קורונה

סובל10

New member
קורונה

היי, רציתי לשתף בעוד נושא.. הפעם בעניין הקורונה. היום הלכתי לעבודה, וחזרתי בהסעה עם עוד עובדים. ישבנו אמנם במרחקים מותרים, ולפתע הנהג סגר את החלון כי היה ממש חם, כדי שהמזגן יצליח לקרר. אני יודע שצריך חלונות פתוחים בתקופה זו. מה שמציק לי במיוחד זה החשש שבתוך חלל סגור עם אנשים שהם לא קרובי משפחתי, אני עלול להידבק בקורונה, למרות שאני חובש מסיכה. אני מרגיש שכל הזמן החלונות חייבים להיות פתוחים, ומספיק שפעם אחת ההנחיות של משרד הבריאות לא מתקיימות, אני חושב פתאום שאני עלול לקבל את הנגיף. זה במיוחד מרגיז אותי שהנהג יכל להשאיר חלון פתוח, אבל הנוסעים לחצו עליו לסגור את החלון, ואז אני נדפק מכל זה. אני מתרגז שהאנשים לא מבינים כלום בנושא המחלה, וזה מקשה עליי ליסוע בחזרה מהעבודה בכיף וללא חשש. אני חווה תמיד את החשש הזה. גם כאן, לא יודע עד כמה קשור ל-OCD, אבל אני מרגיש המחשבה הזאת מפריעה לי, כי זה מאוד מרגיז אותי שהאנשים לא פועלים לפי ההנחיות ובגללם אני עלול להידבק. כיצד אני יכול להיפתר מהמחשבה המציקה הזאת שאני עלול לחטוף את המחלה מחלל סגור? אודה לעזרה.

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי יקירי

מחשבות טורדניות ולחץ במיוחד בתקופה לא קלה כמו שקורה כעט, מגבירים את החרדה והחשש שבמילא קיימים באוסידי. אני מבינה ומסכימה איתך לגבי ההנחיות. אבל אני מאמינה שלא נידבקת, וזה רק החשש והלחץ שמכרסם בך.

סובל10

New member
קורונה

היי, אני מבין שהחשש מכרסם בי, אבל זה יותר מרגיז שאנשים לא נצמדים להנחיות, ואפשר למנוע הידבקות אם יתחילו להיות מודעים לסביבה שבה חיים. הבעיה היום שאנשים פועלים מתוך דחף, כי קשה להם להתרחק כל הזמן אחד מהשני, ואנשים כבר חושבים שהקורונה מאחורינו, אך פה הטעות. הקורונה עדיין כאן כל עוד אין חיסון ואין תרופה. ועדיין יש נדבקים אם כי בכמות הרבה יותר נמוכה מאשר לפני חודש. עלולה להיות התפרצות נוספת, ואף אחד לא רואה זאת. אני מאמין שהיצמדות להנחיות תעזור לאנשים לצלוח את התקופה, עד מציאת תרופה. וההנחיות ממש פשוטות לדעתי.

למעלה