צריך עצה

צימריסט

New member
צריך עצה

הבת שלי בת 26 עבדה בבנק מסויים בארץ,בחודש הראשון היא קיבלה שכר של 7000 ש"ח,בחודש השני קיבלה שכר של 6500 ש"ח,ואז היא התקשרה לכוח אדם של הבנק ואמרה שנראה לה שהמשכורת גבוה מידי (יש תעוד מוקלט) שם אמרו לה שזה בסדר כי בחודשים הראשונים נותנים משכורת כפולה ,ואל תדאגי,חודשים אחר כך היא קיבלה משכורות של 5000 ש"ח פלוס מינוס, לאחר כ7-8 חודשים מתקשרים אליה,מהבנק ואומרים לה תגידי את לא רואה שהמשכורות שלך גבוהות מידי ? אני אמרתי לכם היא עונה,מתי אמרת לנו,שלחנו להם את התעוד טוב בסדר את תצטרכי להחזיר חלק מהכסף,לאחר שבועיים ימיים שלחו לה נייר עם סכום להחזרה,אני אביה,מאד כעסתי התקשרתי לכוח אדם ואמרתי מה זה הנייר הזה,אני רוצה תלושי משכורת מסודרים במינוס,לא כל אחד יתקשר ויגיד שקיבלה יותר מידי תחזיר בלי מסמכים מתאימים ,טוב בסדר אמרו לי היא תקבל תלושי שכר מתוקנים (רציתי לראות איך הגיעו למספר שקבעו בנייר)בנתיים עברו כ-3 שנים וחצי ואף אחד לא פנה אלינו,השבוע אנחנו מקבלים מעטפה מהבנק עם תלוש משכורת על הפרש הבראה לחודש אוקטובר 2014 .ואני שואל מה כאן קורה,ומה עלינו לעשות

mykal

New member
מה שלא ברור לי מדבריך,

במשך כל שלוש וחצי השנים--היא לא קבלה תלושי שכר?
אם היא קבלה, אפשר לבדוק מול כח אדם בבנק, או מול ועד הבנק, מה הם זכויותיה,
והאם היא מתוגמלת בהתאם להם, ואם לא--שהועד ידאג שיתוקן.
אגב, נראה לי שהבת כבר בוגרת--יעץ וכון אותה--על תעשה במקומה--
זה מקטין אותה ומאפשר להם לא להתיחס אליה ברצינות.
בהצלחה.

צימריסט

New member
הבהרות

היא לא עבדה 3.5 שנים ,היא עבדה מספר חודשים,וכעובדת חדשה לא היה לה מושג מה המשכורת שמגיעה לה,אבל אחרי שתי משכורות היא חשבה שהמשכורות גבוהות מידי ופנתה לכוח אדם בבנק,ואלה אמרו לה שזה בסדר,רק אחרי 4-5 חודשים פנו אליה ואמרו לה שהיא קיבלה משכורות גבוהות מידי,וביקשו להחזיר כסף,את הסכום שביקשו חזרה כתבו לה על נייר לא רישמי,כאשר אני התערבתי וביקשתי לקבל את הפרוט על תלושי משכורת במינוס,הם נעלמו ל-3 שנים,השבוע אחרי 3 שנים כנראה בלי שום קשר לסיפור ההחזר,ובגלל כנראה ברדק בבנק הזה,היא קיבלה תלוש משכורת שבו רשום הפרשי הבראה 250 ש"ח מינוס ביטוח לאומי וביטוח בריאות סה"כ לתשלום מאה ומשהו שקלים

mykal

New member
מציעה לך,

להשתמש בכסף הזה,
לא לפנות אליהם, זו אנקדוטה חסרת משמעות. תקופת עבודה קצרה,
אין בדיוק זכויות.
רק תשמרו את הניירת הזו--כי אם יבקשו החזרים--יש לכם הקלטות וניירת--
שזה הבנק שלא נערך וש'ירדו' מכם.
אם תתבעו ע"י עו"ד של הבנק--אתם מכוסים.
שים הכל שמור עד 7 שנים--אח"כ לפח.
בהצלחה.

צימריסט

New member
תודה

האמת שעד לפני כחודש ביתי שמרה את הכסף בחשבון הבנק שלה שהיה לה מתקופת עבודתה באותו בנק,לפני כחודש היא ביקשה למשוך כסף מהחשבון תוך כדי פחד שמישהו יזכר פתאום,ולא קרה שום דבר,הבנק שיחרר את הכסף ,כנראה שהברדק חוגג שם

למעלה