צריך עזרה דחוף!!!

Data row

New member
צריך עזרה דחוף!!!

שלום לכולם לאחרונה התבקשתי לעשות עבודה בנושא תנ"ך, הנושא שבחרתי הוא עץ הדעת ושאלת החקר היא: למה ה' יצר את עץ הדעת אם אסר לאדם וחווה לאכול ממנו?.אני כבר כמה ימים מנסה למצוא אתרים ומאמרים אך אף אחד מהם לא עונה על השאלה שלי אם יש מישהו בפורום שיכול לעזור או שיש לו קישור לאתר עם תשובה לשאלה בבקשה שירשום זה דחוף!!!

את התשובות תמצא בספר...

דעת תבונות להרמח"ל, רבנו משה חיים לוצאטו. השאלה היא מדוע בכלל העולם נברא, לא רק עץ הדעת. בקיצור, כל המשמעות של עץ הדעת היא לתת לאדם בחירה, ולמה? כדי שיקבל שכר על בחירה נכונה. דרך הטוב להיטיב, רצה הקב"ה להיטיב עם בריותיו ולכן ברא עולם בו תינתן לאדם בחירה חופשית. כתוב בתורה פרשת ראה: ראה, הנני נותן לפניך היום את החיים ואת הטוב, את המוות ואת הרע, ובחרת בחיים. כלומר שיש מושג של בחירה והקב"ה נותן בחירה ויחד עם זאת את הכוחות לבחור בטוב. מי שרוצה, צריך להתאמץ קצת ואז הוא יכול לבחור בטוב, ומי שלא, פשוט עושה את הבחירות שלו. אדם הראשון היתה לו הבחירה לאכול או לא לאכול מעץ הדעת והוא עשה את הבחירה שלו. זה רק על קצה המזלג. אם תרצה לדעת עוד, אל תהסס לשאול שוב. גליה

Data row

New member
תודה!!!

אם יש לך עוד חומר זה יעזור לי מאוד אהה כן ושוב פעם תודה רבה לך!!!!!!

יש המון חומר על זה

אבל לשם כך אצטרך לבדוק בעצמי בדיוק היכן. בכל אופן, כבר השגת את דעת תבונות? אמור לי גם מה בדיוק אתה צריך, איזו סוג של עבודה זו ומאיזו נקודת מבט אתה צריך חומר. גליה

למעלה