צרות של כסף והשקפת עולם

אביב4565

New member
צרות של כסף והשקפת עולם

אנו זוג בנות ה-30 ומשהו,נשואים כבר 4.5 שנים עם ילד אחד מדהים. שהיינו רווקים שנינו הרווחנו בסדר (11,000 ביחד),ויכולנו לבלות לנסוע ולהנות כמעט "ללא חשבון". בתקופה שהיינו נשואים כחצי שנה,אשתי פוטרה מעבודתה ואני החלפתי עבודה. הכנסתנו,אז,התבססה רק על השכר שלי.ולתומי חשבתי שאנו צריכים להצטמצם בהוצאות. האמת,גם אשתי חשבה כך, אך בין לחשוב בתיאורייה ולעשות בפעל יש מרחק גדול. אני מסוג האנשים שיוצאים מחדר-מכבים את האור. היא מסוג האנשים שישאירו דוד חשמל 10 שעות. לאט לאט גברו ותכפו הויכוחים בנושא הזה בעיקר ,ויכוחים אלו גררו ריבים בנושאים אחרים, ואשתי עזבה את הבית. מה עושים ?איך מגשרים על פערי השקפה כאלו ? אני תמיד אמרתי לה בואי נשב בתחילת החודש,נראה מה ההכנסות הצפויות,מה הוצאות הצפויות , ונתכנן. זה אף פעם לא קורה. אני כבר מיואש.

את קלישאת האהבה שבורחת מהחלון...

או האשה יותר נכון כאשר אין כסף או שיש שינוי לרעה במצב הכלכלי לא אצטט... אבל בסיפור שלך יש תקופה עם כסף (טובה) ותקופה עם פחות (רעה) ואני למרות דגש הכסף מרגישה שאין מדובר פה בכסף. לא ציינת את מערכת היחסים בינכם, אהבה, תקשורת. כנראה שמלבד זה שאתה חסכן יותר ואשתך פחות, יש עוד פערים ודברים שמפרידים בינכם. אתם אכן צריכים לשבת אחד עם השני ואולי לצרף איש/אשת מקצוע כדי לברר איך אפשר לחיות חיים טובים ביחד. במידה ותארגן מפגש כזה אני מציעה לא לדון בבעיות הכלכליות שלכם ובאיך מצמצמים הוצאות אלא במהות הזוגיות שלכם, בלמצוא לה מהות.

למעלה