צדק

ש מים

New member
צדק../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

סיפור ששמעתי כרגע והבטחתי להפיץ ולספר אותו כמה שיותר מהר (מקווה שבסוף תבינו למה). אגב, הסיפור נמצא תחת חסיון פרסום, לפחות עד שבוע הבא, אבל מכיוון שאני לא מוסר כאן שמות ומקומות נראה שאין בעיה לספרו ולהפיצו. צילצל אלי חבר טוב, שבור ומדוכא, וסיפר את הסיפור הבא: לחבר (נקרא לו ג'), בחור חרוץ ביותר, בן-אדם נ-פ-ל-א ובן למשפחה נהדרת, חרוצה, ישרה ושומרת חוק, יש גיס שבבעלותו חנות תכשיטים בכפר קטן. לפני שבוע נכנס לחנות אדם, לבוש כמאבטח/איש-בטחון, לאחר שבדק שהשטח "נקי ושקט" - שלף אקדח ותחת איום הנשק רוקן את כל התכשיטים והזהב ומילא בהם את השק שהביא עימו. לאחר מכן, עדיין תוך איום על הגיס, פנה לצאת. מה לעשות, ובחנות היו דלתות כפולות, והשודד לא הצליח לפתוח את הדלת החיצונית... לאחר שלמרות בעיטות ומכות הדלת לא נפתחה - הוא סובב לאחור וחזר אל החנות, עם אקדח שלוף כמובן, תוך כוונה לאלץ את הגיס לפתוח את הדלתות (או כל דבר אחר. לך תדע?!). בינתיים, הצליח הגיס להוציא את האקדח שהוא מחזיק ללא רשיון ("למקרה חירום בלבד") ואיים בחזרה על השודד, לבל יתקרב אליו. השודד פתח בירי לעבר הגיס (שהסתתר מאחורי הדלפק) ואילו הגיס, מפחד ונסיון להתגונן, החזיר אש. לרוע המזל נפגע השודד ונהרג! היום הגיס יושב במעצר ומואשם ברצח! אגב, בינתיים מתברר שאותו שודד נחשד כבר שבוע לפני השוד, ע"י בעלי חנויות תכשיטים בכפר סמוך. הללו צילצלו למשטרה ומסרו את פרטי רכבו, אולם נדחו בטענה שמדובר ב-"בחור חיובי ונקי"... לדעתי (ולדעת חברי, ג') רק רעש תיקשורתי ודעת קהל עשויים (אולי!) להוריד את התביעה מהעץ ולהציל את הגיס/הקורבן מהאשמה ברצח. חוץ מזה: זוכרים את כל הדיבורים על סכינים וכו', מן הפורום "הישן"??...

nage

New member
וזה לא בגלל שה"גיס" הוא ערבי

והמשטרה היא גם בכלל לא גזענית.

ש מים

New member
אתה חשוד../images/Emo70.gif

מניין לך פרטים שלא מסרתי
לא אמרתי מילה על התנהגות המשטרה בעניין זה, אבל החבר גם סיפר לי על התנהגות חלק מן השוטרים במתקן הכליאה ובא לי לקבור את עצמי מבושה!
הבהרה: אני לא נמנה על "מחנה ביילין"

Sensei

New member
With out

law and order we would have total Chaos.The jewelry store worker had no right to hold a revolver with no license.He made a decision to use the revolver and he killed in self defense .In my opinion we are talking about main slaughter and not first degree murder.With the claim of self defense I dont see any reason for him sitting in jail for more then a few months if at all.However he did something against the law. If two parents leave their babies alone at home and one climbs out of the window and falls and dies(g-d forbid) are these parents not held responsible for their neglecting the well being of their children? The parent that leaves his child alone for a few minutes on a hot day in the car with all windows closed where upon the children suffocate to death? How about a youth who has no license to drive but knows how to drive and after seeing some one rob someone or even worse kill someone runs after him driving a friends car when he the driver has no license,is he not responsible if he kills some pedestrian on the way to trying to reprimand the robber/killer?(even if he had a license is he not responsible?) Law and order is law and order(halachah is halachah). Every decision we make is on our heads and we our responsibe for our behavior(unless done when having a psychotic attack) .We live in a sociey which must be protected and which must have rules .Our democracy must be protected .IF not no minority will have its freedoms ,and no individual will find himself safe.We would live in a society where only the strong,and wealthy will survive ,and the weak and neady will be persecuted . Shimon​

בודוקאן

New member
מה המשפחה חושבת שתשיג

בעזרת הפרסום? מה שהבחור צריך זה עו"ד טוב. אני יכולה לראות טעם בפרסום אם יש להם בקשה לתרומות על מנת לגייס עו"ד. אחרת, לא בטוחה שדעת הקהל כאן יכולה לשנות משהו. בכל אופן, סוגיה משפטית קשה, ויהיו טענות לכאן ולכאן. למשל, יטענו שלא בטוח שהוא היה בסכנת חיים כלשהיא אם הוא לא היה שולף אקדח (פתח את הדלת ותן לו ללכת, לא?...), ומצד שני, איום באקדח הוא בכל זאת איום על החיים.

ש מים

New member
יש עו"ד...

אבל אני לא מאמין במערכת המשפט (ולצערי יש לי מספיק סיבות) וגם החבר לא. נוכחתי שבהרבה מקרים רעש ציבורי מוציא את הצדק לאור.

דו קרב

New member
תגיד ככה סתם. אם זו מילה של יורה

מול הרוג, אי אפשר היה למצוא תסריט יותר משכנע ?

ש מים

New member
הוא לא יכל לפתוח את הדלת...

בינתיים קיבלתי תיקונים (לאחר שהודעתי נקראה, ע"י "שליח מצווה"
): השודד היה לכוד בין 2 הדלתות, וירה על הגיס דרך החלון/הוויטרינה! ואגב, לפני שהוא ברח הוא גם אזק (כן, כן, אזיקים!) את ידי הגיס, שהצליח להגיע לאקדח ולירות, למרות האזיקים!! רק להבהרה: לא הבאתי לכאן את הסיפור רק לשם ההזדהות והפירסום, אלא בעיקר משום שיש קשר הדוק לפורום: מגבלות השימוש בכח/בנשק... :-|

דו קרב

New member
ירה, ואחר כך חזר פנימה ?

אני לא חושב שתהיה בעייה עם הגנה עצמית. אבל שוב אקדח ללא רישיון, יכול להיות שזה שולל את הזכות לטענה זו. שאלה מה החוק אומר על זה.

ש מים

New member
המשטרה

הם מנסים לטעון להריגה. רוצים לטעון שהוא יכל לתת לתוקף לברוח (אתה רואה את ההקבלה אלינו, לדיון על "סכין", א.ל וכו'?). אם הוא יוכיח הריגה מתוך הגנה עצמית, הוא ישפט רק על אחזקת נשק, וזה יכול להיות "על תנאי" בלבד. בינתיים החוקרים מאשימים אותו ברצח!! (לדעתי - כדי להפעיל עליו לחץ). ול-nage: גם אני מהאזור (ואפילו בן-משפחה!!) בכל זאת זה נודע לי רק היום. ככה זה: הבעל תמיד יודע אחרון!

דו קרב

New member
טוב, זה לא קפצונים. הם יחקרו כמו

שצריך, ויש ע"וד, סה"כ אני מאמין שיהיה צדק. רק שלא יתברר שהייריה היא בגב.

nage

New member
אני לא מבין איך נודע לך כ"כ מאוחר

זה היה בחדשות והכל.

ש מים

New member
שכחת?

אני לא צופה בטלויזיה, לא פותח רדיו ולא קורא עיתון. ג' אמר לי שזה פורסם רק פעם אחת וא"כ הוצא צו איסור פירסום...

nage

New member
יכול להיות אני שמעתי את זה ברדיו

בדרך הבייתה ערב אחד. אח"כ דיברנו על זה בדוג'ו כל אחד תרם קצת אינפורמציה. תמיד תזכור איך קוראים לכיכר באמצע חדרה ששיכת רובה ככולה לעבריין מפורסם (שבשמו אינני רוצה לנקוב כי אני לא כזה אמיץ/טיפש): כיכר המשטרה.

למעלה