צביעה על פורמיקה - שאלה

• פותח הנושא kimo
  • פורסם בתאריך

kimo

New member
צביעה על פורמיקה - שאלה

אנא את עזרתכם.. צבענו ועיצבנו את חדר השינה שלנו ויצא נהדר... יש לנו שידה מפורמיקה לבנה ממש ממש לא יפה ולא משתלבת.. אבל נוחה מאוד בחדר. אני רוצה לצבוע אותה - השאלה היא באיזה צבע ניתן לצבוע את השידה והאם צריך לעשות משהו לפני בתודה מראש

michal_sil

New member
אני צובעת פורמייקה בצבע בסיס תחילה

בד"כ משתמשת בסופר יסוד של יעקבי. על צבע הבסיס אפשר לצבוע באיזה צבע שרוצים.(אקרילי/ על בסיס שמן וכדומה)

kimo

New member
אבל...

אין עבודת הכנה לפני או משהו? אמרו לי שאולי צריך לשייף קודם או משהו כזה על מנת שייצא יפה לא??? שוב - מלא תודה

michal_sil

New member
ניסיתי עם שיוף ובלעדיו-

לא היה הבדל בתוצאה. צבע היסוד "הסתדר" גם ללא שיוף..

kimo

New member
מלא מלא תודה. שמעת אולי...

על MSP ? אמרו שזה צבע שטוב לעניין. מכירה? יודעת?

מיה30

New member
לצבוע עם...

חומר מקשר פריימר 123 של יעקובי מומלץ ביותר! מניסיון לא צריך לשייף רק לנגב טוב מאבק וזהו מוכן לצביעה. אני צבעתי קודם בפריימר ואח"כ בצבע אקרילי {על בסיס מים}. בהצלחה, מיה30

michal_sil

New member
לא מכירה, אבל למה לא לנסות?

ספרי איך היה..
אגב, ניסיתי את פריימר 1-2-3 של יעקבי ולטעמי הוא מתאים יותר על משטחים של עץ צבוע מאשר על פורמייקה. התרשמתי שהפריימר הנ"ל יותר פגיע לשריטות מאשר "סופר יסוד" (גם של יעקבי), אולם יש לו יתרון ברור בתחום הריח. (סופר יסוד בעל ריח חריף ורצוי לצבוע בחדר מאוורר היטב, או אפילו מחוץ לבית).

melodynoa

New member
גם אני רוצה לצבוע פורמייקה

לא יאמן שפעם ייצרו דברים כאלה דוחים. יש לי ארונות מטבח בני 30 שנה בערך, בצבעים צהוב דהוי וירוק קיא. ראיתי באחת התכניות האחרונות ב BBC PRIME שהם פשוט מחליפים את הדלתות לארונות ע"י חיבור משטחי עץ חדשים לצירים הישנים, אבל, החיתוך והדוגמא יהיו קצת יקרים, נדמה לי שקודם כל כבר עדיף לנסות לצבוע. יש לי גם שידת פורמייקה, ארון בגדים גדול, מזנון פורמייקה ושולחן כתיבה פורמייקה בצבע אפרפר שהיה מאוד מקובל פעם. אה, וגם שידה גדולה פונקציונלית לבנה מפורמייקה. מה אני יכולה לעשות עם זה? איך אני בוחרת צבע מתאים? אפשר לחזור על איך צובעים פורמייקה ובאיזה צבעים והכנה להשתמש? יש לי בחדר עבודה כסא עם ציפוי דמוי עור ירוק - מה אפשר לעשות איתו?

למעלה