צנטרום.

• פותח הנושא ƒire
  • פורסם בתאריך

ƒire

New member
צנטרום.

שבת שלום לכולם, בגלל אופי שירותי בצבא אינני מקבל את כל הויטמינים והמינירלים שאני צריך לכן אני משתמש במולטיויטמינים אבל עשיתי טעות והנה הבעיה שלי: אני בן 21 ורכשתי לעצמי חבילה גדולה (שנתית) של טבליות צנטרום רגילות ורק לאחר שרכשתי אותן גיליתי שהן מיועדות לגיל 35-49 ולא ידעתי על קיומן של טבליות הצנטרום פרפורמנס שמיועדים לגילי. בגלל שאני לא יכול להחליף (ותאמינו לי שניסיתי) שאלתי היא האם הטבליות שקניתי בכל זאת טובות לגילי (השוואתי כמויות ואין הבדלים גדולים בין הצנטרום הרגיל לפרפורמנס) וניתן להשתמש בהן דאגה. תודה.

דווקא ממבט חטוף נראה שיש הבדלים

ביניהם. אבל מדוע אתה לא שואל את מי שהמליץ לך עליהם?

ההבדל העיקרי הוא בתיסוף המיוחד

המתאים לכל קבוצת גיל . לצעירים הוסיפו גינקובילובה שמשפר זיכרון. קהל היעד הוא סטודנטים. הכמויות בשני סוגי הצנטרומים של כל המרכיבים לא מסוכנות . כמוכן הצרכים של שתי קבוצות הגיל דומים לכן ההבדלים קטנים ודיי זניחים. בכל מיקרה אני דיי בטוחה שבחור צעיר ובריא לא צריך צנטרום , אפילו לא אם הוא על תפריט צבאי , אלא אם הצריכה שלך היא מאוד מאוד חדגונית.

צריך לשים לב לעוד דבר

18 מ"ג ברזל בתיסוף יכול להיות מאוד לא נעים למי שאין לו בעיות של חוסר ברזל ובמיוחד אם תזונתו אינה דלה בברזל. לכן, יש לבדוק אם החוסר בויטמינים ומינרלים כולל גם חוסר בברזל לפני שמחליטים ליטול צנטרום כזה.

רטינול בצנטרום

הDRI (צריכה מומלצת) לאנשים בוגרים לגבי רטינול (ויטמין A) הוא 700 מק"ג = 2333 יחידות בין לאומיות (IU) הUL (גבול עליון לצריכה) הוא 3000 מק"ג = 10000 IU בשני הצנטרומים יש 3500 IU שהם רחוקים מהגבול העליון. אל תבין אותי לא נכון, אני מתנגדת ללקיחת תוספים כיוון שזה לרוב מיותר, ביזבוז כסף ואכן בעודף רב של ויטמינים מסויימים עשוי ליהיות נזק . במחקר התוספים המפורסם (caret)אנשים אפילו מתו בגלל עודף נוגדי חמצון .

m0sh3

New member
ואת אמרת בהודעתך הראשונה

"הכמויות בשני סוגי הצנטרומים של כל המרכיבים לא מסוכנות ." ולכן - את טועה ומטעה.

tommythecat

New member
את שוב טועה

האנשים שמתו במחקר ה Caret המפורסם, היו מעשנים והמחקר בדק נוגד חימצון (ולא נוגדי חימצון כמו שרשמת). יתרה מזאת, המחקר השתמש באיזומר שונה של הא"א מזה המצוי במזון. יוסי

יוסי יקירי

לא בדקתי אחד לאחד את הכמויות בצנטרום בהשוואה לUL אבל אתה מוזמן לבדוק אחד אחד ולחפש איפה עוד טעיתי. אני מקווה שאתה נהנה מההתנצחויות הדביליות האלו , תעשה חיים!

balbi

New member
צנטרום מאוזן לחלוטין ואינו מסוכן

יוסי יקר, כמות הויטמין A בצנטרום מורכבת מ - 2500 יחידות רטינול ועוד 1,000 יחידות בטא-קרוטן (שיודע להפוך לויטמין A אם הגוף צריך זאת). זאת כמות שהינה במסגרת הקצובה היומית המומלצת גם בארה"ב וגם של משרד הבריאות הישראלי. אם אתה רוצה להפחיד - אז תפחיד לגבי מולטיומינים אחרים שמכילים פי שלוש וארבע מהכמות הזו. לגבי ההבדל בין צנטרום פרפורמנס לצנטרום - בצנטרום פרפורנס יש מינון קצת יותר גבוה של ויטמינים מקבוצה B, מינון קצת יותר גבוה של אנטיאוקסידנטים, ותוספת של ג'ינסנג וגינקו-בילובה. הוא מיועד לאנשים שיש להם אורח חיים יורת אינטנסיבי (סטודנטים, ספורטאים וכו') שסובלים מירידה באנרגיות במהלך היום. בכל מקרה - צנטרום הרגיל שקנית הוא מוצר שמכיל את כל הויטמינים והמינרלים ע"פ הקצובה היומית המומלצת - ולכן יכול לסייע לך בהחלט להשלים את התזונה בצבא.

למעלה