צילום טוב

בורה

New member
צילום טוב

כשמי כן אני (בורה) וברצוני לשאול שאלה בנוגע לצילום. מה זה צילום אומנותי טוב? פירוט הסבר והדגמה: במקרה נכנסתי לתערוכה של אוסף דורון סבג במוזיאון תל אביב בדרכי לתערוכה של משה שטרנשוס. מה זה זה??! אני לא נגד פורנוגרפיה וגם לא נגד אסטיטיקה לא קלאסית אבל למה ללכת למוזיאון אם אפשר למצוא צילומים דומים בעיתונות? למה זה כן אומנות והצילומים הביתיים של אבא שלי ( פרספקטיבות עקומות, פוקוס לוקה בחסר, ואברי גוף מחוץ לתמונה) לא? מה עושה אותך צלמ\ת טוב\ה? האם אין גבול לפוסט מודרניזם בצילום ובאמת אפשר לעשות מה בראש? בורה בורה :p

Hell is beige

New member
ברוכים הבאים!!!

אני לא מתעסק יותר מידי בצילום, אבל אח שלי כן אז אני יודע טיפה... דבר ראשון, מה שכיף באומנות היא שכל אחד רואה אותה בדרך אחרת, לכם אי אפשר דרכים להגדיר יצירה ``טובה`` ויצירה לא ``טובה`` פורנוגרפיה לדעתי זה גועל נפש, ואי אפשר לקרוא לזה אומנות (למרות שלעירום אני לא מתנגד...). לדעתי מה שעושה צילום יפה זה לא שום סטנדרט, כי אם סטנדרט היה העניין אז הכל היה משעמם, לדעתי ההפך. שלא תביני לא נכון, יצירה טובה היא לא משהו ששובר את כל הסטנדרטים לדעתי, אלא משהו מקורי שיוצר תגובה ונחרט בזיכרון... מקווה שעזרתי לך

N0

New member
באומנות כמו באומנות...

אין דבר כזה שאין דבר כזה. סתם לא N0 אוהב צילום , ציור ועוד כל מיני דברים שקשורים לפלסטיקה אבל זה ממש לא קשור. אומנות היא אומנות, צילום טוב כמו כל אומנות הוא דבר שמעביר את הרגש של הדבר המצולם על הצורה הטובה ביותר. צילום גם יכול להציג את המציאות כמו שהיא (בדר``ך כלל המציאות יכולה להיות מאוד מרגשת). ובכלל למה ללכת לשמוע קונצרט שאת יכולה לשמוע דיסק . שנינו יודעים שזה לא אותו הדבר נכון בעיתונות יכולים להיות המון תמונות טובות שמעבירות את המציאות על הצד הטוב ביותר ויכולות להיחשב כאומנות, אבל יש הבדל גדול בין תמונה גדולה ואיכותית לתמונה בעיתון מה שגם לפעמים היצירה מושפעת ממה שמסביב או אוסף של תמונות דברים שמוצאים בתערוכות ולא בעיתונות. ובכלל פורנוגרפיה היא ממש לא אומנות (למרות שלך תדע כל דבר אפשר להפוך לאומנות), ותמונות עירום לN0 לא יצא לראות תמונות עירום טובות מידי אבל עוד פעם הגיוני מאוד שהוא לא ממש זוכר ועם מצלמה ועלה אפשר לעשות דברים מדהימים אז בטח שאפשר גם עם בחורה ערומה. N0

Hell is beige

New member
n0, כמה טוב לראות אותך פה

באמת באומנות, כמו באומנות, הרגש הוא המרכז וכל השאר זה אמצעים... מסכים עם כל מילה... בקשר לבחורות ערומות - בטח שראית דברים עם בחורות ערומות, ציורים מהמאה ה16-17 כללו הרבה בחורות (ובחורים) ערומות (וערומים)... ואם לא ידעת, לערום יש משמעות דתית באומנות... אבל יצירה שכוללת עירום חייבת לכלול רגש (ולחובבי הפורנו, לא, חרמנות זה לא רגש), אם לא אז זה לא אומנות אלא סתם עירום זול...

shanikoo

New member
ודווקא...

בסדנה שלי בבי``ס,יש ספר של צילומי עירום. יש הרבה מה לומר עליו.. לא סתם עירום.. עירום של נערות..ילדות... מממ... יהיו כאלה שיאמרו שהצלם סוטה... אבל הצילומים מצוינים. אני אישית מאוד אוהבת את הספר הזה. הוא באמת מיוחד,ולפי דעתי בכלל לא פורנוגרפי. אז כנראה שבאמת כל אחד יכול לראות מה שהוא רוצה,כי חצי מחברי המגמה כן אומרים שזה מגעיל,ואיך הוא מעז לצלם ילדות קטנות ותמימות.. לא יודעת... זה תלוי מה המטרה של העירום. בספר הזה המטרה היא לא להראות את החזה הניצני(שימו לב לביטוי המעודן..)של הילדה... אז אני דווקא מוצאת המון יופי בעירום באמנות,גם בצילום..ושוב,הכל תלוי איך הוא מוצג ומה המטרה שלו... וכן,אני מסכימה,פורנוגרפיה=איכס...

Hell is beige

New member
פורנוגרפיה זה..

לחרמנים שטופי הורמונים וחסרי תקווה שיודעים מראש שהם בחים לא ישיגו את הדבר האמיתי.. טוב, לא, יש גם אנשים נורמאליים שמסתכלים על זה... אבל אנשים שמסתכלים על זה קבוע ועוד משלמים על זה כסף הם באמת חסרי תקווה... ולעומת זאת אנשים שמסתכלים בספר הזה שבסדנא שלך מסתכלים בו בשביל להעריך את האומנות ולא בשביל לעשות ביד... אני מקווה... נראה לי שזה מה שעושה את ההבדל הגדול...

N0

New member
תתפלא אבל...

רוב העולם צופה בפורנוגרפיה. תסתכל על המילה שמופיע הכי הרבה פעמים במנועי חיפוש SEX . N0 לא מוצא שום בעיה עם לראות פורנוגרפיה הוא פשוט לא מבין איך זה יכול להיות אומנות. בכל מקרה כמו שN0 צין ואולי לא ברור מספיק הרבה צילומי עירום הם כן אומנות ובהחלט לא פורנוגרפיה פשוט הוא לא חושב שיצא לו לראות צילומים טובים כאלה שממש הוא היה יכול להסתכל עליהם ולהגיד וואו! ולא כי למצולמת יש עשרות שתלים של סיליקון והחזה שלה מרים אותה באויר. ובקשר לציורים מהמאה ה16 -17 נכון יש בהם עירום אבל עוד פעם לדעתו של N0 רובם לא משהו נכון יש כמה ציורים של דיאנה שהם ממש מצויינים אבל לך תשווה את הציור ``צעקה`` לכל אחד מהציורים האלה, הבעיה היא שבציור או צילום לעירום חייב להיות משמעות מסויימת אחרת הדמות יכול להיות כבר לבושה סתם עירום מוריד מערך הציור ובכלל צריך להתעסק עם לצייר יותר פרטי גוף ויש הרבה יותר מקומות לטעויות וצריך לשים לב שלא מציירים חזה גדול מידי וצילומים גם כן בעיה, הוא ראה צילומים של מישהי מדהימה מהשיכבה שצילם מישהו מויצו ויש כמה צילום שלה פשוט מדהימים וזה צילומים רק שלה על רקע של חדר יש הרבה צילומי עירום כאלה אבל אם הוא מנסה עכשיו לדמיין את הצילומים האלה בעירום הם נהרסים לו מול הפרצוף, לא ידע למה אבל נראה לו שזה יהרוס את המסר. בכל מקרה N0 ממש לא מתנגד לצילומים וציורים עם עירום ( אפילו יש לו ציור אחד כזה ) זה פשוט סתם נראה לו כטירחה, וכמו שהוא כבר ציין לא יצא לו לראות צילום או ציור עירום שעשה לו את זה (במובן האומנותי תרגעו). N0

Hell is beige

New member
ראיתי את הציור הזה...

בהחלט חומר למחשבה, גם סיפור נחמד מצורף מלמטה למה שלא תכתוב הודעה עם הכתובת של העמוד שלך? (תהיה בטוח שאני לא אעשה את זה בשבילך, קולה אבוקדו יקירי) וציורים של דאלי (כן, אני יודע שזה המאה ה19-20) הביאו את השימוש בעירום מדרגת אומנות לדרגת אלוהות... לדעתי ושם אם הדמויות היו לבושות אז זה בהחלט לא היה אותו דבר ועובדת טריויה, ידעת שהציור עם השם הכי ארוך שיש לדאלי ושמו: Salvador Dali at the age of five when he thought he was a girl looking under the line of water to see a dog sleeping in the shade ?

N0

New member
באמת...

סחטיין על השם מתאים לדלי. בכל מקרה אני לא מכיר הרבה ציורים שלו... איזה שניים שלושה נוזלים (או שכולם נוזלים ?) בכל מקרה הרבה עירום בציורים שלו לא יצא לי לראות, אני צריך לחפש אתר עם יצירות שלו. והכתובת של העמוד שלי... stage.co.il/authors/colaavokado או איך שלא הולכות הכתובות של במה אבל עם קולה אבוקדו בסוף.

N0

New member
אתה רואה...

שסוף אתה כן כותב אותו בשבילי, בסוף כולם עושים דברים בשבילי :) (אני בטוח שעמליה מחייכת לעצמה בקבר).

למעלה