צריכה עצה...

צריכה עצה...

בזמן האחרון יש לי שוב רמות מאוד גבוההות של סוכר (250-450). אני כל שעתיים עושה בדיקה, עושה זריקה להוריד את הרמות האלו וזה לא עוזר, אני משתדלת להחליף פרפרית (הצינורית של המשאבה שמחוברת לגוף) כל יומיים שלושה, אני אוכלת לפי תפריט שהדיאטנית שלי רשמה לי... ושום דבר לא עוזר... מה אני יכולה לעשות??

מספר שאלות

חן,האם את עוסקת בספורט? הכוונה היא,לא ספורט של "ללכת ברגל לחברים",או משהו כזה, אלא הליכה מהירה לאורך קילומטרים,שחייה,רכיבה על אופניים,וכו´. פעילות ספורטיבית היא פעילות מומלצת מאוד לחולי סכרת,וגם יכולה להפחית את מינון יחידות האינסולין. לגבי ערכי הסוכר הגבוהים,אני לא זוכר ערכים כאלו אצלי כבר המון זמן. אני משתדל לאכול תפריט די קבוע,ואם אני אוכל משהו "חדש",אני מיד סופר פחמימות ומעביר יחידות בולוס במשאבה לפי הצורך. לדעתי,נסי להגדיל את ערכי הבולוס אחרי ארוחות.אם את רואה שערכים גבוהים כאלו מופיעים אצלך באופן מגמתי וחוזר על עצמו,אין ברירה אלא להגדיל את הערכים של הבולוס ואפילו של הבאזאל.(את ערכי הבאזאל אני משנה לפי סדר היום שלי,וזה מומלץ מאוד!). עכשיו אני אגלה לך סוד: אני לא אוכל מה שהדיאטנית רשמה לי,אלא מה שאני רשמתי לעצמי. בזמנו,במפגש עם הדיאטנית,היא המליצה לי על דיאטה די מעאפנה,ולא החזקתי מעמד. עשי מה שאני עשיתי:להכין תפריט לבד!! תאכלי מאכלים שאת יודעת שאין בהם הרבה סוכר או פחמימות,תלמדי טוב את ספירת הפחמימות של כל מוצר מזון,ואת כמות האינסולין שעלייך להעביר ביחס של מנת פחמימה.זה יקח קצת זמן,אבל שווה כל רגע! בהצלחה בעתיד ושלא נשמע על ערכים גבוהים שוב!
סקיפיו אפריקאנוס

כן...

אני עושה ספורט, כדוריד... והדיאטה שהדיאטנית רשמה לי בסדר גמור... בקשר לערכי הבאזאל: הגעתי להכי גבוה: 2... לבולוסים אני תמיד מוסיפה עוד יחידה וחצי... אני ניסיתי כבר כמעט הכול.... יש עוד משהו שאפשר לעשות?

באזאל 2???

את בבאזאל של 2? אני בבאזאל קבוע של 0.7,ואני חשבתי שזה גבוה... בקשר לבולוסים,במקום יחידה וחצי,תנסי להוסיף 4 יחידות(אפשר גם 3),ואז תבדקי את רמת הסוכר אחרי שעתיים.אם גבוה מדי,תוסיפי עוד יחידות. אם נמוך מדי,תרדי ל2 יחידות,או אפילו 2 וחצי. את חייבת לערוך ניסויים כאלו כל הזמן. הדרך הטובה ביותר,היא לנסות מאכלים,ולבדוק אחרי שעתיים את רמת הסוכר. בדאי גם לרשום ברשימה מיוחדת כל מאכל,כמה פחמימות יש לו,וכך באופן אוטומטי תדעי כמה יחידות בולוס לתת. (לי למשל,יש רשימה של כל סוגי הפיצות בארץ:"פיצה האט","פיצה דומינו", "דומינוס פיצה",וכל מני פיצות מסניפים מקומיים.לכל פיצה שאכלתי בנפרד,הוספתי כמות שווה של בולוס,והתוצאות היו שונות.כך למדתי,מתי להוסיף עוד יחידות לבולוס,בכל פעם שאני אוכל פיצה מסויימת. אני פשוט משועע על פיצה,ואני לא אוותר בחיים של על פיצה,גם אם אלוהים יירד ויגיד לי את זה באופן אישי...) מקווה שזה יעזור לך. סקיפיו אפריקאנוס

הבנתי...

אני אנסה לעשות הרבה ניסויים כדי לראות מה הולך ומה לא הולך... תודה רבה!!!!!!

למעלה