קבלת ילד חדש לגן

קבלת ילד חדש לגן

השבוע הגיע אלינו ילד חדש לגן
נשמח לכל רעיון או הצעה איך להקל עליו ועלינו את ההתאקלמות בקבוצה החדשה ועם הצוות

תודה

רעיונות להתאקלמות לילד חדש בקבוצה

היי,
התאקלמות לגן חדש תלויה במספר גורמים: בילד ובאופיו, ביכולת של ההורה לסמוך על צוות הגן ולהסכים 'לשחרר' אותו ולא פחות חשוב- בצוות הגן :)

אשמח לדעת מה טווח הגילאים בגן שלך?
כך אוכל לתת מספר רעיונות ופעילויות תואמות גיל,

ויקי

ילד חדש בגן

בגן שלי הילדים בני 5-6. ישנה קבוצה קטנה של ילדים
והם כולם עם צרכים מיוחדים.
הילד הגיע ממש לאחרונה. אחרי שהילדים התגבשו מעט לקבוצה ויש קושי
גדול לצרף ילד חדש.
קושי נוסף תפקודו וההתנהגות של הילד החדש, שונים מאוירת הילדים בגן ולכן עלתה הבקשה לקבל רעיונות ולהעזר בכל מי שיתן הצעות

בברכה...

רעיונות להתאקלמות ילד חדש בגן של ילדים עם צרכים מיוחדים

אני שמחה ונרגשת לדעת כמה חשוב לך ולצוות הגן שהילד יתאקלם באווירת הגן כי זה אומר שאתם צוות איכפתי והילד זכה בכם
. אני גם שמחה שחשוב לכם שהוא יהיה חלק מקבוצה כי זה אומר שבגן יש קבוצה מגובשת , מה שמלמד אותי שאתם וודאי השתמשתם בתחילת השנה ועדיין משתמשים בכלים נהדרים לצורך גיבוש הילדים. הקבוצה המגובשת היא ההוכחה שניתן לשלב ולקבל את הילד.
הצעות להקלה עם התאקלמות:
1. בתור התחלה, כדאי לראות במה הילד מתעניין ולשחק איתו, להקשיב לו בעיקר להמצטרף אל תחומי העניין שלו.
2. אני מניחה שאת הגננת- אנ מציעה שתשוחחי עם ההורים ותדלי פרטים ובזמן ריכוז תספרי על האהבות שלו. אח"כ, ילדים נוספים יספרו על האהבות שלהם. זהו תרגיל שמניסיון הוא מאד מקרב.
3. תוכלי לבקש מכל ההורים לשלוח אלבום משפחתי ובריכוז להציג קודם כל את משפחתו של הילד החדש ורק אז את כולם- לתת לו את מקום מרכזי שירגיש משמעותי וחשוב.
4. ניתן גם לבקש מההורים של הילד החדש להביא עם הילד חפץ שהוא קשור אליו ושיציג אותו בריכוז כחלק מתרגילי היכרות. חפץ כזה גם יתן לילד תחושה של רוגע ויוכל להרגיע אותו ברגעים פחות נעימים.
5. במידה ותפקוד הילדים בגן מאפשרת חונכות- ניתן להצמיד לו 'תלמיד חונך' שילווה אותו ויבחר משחק לשחק איתו ביחד.
6. בשעת ריכוז כדאי גם לשחק משחקי כדור וכל מיני משחקים קבוצתיים עם דגש על הילד החדש.
7. ניתן גם לבקש מכולם לצייר לו ציור או להכין עבודת יצירה לכבוד הילד החדש שהצטרף לגן.

שיהיה בהצלחה ,

אשמח לעדכון מה עבד עבורכם בגן

ויקי

למעלה