פשיטת רגל

almoni110

New member
פשיטת רגל

שלום,
אני בחור צעיר שנושק ל-30, היה לי עסק שהסתבך ונכנסתי לחובות.
כרגע, החובות עומדים על סדר גודל של 300 אלף, אני מוגדר כמוגבל באמצעים עם איחד תיקים.
בהתחלה ניסיתי לסגור תיקים, הצלחתי לסגור תיקים בסכומים של עשרות אלפים, וגם זה מהלוואה שלקחו בני משפחה.

אני משתכר בכ-5000 שקל, חי אצל הוריי - אך משתתף בהוצאות, ומשלם את ההלוואה שלקחו (סה"כ 2000 שקל כולל השתתפות בהוצאות)
ובנוסף, ומשלם הלוואות לבנק 2500 שקל.
במסגר איחוד התיקים קבעו לי תשלום להוצל"פ של 2500 שקל...מה שאומר שלא באמת נשאר לי כסף לשלם את זה.
כבר מספר חודשים שהמשפחה עוזרת בתשלום, אבל הם לא מסוגלים להמשיך עם התשלום.

אין לי רכוש מלבד רכב, שגם הוא משועבד לבנק וכמובן מעוקל.

הגשתי בקשה להפחתת הסכום לכמה מאות שקלים- קיבלתי סירוב בטענה שאין שום שינוי במצבי....אך מלכתחילה לא הייתי מסוגל לשלם את הסכום שנקבע.

אין לי את האפשרות לשלם אפילו את התשלום הקרוב...ואין לי מושג מה לעשות

כיצד עליי להמשיך להתנהל...? להמשיך להגיש בקשות להפחתת התשלום? פשיטת רגל?

אפשר לומר שאני מאבד תקווה, היאוש מהמערכת גובר מיום ליום.

אשמח לקבל עצה לדרך...
תודה

פשיטת רגל או איחוד תיקים

ישנם הבדלים רבים בין איחוד תיקים לפשיטת רגל, אם אתה לא מסוגל לשלם 2,500 ש"ח סביר להניח שתישאר באיחוד תיקים להרבה שנים (אם לא לכל החיים). (אגב גם בסכום הזה תישאר הרבה שנים).

כנראה שהפתרון עבורך הוא פשיטת רגל במידה והסתבכת בחובות בתום לב, עליך לקחת בחשבון שאת ההלוואה שהמשפחה לקחה הם יצטרכו לשלם מכוון שאסור לך לשלם לנושים בזמן שאתה תחת צו כינוס או מוכרז כפושט רגל.

כמו כן סביר להניח שגם בפשיטת הרגל תשלם תשלום חודשי גבוה.

אם כל אלא לא נשמעים לך כפתרון יש לך אפשרות להציע הסדר נושים כדי לקבל צו הפטר מהחובות.

בהצלחה

פשיטת רגל או איחוד תיקים?

אלמוני שלום,

הליך איחוד תיקים-חייב מוגבל באמצעים, ברוב המקרים, כאשר סכום החוב הראשוני עולה על 20-30 אלף ש"ח
רק מנציח את חובותיו של החייב. זאת שכן החוב בהוצל"פ תופח במהירות רבה יותר מכפי שהחייב מצליח לשלמו.
דבר זה נובע מריביות רצחניות, שכרי טרחה והוצאות שונות המוטלים כל העת על החוב המקורי וגורמים ל'התנפחותו'
המהירה לעיתים פי כמה מסכום החוב האמיתי.

לעומת זאת בהליך פשיטת רגל קיימים מספר יתרונות בולטים כשהראשון בהם הוא האפשרות לקבל
ביום מן הימים צו הפטר מבית המשפט המחוזי דהיינו מחיקת חובות, פתיחת דף חדש ותחילת חיים חדשים.

כמו כן יתרון נוסף הוא שהסכום שתשלם לקופת הכינוס בהליך פשיטת רגל לא יחולק מיד אלה יצטבר בחשבון
מיוחד אצל כונס הנכסים הרשמי והסכום שיצטבר יוכל לשמש אותך בעתיד לביצוע הליך הסדר מול הנושים
או יועבר לנושים במסגרת הליך הפטר שתבצע. בהליך איחוד תקים מחולקים הכספים שאתה משלם באופן שוטף לנושים ולא נצברים לזכותך כל כספים.

יתרון נוסף בהליך פש"ר הוא שכל הנושים צריכים להגיש תביעות חוב. לעיתים, במיוחד במקרה של חובות ישנים חלק מן הנושים אינו מגיש תביעות חוב ואז החוב נמחק. כמו כן התשלומים שביצעת בהוצל"פ יילקחו בחשבון בעת בדיקת תביעות החוב.
כל זאת גורם לכך שלעיתים החובות בפשיטת רגל קטנים באופן משמעותי לעומת הליך איחוד תיקים וכך קל הרבה יותר לצאת סוף סוף מן החובות.

לאור מה שתיארת ברור שההליך המתאים והנכון עבורך הוא הליך פשיטת רגל. כמו כן בהליך פשיטת רגל שוקלים מחדש את גובה התשלום החודשי בהתאם למאזן ההוצאות הכנסות שלך בעוד שבאיחוד תיקים המניע העיקרי הוא גבייה מקסימלית תוך התחשבות מועטה ביותר בצורכי הקיום של החייב. לאור זאת לפי המצב שתיארת בו אין הסכום שנותר בידך מספיק למחייתך ובאם בקשת פשיטת הרגל שלך תיעשה במקצועיות והמומחיות הראוייה, סביר להניח כי בהליך פשיטת רגל יקבע לך תשלום חודשי נמוך יותר.

רצוי מאוד שלא לפעול בתהליך מורכב זה לבד ויש לפנות לגורם מקצועי ומנוסה להכנה וליווי של התהליך.
זאת שכן לא כל מי שפונה לבקש פשיטת רגל אכן מקבל זאת בסופו של דבר ולכן יש להכין את הבקשה
וללוות את התהליך ע"י אדם מומחה ומקצועי בתחום.

אמיר דניאל 050-5919502 http://www.hovotout.blogspot.com

almoni110

New member
עלויות של הליך פשיטת רגל?

תודה רבה על התשובות וההסברים...

אשמח לדעת מה סדר גודל של העלויות לתהליך זה?
כמה זמן ההליך נמשך?
האם הסיכויים לקבלת הפטר גבוהים?

ה"נכס" היחיד שיש לי זה הרכב, בלי הרכב אין לי כ"כ איך לעבוד...הוא משועבד לבנק- יש מצב שבהליך פשיטת הרגל לוקחים את הרכב?

למעלה