פתרון טיפולי לבעיות רעש

פתרון טיפולי לבעיות רעש

פתרון טיפולי לבעיות רעש
שלום רב
בשנות הארבעים, סובל מרעש משמעותי מהשכנים מלמעלה, הן בשעות היום והן בשעות המנוחה והלילה.
מה שגורם לתסכול, חוסר מנוחה נפשית, ובפרט הפרעות קשות בשינה (קשיי הירדמות, התעוררות בקלות, וערות בבוקר כנראה מתוך חשש מהרעש שיבוא).
מעבר לעצות של לדבר עם השכנים, לטפל בבעיות הבידוד (זה בנתיים לא עובד ובספק אם יעבוד). וכן אטמי אזניים וכדו' (דבר שלא עוזר במקרה הזה) האם יש דרך לגרום לכך שהרעש פחות ישפיע ולא יגרום לסבל והפרעות שינה?
שיטה טיפולית כלשהי שהוכחה כטובה לבעיה כזו?
טיפול אלטרנטיבי? פסיכולוגי? CBT?
והאם טיפול בהיפנוזה יכול לפתור את הבעיה?

תודה

רגישות לרעש - פחד מרעש

פתרון טיפולי לבעיות רעש
שלום רב
בשנות הארבעים, סובל מרעש משמעותי מהשכנים מלמעלה, הן בשעות היום והן בשעות המנוחה והלילה.
מה שגורם לתסכול, חוסר מנוחה נפשית, ובפרט הפרעות קשות בשינה (קשיי הירדמות, התעוררות בקלות, וערות בבוקר כנראה מתוך חשש מהרעש שיבוא).
מעבר לעצות של לדבר עם השכנים, לטפל בבעיות הבידוד (זה בנתיים לא עובד ובספק אם יעבוד). וכן אטמי אזניים וכדו' (דבר שלא עוזר במקרה הזה) האם יש דרך לגרום לכך שהרעש פחות ישפיע ולא יגרום לסבל והפרעות שינה?
שיטה טיפולית כלשהי שהוכחה כטובה לבעיה כזו?
טיפול אלטרנטיבי? פסיכולוגי? CBT?
והאם טיפול בהיפנוזה יכול לפתור את הבעיה?

תודה
רגישות לרעש - פחד מרעש
ליאיר שלום ותודה שאתה מעלה בפורום נושא חשוב זה.
לצערי, אין לי ניסיון בנושא. ידוע לי קיימות תכניות CBT לטיפול בבעיה זאת, אך לא יודע מה היעליות שלהם.
יש גם שיטות טיפול המבוססות צלילים ורעשים, אך בסה"כ זאת בעיה שאין מענה מספיק טוב, עד כמה שידוע לי
אם ידוע לך על שיטות טיפול יעילות, נשמח שתשתף את החברי הפורום

למעלה