?? שהמקלחון והשיגה יצאו בגדלים סבירים ולא מטורפים כאלה (שגם יעלו לי יקר)
ושעדיין לא יהיו חללים ״מתים״ ומצד שני שלא יהיה צפוף מידי?
בתכנון קודם הייתה אמורה להיות שם גם אמבטיה, האם אפשרי לשלב אמבטיה לילדים הקטנים מבלי שיהיה יותר מידי צפוף?
אשמח לשמוע הערות,
תודה ויום טוב!

קבצים מצורפים

• B3F62A73-76C3-4167-B814-8D1A1FD759FD.jpeg
    B3F62A73-76C3-4167-B814-8D1A1FD759FD.jpeg
    KB 361.4 · צפיות: 19
בני כמה הילדים שלך? אם הם קטנטנים לא הייתי מתכננת עבורם מקלחון אלא אמבטיה. סה"כ חדר הרחצה מתוכנן בצורה טובה. אם ארון הכיור גדול מדי לטעמך אתה יכול לבקש לתכנן ארון קטן יותר (למשל ארון של מטר וחצי או מטר ועשרים) ולמקם אותו במרכז הקיר. בכל מקרה לא הייתי מתכננת ארון קטן ממטר עשרים משום שארונות קטנים יותר פחות נוחים לשימוש.
מלבד זאת מה מפריע לך במקלחון שהוא באורך של שני מטרים? בסך הכל יהיה מאוד כיף להתקלח בכזה מקלחון נוח ומרווח, מה גם שהוא אינו יקר מכל מקלחון אחר.

נערך לאחרונה ב:

Ednushka

Member
אולי התגובות של אנשי המקצוע קצת הרתיעו אותי, אמרו שהגדלים לא סטנדרטיים והעלויות יהיו גבוהות בהתאם ואנחנו בתקציב דיי לחוץ.
יש לי ילדים בגילאי 4 ושנתיים.
כבר הרגעת אותי בתגובתך כי נתנו לי את התחושה שהמקלחון הזוי ומוגזם בגודלו. אני מתלבטת קשות לגבי האמבטיה כי יהיה לי הרבה יותר נוח לקלח מצד שני אני שומעת מסביבי שכולם מבטלים את האמבטיות ומחליפים ב מקלחונים לכן חשבתי לנסות להכניס גם וגם.

אולי התגובות של אנשי המקצוע קצת הרתיעו אותי, אמרו שהגדלים לא סטנדרטיים והעלויות יהיו גבוהות בהתאם ואנחנו בתקציב דיי לחוץ.
יש לי ילדים בגילאי 4 ושנתיים.
כבר הרגעת אותי בתגובתך כי נתנו לי את התחושה שהמקלחון הזוי ומוגזם בגודלו. אני מתלבטת קשות לגבי האמבטיה כי יהיה לי הרבה יותר נוח לקלח מצד שני אני שומעת מסביבי שכולם מבטלים את האמבטיות ומחליפים ב מקלחונים לכן חשבתי לנסות להכניס גם וגם.
כדי לענות על השאלה שלך בנוגע לאמבטיה ומקלחון כדאי שתראי תוכנית של כל הבית. האם יש בו חדרי רחצה נוספים? היכן אמורה להיות ממוקמת מכונת כביסה? (זאת בהמשך לעצתו של בינא למקם בחדר הרחצה מכונת כביסה, אבל אולי מתוכנן עבורה מקום אחר).
לי יש מן כלל אצבע שיכול לעזור למי שמלבט בקשר למקלחון ואמבטיה. ההמלצה שלי היא שבבית שיש בו שני חדרי רחצה אז למקם באחד מהם אמבטיה ובשני מקלחון.
כאמא לילדות קטנות אני דוחה מכל וכל את הטענות בנוגע לאי נחיצותה של אמבטיה בבית. זה הרבה יותר נעים ונוח לקלח ילדים באמבטיה (גם להורים זה קל יותר אבל גם הילדים מאוד נהנים לשכשך בה וזה הופך את זמן הרחצה לחוויה). לפעמים גם קורה שמבוגר רוצה להתפנק באמבטיה חמה או להרגיע גב תפוס. כך שבאמת אם יש אפשרות, אז לא לוותר ולמקם אמבטיה.

בינא

Member
כדי לענות על השאלה שלך בנוגע לאמבטיה ומקלחון כדאי שתראי תוכנית של כל הבית. האם יש בו חדרי רחצה נוספים? היכן אמורה להיות ממוקמת מכונת כביסה? (זאת בהמשך לעצתו של בינא למקם בחדר הרחצה מכונת כביסה, אבל אולי מתוכנן עבורה מקום אחר).
לי יש מן כלל אצבע שיכול לעזור למי שמלבט בקשר למקלחון ואמבטיה. ההמלצה שלי היא שבבית שיש בו שני חדרי רחצה אז למקם באחד מהם אמבטיה ובשני מקלחון.
כאמא לילדות קטנות אני דוחה מכל וכל את הטענות בנוגע לאי נחיצותה של אמבטיה בבית. זה הרבה יותר נעים ונוח לקלח ילדים באמבטיה (גם להורים זה קל יותר אבל גם הילדים מאוד נהנים לשכשך בה וזה הופך את זמן הרחצה לחוויה). לפעמים גם קורה שמבוגר רוצה להתפנק באמבטיה חמה או להרגיע גב תפוס. כך שבאמת אם יש אפשרות, אז לא לוותר ולמקם אמבטיה.
מבטיה היא מקור למחלות במשפחה.
אמבטיה מאוד מסוכנת לילדים קטנים שנדרש להשגיע עליהם כי בתוך שניות הם יכולים לטבוע כי אין להם היכן להאחז ואינם יכולים לזחול החוצה.
אמבטיה שוברת את הגב כי לא משנה באיזו תנוחה תנסו לקלח את הילד או הילדים, התנוחה תהיה לא טבעית ולא בריאה שלא לדבר על הוצאת הילד משם.
כאשר באמבטיה נמצאים 2 ילדים קטנים, תמיד יש סכנה שברגע הוצאת הילד הראשון, משהו יקרה לילד השני עד כדי טביעה.
מי האמבטיה מתקררים במהירות ולכן נדרש להוסיף מים חמים במהלך הרחצה, זה מקור לבזבוז מים.
במקלחת שוטפים את הילד בישיבה או בעמידה, מסבנים אם מים סגורים ושוטפים את גופם ב-5 דקות תוך חיסכון במים.
מי האמבטיה אינם משחק ומלאים בחיידקים מרגע רחיצת הילד והסכנה לחטוף דלקת אוזניים או עיניים גדולה.
רחצת ילד קטן בגיגית, חסכונית במים, מאפשרת שליטה כי הילד נשען על הדפנות בגיל שאין לא יציבות.
עם כל הכבוד למבוגר שייכנס לאמבטיה עם כאבי גב, כדי להוציא אותו יאלצו לקרוא לפרמדיק או להביא מתקן הרמה*
הכותב סובל מבעיות גב מאז הצבא... ואמבטיה איננה עוזרת לכלום...

מבטיה היא מקור למחלות במשפחה.
אמבטיה מאוד מסוכנת לילדים קטנים שנדרש להשגיע עליהם כי בתוך שניות הם יכולים לטבוע כי אין להם היכן להאחז ואינם יכולים לזחול החוצה.
אמבטיה שוברת את הגב כי לא משנה באיזו תנוחה תנסו לקלח את הילד או הילדים, התנוחה תהיה לא טבעית ולא בריאה שלא לדבר על הוצאת הילד משם.
כאשר באמבטיה נמצאים 2 ילדים קטנים, תמיד יש סכנה שברגע הוצאת הילד הראשון, משהו יקרה לילד השני עד כדי טביעה.
מי האמבטיה מתקררים במהירות ולכן נדרש להוסיף מים חמים במהלך הרחצה, זה מקור לבזבוז מים.
במקלחת שוטפים את הילד בישיבה או בעמידה, מסבנים אם מים סגורים ושוטפים את גופם ב-5 דקות תוך חיסכון במים.
מי האמבטיה אינם משחק ומלאים בחיידקים מרגע רחיצת הילד והסכנה לחטוף דלקת אוזניים או עיניים גדולה.
רחצת ילד קטן בגיגית, חסכונית במים, מאפשרת שליטה כי הילד נשען על הדפנות בגיל שאין לא יציבות.
עם כל הכבוד למבוגר שייכנס לאמבטיה עם כאבי גב, כדי להוציא אותו יאלצו לקרוא לפרמדיק או להביא מתקן הרמה*
הכותב סובל מבעיות גב מאז הצבא... ואמבטיה איננה עוזרת לכלום...
וואו בינא! יש לך חתיכת אישו עם אמבטיות ;)
כאמור כל מה שאתה כותב מתבסס על ניסיונך או ניסיון הקרובים אליך. אבל לא על ניסיוני...
לי יש ניסיון מוצלח עם רחצת ילדים באמבטיה ואני ממליצה על כך בפה מלא.
כמובן שבזמן שרוחצים ילדים באמבטיה יש להשגיח עליהם כל הזמן.
רחצתי את שתי בנותי עד גיל 3 בגיגית שהיתה מונחת בתוך האמבטיה. כך גם חסכתי מים וגם וידאתי שהן לא יאבדו את יציבותן.
מעבר לגיל 3 פעמים רבות רחצתי אותן באמבטיה בזריזות, מבלי למלא אותה במים. בזכות דפנות האמבטיה המים לא מתיזים עליך ומרטיבים אותך, מה שקורה כשמקלחים ילד בטוש.
בהרבה בתים (וגם בתי מלון) אמבטיה מתפקדת גם כמקום שאפשר לעמוד בו ולהתקלח וגם ומקום שאפשר לטבול בו. כך שלמעשה מהבחינה הזו לאמבטיה יש שימוש כפול שהוא בהחלט מהווה יתרון.

נערך לאחרונה ב:

בינא

Member
וואו בינא! יש לך חתיכת אישו עם אמבטיות ;)
כאמור כל מה שאתה כותב מתבסס על ניסיונך או ניסיון הקרובים אליך. אבל לא על ניסיוני...
לי יש ניסיון מוצלח עם רחצת ילדים באמבטיה ואני ממליצה על כך בפה מלא.
כמובן שבזמן שרוחצים ילדים באמבטיה יש להשגיח עליהם כל הזמן.
רחצתי את שתי בנותי עד גיל 3 בגיגית שהיתה מונחת בתוך האמבטיה. כך גם חסכתי מים וגם וידאתי שהן לא יאבדו את יציבותן.
מעבר לגיל 3 פעמים רבות רחצתי אותן באמבטיה בזריזות, מבלי למלא אותה במים. בזכות דפנות האמבטיה המים לא מתיזים עליך ומרטיבים אותך, מה שקורה כשמקלחים ילד בטוש.
בהרבה בתים (וגם בתי מלון) אמבטיה מתפקדת גם כמקום שאפשר לעמוד בו ולהתקלח וגם ומקום שאפשר לטבול בו. כך שלמעשה מהבחינה הזו לאמבטיה יש שימוש כפול שהוא בהחלט מהווה יתרון.
את בהחלט צודקת...
הניסיון שלי עם אמבטיות נובע מטיפול בבעיות שונות ומשונות במעל 15,000 יחידות דיור לאורך השנים ולא נובע מניסיון אישי...
היתה לי אמבטיה כל ימי ילדותי, כולל בצבא.
העובדה שנהניתי בה אינה מצדיקה כיום להתקין כזאת מבחינתי.
הילדים שלי גדלו עם מקלחות בלבד וכך גם נכדי למרות שיש להם אמבטיות שמשמשות למקלחות...
העובדה שאת לא נרטבת ברחצת הילדים הקטנים באמבטיה (משונה מאוד...) עומדת בסטירה לכל מי שאני מכיר שעשה זאת גם...
העובדה ששימוש באמבטיה גומר את כל המים החמים בדוד של 150 ליטר שהיום הוא התקן, שלא לדבר על הדודים של 120 שהיו התקן של פעם, היא עובדה מוכחת, מהווה בזבוז אנרגיה, כי גם דודי השמש מגובים בחשמל שמופעל לפחות 6 חודשים בשנה ברוב הארץ אם לא יותר בצפונה.
האמבטיות בבתי המלון מהוות סיכון גבוה מאוד לילדים קטנים ומבוגרים מעל גיל היציבות וזה כבר מניסון אישי ולא רק.
כמות המבוגרים שמגיעים לבתי חולים כי שברו משהו באמבטיה גבוה בהרבה מכאלה שנפלו במקלחת.
כמות הטביעות של ילדים באמבטיה בגלל חוסר השגחה של "כמה שניות" היא פי מליון ויותר מכאלה ש"טבעו" במקלחות כי שם זה בכלל לא ניתן... מקסימום מרטיבים את כל השטח...
לכן, את בהחלט צודקת שיש לי עניין עם אמבטיות, גם בטיחותי, (ממש לא בטיחותי), גם כלכלי (לא כלכלי בכלל) וגם לא ירוק... |נחמה|

בינא

Member
דעתי שונה במקצת... |אקדמאי|
גודל חדר השירותים טוב.
ממליץ רק על מקלחות בארץ.
אמבטיה זה סוג מוצר שהאנגלים שכחו לקחת איתם בסיום המנדט הבריטי בארץ ישראל...:
1. מבזבז את כל המים החמים בדוד בפעם אחת אפילו אם צורך רק חצי מהכמות כי בבת אחת מוכנסים 70 ליטר מים קרים ;
2. כשמסיימים את האמבטיה צריכים להתקלח מכל הסחי שנשאר במים וקצרה היריעה... ;
3. סכנת טביעה לילדים קטנים שאוהבים לשבת בגיגית כי ככה הם מרגישים בטוחים ;
4. לאחר שנה וקצת (עם תום תקופת האחריות של המבצע), כאשר האיטום בין האמבטיה לקיר הקרמיקה נסדק, נכנסים מים*
* גורמים לרטיבות שנכנסת למילוי שאף פעם לא מבוצע כראוי מתחת לאמבטיה והשאר מחייב הפעלה של חברת הבטוח...
מקלחות חוסכות מים ;
הרבה יותר קל לקלח קטנים ובטח שיותר בטוח ;
בגיל צעיר מאוד הילדים יודעים להתקלח לבד, לצאת בזמן ולחסוך במים מתוך מודעות והבנה על החיסכון במים ;
קל הרבה יותר לקלח ילדים צעירים ביחד ויותר מכך לשכנע אותם ללכת להתקלח...
מקלחת בגודל הזה יכולה להכיל גם את מכונת הכביסה עם היבשן מעל, כך שרוב הכביסה המלוכלכת (של הילדים) נשארת במקום
ומשם יוצאת הכביסה הנקיה לארונות בלי להסתובב איתה בבית...
המלצות:
1. לא להקטין ;
2. להשמין את ארון הכיור אצל נגר ומשטח עם כיור אצל איש שיש ולא לרכוש את המוצר המוכן ;
3. להכניס מתחת לכיור מגירת כביסה מלוכלכת ;
4. להזיז את האסלה לאמצע מול הדלת ובצידה בארון הכיור לשים את ניירות הטואלט וכל מה שנדרש לאסלות בהושטת יד ;
5. להעביר את הניקוז אל קיר האסלה כדי שהניקוז יהיה לתעלה ולא לחור של כדור גולף ;
6. מקלחת של 110 אורך מצויינת לאגנית מנקזת גם אם בקומת קרקע כדי למנוע את התופעות של חדירת רטיבות אל המילוי ;
7. אם תחליטו להכניס לפינה ליד הדלת מול המקלחת המקוצרת, את מכונת הכביסה והיבשן, תהפכו את כיוון פתיחת הדלת*.
* החוצה לקיר מימין לכניסה כדי לצאת עם הכביסה הנקייה בלי להקיף את הדלת...
בהצלחה |4U|

בשביל קטנטנים יש היום המון פתרונות של אמבטיות נוחות ומתקפלות שאפשר להניח על השיש ולרחוץ בצורה בטוחה בלי שנשבר הגב - הרבה יותר מומלץ.
לילדים יותר גדולים מקלחון יותר קל ויותר בטיחותי, לא הייתי מתעקשת על אמבטיה בשביל כל הדירה, אם את רוצה בשבילך אז הייתי עושה ביחידת הורים אמבטיה.
כאן יש הרבה פתרונות בטיחות לרחצה של תינוקות - https://sabon-labonbon.myshopify.com/collections/אמבטיות

למעלה