קבוצת תמיכה לחולים בשלבים ראשונים ש

שונית3

New member
קבוצת תמיכה לחולים בשלבים ראשונים ש

ראשית ברכות לגרשון על היוזמה והניהול. שנית אני רוצה לספר על קבוצת תמיכה לחולי אלצהימר שקימת כבר שנתיים ונמצאת כרגע בחופשת קיץ עד ספטמבר. בקבוצה השתתפו עד יוני 9 חולים בשלבים הראשונים של מחלתם. כולם מודעים למחלה ולהשלכותיה ונמצאים בלחץ עצום בשל כך. הקבוצה שמונחית על ידי שתי מנחות מקצועיות מאפשרת למשתתפים לשוחח באופן חופשי וגלוי על מחלתם, על פחדיהם, על יחסיהם עם הסובבים אותם ועל כל נושא ללא חשש. בשל סיבות רבות קשה לאתר חולים נוספים לקבוצה. אחת הסיבות היא קושי של רופאים לספר לחולים במה הם חולים וקושי של בני המשפחה הבריאים לספר לחולים במה הם חולים. משתתפי הקבוצה מרבים לדבר על תחושות לא נוחות מכך שמסתירים מהם דברים שנוגעים להם, שמתיחסים אליהם כאילו הם חסרי הבנה וחסרי דעה ביחס לעצמם. עפרה

קורנית

New member
איפה אתם?

כלומר - באיזה איזור בארץ? וחוץ מזה... אני לא יודעת איך לספר לאמא שהיא חולה באלצהימר... וכבר כתבתי על זה. האם לכם שם בקבוצה יש נסיון? אשמח לקבל כל עצה ועזרה

שונית3

New member
קבוצת תמיכה לחולים

קורנית, הקבוצה שלנו מתקיימת בראשון לציון ומגיעים אליה מכל רחבי הארץ. המפגשים הם פעם בשבועיים שעה וחצי בימי שני אחר הצהריים. לפרטים כדאי לפנות למשרד העמותה ב-03-5787660 והם יפנו אותך אלינו. באשר לאיך לספר לאימך החולה- זוהי שאלה לא פשוטה ואני כמנחת הקבוצה אשמח לעזור לך בשיחה משותפת. קודם כל שיחה שלך איתי בטלפון או פנים אל פנים ואח"כ אם תרצי אפגש איתך ועם אימך. חזקי ואמצי עפרה

nurithro

New member
../images/Emo35.gifאיך ארגנתם קבוצה זו?

אני גרה באזור הצפון ועד כמה שלי ידוע אין קבוצה כזו בחיפה או בסביבותיה. האם זו קבוצה יחידה שקיימת בארץ? אשמח לשמוע איך אתם ארגנתם קבוצת תמיכה לחולים? מי הן המנחות (אילו קישורים מקצועיים צריכה מנחת קבוצות כזו?)? איך הגיעו יוזמי הקמת הקבוצה למנחות? איך גוייסו חולים לקבוצה כזו? מה גודל קבוצה זו? ומה הגודל המינמלי לקבוצה? כמה זמן עובדת הקבוצה (ממתי התחילה הפעילות)? האם החולים (רובם) מתמידים להגיע למפגשים אלו? אם כן - מה הגורם המדרבן? לגבי אחזקת קבוצה כזו - האם יש עלויות? אם כן מהם? אשמח לקבל מידע כדי להציע להקים קבוצה כזו בצפון. והרי ברור שחולים מצפון הארץ לא יכולים ליסוע למפגשים בראשון לציון. מחכה לתשובה תודה נורית

אירילה

New member
../images/Emo140.gif ברוכה הבאה לפורום נורית

את מרבית התשובות תוכלי למצוא באתר העמותה לאלצהיימר ומחלות דומות ,כן תמצאי שם רשימת קבוצות התמיכה ומספרי טלפון. החולים מגיעים לקבוצות התמיכה דרך הרופאים ,מפה לאוזן ,ממרפאות זיכרון וכו'. בנושא המנחות את התשובות המקצועיות ניתן לקבל בעמותה וכן דרך האתר המצ"ב. אני בטוח גם של כאחד כאן בפורום ישמח לעזור לך במתן תשובות. גרשון

nurithro

New member
קבוצת תמיכה לחולים ובני משפחותיהם

שאלותיה הן בקשר לקבוצת תמיכה לחולים ובני משפחותיהם ןלא לבני משפחה בלבד. ידוע לי שכמעט בכל אזור בארץ יש קבוצות תמיכה לבני משפחות של חולי אלדצהיימר. באזורנו ישנה קבוצה פעילה ותומכת ואני שותפה לה ומקבלת תמיכה רבה בקבוצה, נעזרת ועוזרת. אבל אין באיזורנו קבוצת תמיכה לחולים ובני משפחותיהם ולכן אשמח לקבל תשובות לשאלותיי כדי לנסות לארגן קבוצה כזו בצפון תחכה לתשובה המנחה של קבוצה מסוג זה בראשון לציון. בתודה נורית

שונית3

New member
קבוצת החולים בראשון

נורית, הקבוצה בראשון נוסדה לאחר שיו"ר העמותה שמעה על הרעיון מהכנסים הבינלאומיים של העמותה העולמית שישראל חברה בה. קבוצות כאלה ישנן בארה"ב ברשת רחבה וכן במקומות אחרים. פה בארץ לא היה קל לשכנע בנחיצות של הקבוצה וניסו לפתוח אותה בחיפה. כשלא הצליחו לגייס משתתפים פתחו אותה בתל אביב והיא ממשיכה בראשון. הקבוצה מונחית על ידי שתי מנחות בהנחייה משותפת. אני מנחה את הקבוצה וגם מנהלת אותה ואת כל מה שקשור בה. הכשרתי המקצועית היא פסיכולוגיה חינוכית קלינית,הנחיית קבוצות וייעוץ אירגוני. מנחה נוספת גם היא מנחת קבוצות מוסמכת שגם עוסקת בייעוץ וניהול בתחום של חינוך מיוחד. קבוצת התמיכה של מלווי הקבוצה שנפגשת במקביל למפגשי קבוצת החולים מונחית על ידי שתי מנחות מתנדבות. אחת מהן משתתפת בהשתלמות מנחי קבוצות שמאורגנת על ידי העמותה. העמותה שואפת לפתח את רעיון קבוצות התמיכה בכל רחבי הארץ וכל מי שמעונין בכך יקבל את מלוא התמיכה של העמותה ושלי. ניתן לקרוא סיכומים של פעילות הקבוצה באתר של העמותה. אשמח לענות על כל שאלה נוספת. עפרה

nurithro

New member
קבוצות תמיכה חולים+ בני משפחה

תודה על המידע אבדוק את הנושא ובמידה ויהיו לי שאלות נוספות בענין אשמור לעצמי את הזכות לשאול ולהתייעץ את בשנית נורית

אירילה

New member
../images/Emo140.gif ברוכה הבאה לפורום עפרה../images/Emo50.gif

אכן תוספת משמעותית וכבדת משקל לפורום זה. בטוחני שהפורום ישמח להיעזר בכישוריך. תודה בשם כל הפורום גרשון

Zeev Foux

New member
מנצל שרשור - שלבים מתקדמים...

ברשותכם אשאל שאלה שאינה קשורה לנושא השירשור, מתוך רצון לא לדחוק לדפים קושמים נושאים קיימים. בעקבות הדרדרות מאד מהירה שחלה במצבה של אמי (חולת אלצהיימר כשלוש-ארבע שנים), היא הפכה בפועל לתלויה לחלוטין במטפלת שלה (גם אבי לא בריא). הבעיה היא שכוחות המטפלת לא מספיקים לטיפול היום יומי - עזרה בקימה, רחיצה, מעבר לכסא גלגלים וכדומה - ובמיחד כשאימי "התנתקה" ולא משתפת פעולה בשום פעולה. בפועל, אחותי או גיסי עוזרים בכל אך ברור כי ישנה אפשרות טכנית למטפלת להשתלט על ריבוי המטלות. אנו זקוקים לעזרה ברמת ה"איך מקימים אותה מהיטה בצורה הקלה ובטוחה ביותר" או "איך מעבירים אותה מכסא הגלגלים לאוטו". ארגוני נכים שפנינו אליהם התייחסו בזלזול לשאלתנו וטענו שאינם מספקים עזרה שכזו. אשמח אם תוכלו להפנותנו לארגונים שיכולים לעזור בהתארגנות החדשה הזו. זאב

lake of fire

New member
עד כמה שזה נשמע רע ועצוב...

לעיתים אין ברירה ויש להעביר לטיפול במחלקה סיעודית. במחלקה סיעודית טובה הטיפול יהיה מסור ובשיתוף של מספר אחים ואחיות.

אירילה

New member
שלום לך זאב ,ישנה תמיד העמותה

של האלצהיימר ומחלות דומות נא כנס לקישור הרצ"ב ,צור קשר עם העמותה ובטוחני שתבוא על סיפוקך. בהצלחה גרשון

שונית3

New member
הדרכה בטיפול בחולה מוגבל פיזית

אני סבורה שכדאי להתיעץ עם מרפאה בעיסוק שמתמחה בטיפול באנשים מוגבלים או בפיזיותרפיסט שעוסק בתחום. ניתן לבקש הפנייה בקופת חולים לבעלי המקצוע המוזכרים. בברכהעפרה

למעלה