צמיגי חורף , חורף בהקשר של צמיגים מתחיל

צמיגי חורף , חורף בהקשר של צמיגים מתחיל

כאשר הטמפרטורה היא 7 מעלות פלוס ומטה ולא משנה אם יש שלג או אין , לפעמים בחורף נמס השלג ואחר כך חוזר שוב .
צמיגי קיץ מתקשחים ומאבדים אחיזה החל מ 7 מעלות פלוס ומטה .
חייתי 6 חורפים במדינה בה יש שלג 6 חודשים בשנה .
בהתחלה כמו כל ישראלי לא היה לי מושג למה צריך צמיגי חורף
אז שמתי רק 2 במטרה לשים עוד 2 אחר כך . עד שנסעתי בדרך צדדית עם שלג דחוס כי מכוניות עברו שם , ובמהירות של 30 קמ"ש עשיתי סיבוב וחצי על המקום , הסתובבתי בזהירות ויצאתי משם ישר לקנות עוד 2 צמיגים .
גם בצמיגי חורף יש 2 סוגים
אחד עם דורבנים שזה עוזר במקרה של קרח
ובלי דורבנים , שאלו הם מעין מסמרים השתולים בצמיג .
ברכב עם צמיגי חורף לא הצלחתי לעשות דריפטינג ( להחליק ) אפילו במגרש חניה גדול ומושלג , גם לאחר ביטול בקרת משיכה
יש כמובן גם כל מיני אביזרים שמלבישים על הצמיגים שרשראות זה הפחות נוח . חפשו ברשת .

davesh

New member
באירופה החוק מחייב התקנת צמיגי חורף במדינות מושלגות

ולכן כל רכב שתשכיר יבוא BY DEFAULT עם צמיגי חורף.

lastnight

New member
זה מאוד לא מדוייק

לגבי החוק , בשווייץ , צרפת ואיטליה ( באוסטריה אני לא בטוח ) החוק ממש לא מחייב התקנת צמיגי חורף .
נכון שבאחת מהן , שווייץ , כשאתה שוכר אוטו תקבל אותו בדרך כלל בחברות ההשכרה העיקריות בעונת החורף עם צמיגי חורף . אבל זה לא בגלל שהחוק מחייב.
וזה לא המצב בצרפת, שם ברוב חברות ההשכרה לא תקבל את הרכב עם צמיגי חורף , אלא אם תזמין אותם בתשלום אקסטרה. יותר מזה - בהרבה חברות השכרה האופציה כלל אינה קיימת
באיטליה לא תקבל אותם כ-DEFAULT בכלל - ואני נוסע לשם הרבה. בעוד חודש וקצת אנחנו שוכרים בונציה לנסיעה לסלה רונדה , וכמו תמיד הוספנו כסף , השנה זה 130 יורו כולל מעמ מקומי , כדי לקבל את הרכב המוזמן עם צמיגי חורף .
והערה אחרונה - זה גם לא שאתה יכול לקבל מכונית מכל קבוצת סיווג ולהוסיף תשלום עבור צמיגי חורף . יש רק קבוצות ספציפיות , ולא הרבה - וגם זה כאמור לא בכל חברות ההשכרה.

כל זה לא אומר שהאחריות לא עליך במקרה של תאונה , חו"ח , עקב הימצאות שלג או קרח על הדרכים . מצפים מהנהג להיות אחראי מספיק , ולדאוג בעצמו לצמיגים מתאימים שימנעו תאונה. כמו כן , ברוב המקרים נמצאות ברכבי ההשכרה שרשראות שלג כ- DEFAULT - ללא תוספת תשלום . בהצלחה עם ההרכבה שלהן במזג אויר קשה - לא ממליץ לנסות .

yo12

New member
באוסטריה וגרמניה ההשכרה עם צמיגי חורף.

החוק מחייב לספק לך רכב עם צמיגי חורף בגרמניה ואוסטריה.

למעלה