צריך את עזרתכם בפסוק שעוסק בבקשת סליחה

• פותח הנושא ori 6
  • פורסם בתאריך

ori 6

New member
צריך את עזרתכם בפסוק שעוסק בבקשת סליחה

עקב סכסוך קטן רציתי את עזרתכם בציטוט יפה ומוכר על בקשת סליחה, או התנצלות,
מדובר בסכסוך בין עמיתים לעבודה, אבל ככל שהציטוט יהיה יותר נוגע, זה יהיה עדיף.

תודה..!

היי ori 6

מצאתי ציטוט מהרמב"ם שאולי יוכל להתאים:

"אסור לאדם להיות אכזרי ולא יתפייס, אלא יהא נוח לרצות וקשה לכעוס: ובשעה שמבקש ממנו החוטא למחול – מוחל בלב שלם ובנפש חפצה. ואפילו הצר לו וחטא לו הרבה, לא יקום ולא יטור, וזה דרכם של זרע ישראל וליבם הנכון."
(הלכות תשובה פרק ב' הלכה י').

אם אמצא עוד משהו אז אפרסם.

בהצלחה

סמדר 620

New member
הציטוט של הרמב"ם מעולההההה יש לי עוד כמה

שלא עוסקים ישירות בהתנצלות אבל יכולות להיות טריגר

כשמסתכלים באמת בצד הטוב של כל אחד,מתאהב האדם על הבריות בחיבה פנימית, ואינו זקוק לשום אבק של חנופה הרב קוק, אורות הקודש.

אם אתה מאמין שניתן לקלקל, תאמין שניתן לתקן. רבי נחמן מברסלב

הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הרשעה אלא מוסיפים צדק, אינם קובלים על הכפירה אלא מוסיפים אמונה אינם קובלים על הבערות אלא מוסיפים חוכמה. הרב קוק

צריך שכל אדם ידע ויבין שבתוכו דולק נר ואין נרו כנר חברו ואין איש שאין לו נר.וצריך שכל איש ידע ויבין שעליו לעמול ולגלות את אורו ברבים ולעשותו אבוקה להאיר לעולם כולו הרב קוק.

בהצלחה

סמדר 620

New member
סליחה וחרטה מבחינת הקבלה

בקשת סליחה הפכה להיות אצלנו מעין גושפנקא מוסרית להתחלה מחדש, נותנת לי תחושה שאני צדיק ויודע להתגבר על האגו ולהביע חרטה.
ואז אני יוצר בעיה אחרת אני מתגאה. חכמת הקבלה מסבירה ש"סליחה" אינה סתם בקשה הנעשית מן הפה אל החוץ,
אלא שלב מיוחד, שבו האדם מתחיל להבין כי בעולם הרוחני קיים כוח הקושר את כל הנשמות לאחדות נפלאה אחת.
הפער העצום שהוא מגלה בינו לבין הכוח הזה ששורה בין הנשמות, כוח האהבה והחיבור, מביא את האדם לחשבון נפש פנימי.
הוא רואה שהוא עצמו פועל אך ורק מתוך מניעים אגואיסטיים לנצל ולשעבד את הזולת לטובתו, וכי אין ביכולתו לעשות דבר כדי לשנות זאת.
אז, פורצת מתוכו הסליחה, כמו זעקה מן המעמקים, כמו בקשה לשינוי פנימי, כמו תפילה.
אז הסליחה היא בעצם בקשה תפילה לשינוי פנימי כדי שלא אוכל לחזור על כך שוב

מאוד חשוב להתנצל בשביל שהאדם הפגוע, על מנת שיחוש כי אתה מעוניין להמשיך ליצור איתו קשר של חברות ושבאמת טעית ולא התכוונת
אבל בפנים עמוק עמוק בלב אתה צריך לחוש להבין כי הכל סובב לך הבורא, כלומר, ההתנהגות שלך היא נובעת מהבורא כדי שתכיר בחולשה שלך
ובמקום להצטער בלב כך ולאכול את עצמך מרגשות אשם פשוט צריך האדם לקשור את המצב לבורא שככה הפעיל אותו.

לכן לא צריך להצטער על העבר אלא רק על כך, שאינך יכול עכשיו לשייך את כל האירועים האלה לבורא.

מקווה שההסבר היה ברור
בהצלחה

למעלה