צדקנות חוקתית

צדקנות חוקתית

נראה לי שלמישהו בעיר יש חשבון פתוח עם המשטרה. זאת יכולה להיות הסיבה היחידה, מכיוון שאני לא מוצא סיבה אחרת למה ישימו שבוע אחר שבוע בעיתון קול הכפר תמונה של ניידת משטרה חונה כביכול במקום אסור. ואז באה ההערה הצדקנית- נראה דורש נאה מקיים. כאילו כל העולם תלוי במשטרה והיא זו בלבד שקובעת מה יקרה בארץ. השבוע שמו תמונה של ניידת משטרה חונה בחניית מוניות, כאשר השוטר של הניידת הזו נתן דו"חות לאנשים באיזור רחוב רוטשילד. כביכול אבסורד- איך יכול להיות ששוטר שייעודו שמירה על החוקים עובר על החוק למען שמירתו? בסופו של עניין השוטר חנה במקום לזמן קצר על מנת לבצע את תפקידו- והוא לאכוף את החוק באיזור המדובר, תוך שהוא חונה בחנייה של מוניות. נכון, לא אידיאלי אבל בהחלט לא מחדל. נראה לי כאילו מישהו בעיר יש לו בעיה עם המשטרה... כאילו זאת הבעיה המרכזית בחיינו. ועד אז- במקום כל הזמן לחשוב מה מישהו אחר לא עושה בסדר- צריך פשוט להתנהג בסדר כל אחד בפני עצמו. כל דבר אחר רק משתמע כהתחמקות מהחוק- "אם הוא עשה, למה שאני לא אעשה גם כן? (במיוחד אם מדובר בשומר החוק)". מעניין אותי למה אף פעם לא מצלמים את מחוקקי החוקים עוברים עבירות תנועה. הרי הם בסופו של דבר אלו שקובעים. טוב, תמיד הכי קל להרוג את השליח.

לי יש בעיה עם המשטרה.

אתה הרי מכיר את הבדיחה המפורסמת: "מדוע יושבים שני שוטרים בניידת?" "אחד כותב, אחד קורא". אני בכלל לא מדבר על "נאה דורש - נאה מקיים". אני מסתכל על זה ככה: יש סיבה שלי בתור נהג רגיל אסור לחנות בחנייה של מוניות (כדי שלמונית יהיה מקום, כנראה). למה שניידת משטרה תוכל לתפוס חנייה של מונית? למה שניידת משטרה תוכל לתפוס חניית אדום-לבן? הרי ה"מחוקק", לטענתך החליט שאסור לחנות שם מסיבה זו או אחרת, מדוע הוא עצמו לא נכלל בגורמים למפגע התחבורתי?

אני ממש לא מסכימה איתך

למדים ולניידת יש כוח- והם צריכים לשמש דוגמא לשאר התושבים. אני מסכימה שזה מכוער להדבק לזה, ולתת לאזרחים את התחושה המוטעת של "תראו מי שומר עליכם", אבל אני עדיין חושבת שאחרי התמונה הראשונה המשטרה הייתה צריכה להפיק לקחים. לא אומרת נאה דורש נאה מקיים, אך מין הראוי שהמוסד שאחראי לאכוף את ביצוע החוקים, ישמור עליהם.

אני לא ממש מסכים איתך גם ../images/Emo13.gif

הדרך שבה בוחרים לטפל בנושא בתקשורת המקומית מגעילה ונראית כנקמה אישית של מישהו. (רעו ערך הדיון שעשינו בעבר על כך שאנשים יוכלו לצלם אנשים עושים עבירות תנועה). לא ניתן שום מקום לתגובה של המשטרה בשני המקרים. העיקר להראות תמונה "יבשה" מבלי על באמת לפתוח את הנושא לדיון כלשהו. אפילו הידיעה על הדקירות הייתה יותר קטנה מזה (טוב, זה סתם עצוב לי לראות את סדרי העדיפויות של התקשורת). מה הטעם בתקשורת שרק מדווחת ולא מציבה שאלות קריטיות על תפקוד הגורמים??? שיפנו לגורמים המוסמכים במשטרה ויתנו להם להתעמת עם המציאות!!! שיתנו להם הזדמנות להציג את עמדתם ולא רק יתקפו ויסגרו נושא. ככה נראה דיווח צהוב. ללא משמעות מלבד ירידה מתחת לקו החגורה. נכון, המשטרה צריכה להיות ה-גוף שישמור לא לעשות פשלות כאלה. זה נראה הכי מגוחך... הדבר שהפריע לי בתפקוד שלה הוא החנייה באדום לבן. החנייה בתחנת המוניות פחות קריטי מבחינתי. למרות שלשוטר בזמן תפקיד יש "ייתר זכויות" על מנת שהוא יוכל להגן על התושבים (נראה לי... את יכולה לתקן אותי ולהעשיר אותי בידע חדש). מה שהכי עצבן אותי שלא הייתה אף תגובה של המשטרה. ללא תגובה - כל "הכתבה" כמעט מאבדת ממשמעותה. כי אז אף פעם הגורמים שצריכים להפיק לקחים לא יעשו זאת.

droriko

New member
איזה עמדה בדיוק הם יכלו להציג

מצלמים לך בבירור נייידת משטרה שעוברת על עבירת תנועה , אתה רואה בעיניים שלך שחור על לבן שזה באמת קורה, זה לא שבמערכת העיתון עשו תעלולים עם הפוטושופ

tamas216

New member
אתה לא מדבר פה על תוכנית תחקירים.

בסופו של דבר לא מדובר בתוכנית תחקירים, לא מדובר בעיתון כלל ארצי (אף על פי שגם ידיעות ומעריב נפלו לבור הצהובונים), לא מדובר בעיתון נישה, מדובר בעיתון עירוני צהוב. מעולם אף אחד אחד לא חטא וקרא ל"כל הכפר" עיתון רציני ומעמיק, העיתון ידוע כעיתון עירוני, קטן, צהוב בעיקר, יותר שטויות מתחקירים, ובצדק, לדברים רציניים יש מספיק גורמים לפנות אליהם. זה שלא ניתנה שום תגובה של המשטרה לא אומרת שהעיתון לא ניסה לקבל אותה, הרבה יותר הגיוני שהמשטרה בכלל לא התייחסה לפנייה מצד העתיון להגיב. זה שיש תגובה לא אומר שיטפלו בנושא וזה שאין תגובה לא אומר שלא יטפלו, התגובה לא קשורה לדרך הטיפול, הדבר היחידי שקשור זה מידת ה"רעש" שהדבר עשה, ככל שהוא יותר גדול הסיכוי שיטפלו גם כן יותר גדול. שוטר בזמן תפקיד? איזה תפקיד? עם כל הכבוד לא מדובר בשוד בנק, ולא בניסיון התאבדות ולא בלקיחת בני ערובה, לא מדובר ביס"ם, ימ"ם או כל דבר שנגמר ב-מ', לכל היותר מדובר בכך שאדם לא מוכן לשלם שקל נוסף תמורת הפיצוחים שלו כי הוא ראה את המוכר נוגע בהם עם אותה היד שהוא ניקה את האף מקודם, ובשביל זה לא צריך לחנות באדום- לבן.איזו הגנה על התושבים ישנה במקרה כזה או במרבית המקרים בהם המשטרה המקומית מטפלת שלא ניתן לדחות בדקה נוספת את הטיפול בהם על מנת למצוא מקום חנייה מוכר?

droriko

New member
חלא הבנתי

מה זאת אומרת "למישהו בעירייה יש בעיה עם המשטרה"? מה הקשר בין זה ל"היטפלות" של "קול הכפר" למשטרה קול הכפר הוא ממש לא מקומון מגוייס של העיריה, כמו שתוקפים שם את המשטרה(שידוע כאחת שמצפצפת על החוק)על ימין ועל שמאל כך גם את העיריה, לא חסרים טורים וביקורות נגד העיריה מהשנים האחרונות אוני מסכים איתך שגם אם מחוקק חוק עבר עבירת תנועה בהחלט צריך להכניס לו על זה ואל תחשוב שזה לא קרה, זכור לכולנו הרי המקרה של נהגו של שר התחבורה שאול מופז שעבר עבירת תאונה בעוד אותו מר מופז ישב באות המכונית וכמה שהוא חטף מזה על ידי התקשורת , והיה גם מקרה שבו נתן זהבי (איש שנאי מאד מעריך) שהקדיש טור שלם לחניה במקום אסור שהתבצעה על ידי חיים רמון

tamas216

New member
אם כבר מדברים...

היום- 3.10.06 הודח מפקד משטרת כפר סבא ע"י ניצב כהן מפקד מחוז מרכז במשטרה, מיותר לציין שזה לא היה בגלל שצילמו את הניידות חונות על אדום- לבן, ועדיין, מתברר שאי- סדרים אכן יש שם כך שאולי לא מדובר בחשבון פתוח עם המשטרה בעיריית כפר סבא.

למעלה