קודם כל....הכבוד

קודם כל....הכבוד

זאת אומרת קודם כל כל הכבוד...אכן יש ענין, והרבה...בינתיים בנושא ועדיין לא בפורום...כהורה גרוש ניסיונותי לקשרים בעבר תמיד יצרו בי תחושה של יצירת פאזל..מסובך לאללה...עדיין חולם בלילות על נסיכה ללא ילדים...אבל המציאות שונה, כרגע בקשר עם גרושה עם 2 בנות מתוקות שהקטנה קוראת לי 'אבא'...(יש לה אבא שמרוחק כרגע) שאלתי היא האם למנוע או לעודד את הקריאה הכנה והאמיתית של הילדה...

ח ד

New member
בעיני המתבונן

כן... פאזל זאת המילה. בלי להכיר אותך או את הסיפור, דווקא יש לי עמדה חד משמעית בנושא, על סמך הניסיון שלי. חד משמעית לא לעודד. אבא יש רק אחד. נעדר, נמצא, נוכח או נפקד. אי אפשר ולא צריך לתפוס את המקום הזה. ומי שתופס לוקח על עצמו מחוייבות כמעט בלתי אפשרית. אתה יכול להיות דוד, אתה יכול להיות אדא, אתה יכול אפילו למלא תפקיד מאוד משמעותי בחיים של הילדות האלה, אבל תמיד תישאר משה, יצחק. אסור לך לתפוס את המקום הזה, זה לא לטובת אף אחד. הילדים של עין בגיל ההתבגרות. אבא שלהם גם כן מרוחק. ואני יודע שבצורה לא מודעת, אני מהווה עבורם דמות אב, תחליף אב, תקרא לזה איך שאתה רוצה. אבל אין דבר שהם שונאים ומתעבים יותר מאשר כשאנשים בסביבה קוראים לי בטעות אבא שלהם. האמת העצובה היא, שגם אם אבא שלהן נפקד, שום דבר ואף אחד בחיים לא ימלא את החלל הזה בצורה שלמה, כל עוד הוא לא ייקח אחריות. לא יכול למלא, וגם לא צריך. אמרת שיש לך ילדים משלך? הם נפגשים עם הילדות של החברה שלך? איך הם מגיבים?

היי מתבונן../images/Emo140.gif

אני לא מקצועית אך הנסיון נתן לי המון תובנות,אשתדל לתת לך טיפ קטן. לא למנוע ולא לעודד פשוט לזרום ,הרי בסוף מה שיקבע זה רק ההרגשה שלה,אם היא תרגיש שאתה אבא מבחינה רגשית התואר שלך ישאר,ולא הוא ישתנה לשמך הפרטי בתוספת קללה קטנה.... יום נפלא ובהצלחה בחיים המשותפים +2 קטנות....

ע י ן

New member
הי מתבונן יקר ../images/Emo142.gif

ברוך הבא עצתי היחידה בעניין היא : תזרום עם הקטנה.... כפי הנראה היא באמת פעוטה וקריאתה כנה. ועם כנות מה נכון לעשות ? לדעתי ,כאמור ,לזרום . והיה והקשר יאריך ימים ויהיה עבורכם דרך חיים חדשה , הרי שהפעוטה תגדל קרוב אליך ותהיה לך הזכות לשמש לה כאב חורג מגיל מאוד צעיר. בגיל רך אין טעם לנסות להוסיף לה את המילה :חורג. אבא אבל חורג... ועם זאת חלילה מלפגוע בזכות היוצרים.. הרי הקטנה תגדל ..ותבין.. וזכותו של אביה לעד שמורה להשכיל לתפוס את מקומו בחייה . לך עם הלב...

למעלה