צמחונות והריון

טש טש

New member
צמחונות והריון

האם יש בעיה לבשמירה תזונה צימחונית בהריון ? אני צמחונית כבר 15 שנה ומקווה ומנסה להכנס להריון בקרוב האם אלי להתחיל לאכול בשר כדי לשמור על בריאות העובר ובריאותי האם אני צריכה לעשות בדיקות כדאי לעשות לפני ההריון בכדי לבדוק האם יש חסר תזונתי

מצטרפת לשאלה

ומוסיפה עוד: אני גם לא אוכלת מוצרי חלב. קיבלתי ייעוץ לתזונה במהלך הריון (חודש שני כמעט) מגבריאל קאזנס למי שמכיר, אבל הוא לא נמצא בארץ ולפעמים קצת קשה לי ליצור איתו קשר אז רציתי לקבל קצת יותר מידע בעניין ממישהו שנמצא פה באיזור. וטש טש, לא, אין בעיה עם צמחוניות בהריון, בדיקות לחסרים לדעתי כדאי לך לעשות, ובכל מקרה תמיד יש כל מיני תוספים טבעיים שאת יכולה לקחת כדי להשלים צריכת חלבונים ופרוטאינים. ורק דעי לך שאם את צמחונית אז ייקל עלייך לגדל את הילד שלך על תזונה דומה, כי אפילו כעובר הוא לא יודע מה זה בשר. בהצלחה!!! ותודה לכל מי שיענה

לא אמורה להיות בעיה

כל עוד את אדם בריא. לכן יש לעשות את הבדיקות ולהיוועץ עם דיאטן/ית. גם אם זה מישהו אחר. אך בנתיים כמה עצות: יש אגוזים, קטניות ,דגים, ביצים, חלב (אם את אוכלת). וטופו אני בעצמי מאוד אוהב טופו אפשר לעשות איתו המון דברים והוא לוקח את הטעם של הכול ומשפר: שניצל מטופו (כמו עוף רק עם טופו-טעים במיוחד אפילו אבא שלי שלא אוהב טופו אוהב את זה), טופו ברוטב טריאקי, טופו עם אפונה ורוטב סויה, אפילו טופו בולונז (קוביות קטנות עם רוטב עגבניות) אפשר עם פסטה ולמתוקים, יש גם גלידת טופו בחנויות טבע.

צמחונות והריון

אין כלל בעיה להיות צמחונית ולעבור הריון בבבריאות תקינה לך ולעובר. יש להקפיד על אכילה מגוונת של דגניים +קיטניות(חלבון שלם צמחי) וכן מוצרי חלב ,ביצים ירקות ופירות. כמו כן יש להקפיד על תוספת ברזל (כדאי להקדים ולבדוק רמות בדם של ברזל ופריטין) וכן על תוספת של B12 במידת הצורך (כדאי גם ויטמין זה לבדוק ). רצוי אף להגיע לייעוץ אצל דיאטנית ע"מ לקבל הנחיות . בהצלחה

למעלה