קורס מערכות מחשב מרכזי

קורס מערכות מחשב מרכזי

שלום, אני סטודנטית למדעי המחשב, פתחו אצלנו קורס בחירה בשם מערכת המחשב המרכזי, מישהו מוכן בבקשה להסביר לי מה אני בדיוק הולכת ללמוד בקרוס הזה, האם מובר בקורס קשה, קל , תיכנותי, עיוני..... האם יתרום לי דבר או שניים בחיים? לצערי אין עדיין סילבוסים לקורסים
למרצה קוראים מרגלית מגן תודה לכל המשיבים

רונןMF

New member
שלום לך

בגדול מחשוב מרכזי זה התחום שעוסק באופן המחשוב של ארגונים גדולים. בד"כ בלימודים דיברתם על windows עם PC או Unix וכ'... המחשבים האלו הם מחשבים טובים ונפוצים מאוד בעולם, אבל לא מסוגלים לתת מענה לצרכי מחשוב של ארגונים ענקיים שדרישות המחשוב שלהם אחרות לגמרי (בנקים, חברות כרטיסי אשראי, משרדי ממשלה...) לא ידעתי על הקורס אבל נראה לי שאת יכולה לקבל זוית מעניינת אבל צורך מחשוב אחרת... מעבר לכך לשאלות על תכני הקורס עצמו קצת קשה לי לענות שכן אני לא יודע מה מגן תכנן אבל היות והוא אחד מהמובילים פה בפורום אז הוא בטח יענה לך בקרוב.

רונןMF

New member
אגב

איפה פותחים את הקורס הזה? יש אפשרות לבוא בתור שומע חופשי אצלכם ?

אני לומדת במכללה האקדמית שת"א - יפו

אף פעם לא בדקו אצלנו נוכחות ושמות, אני מניחה שאתה יכול לבוא ולשמוע אבל לא מתיחבת על כלום. אם אני לא טועה מדובר במרצה ששמה מרגלית מגן, ולצערי אין עדיין סילבוסים

רונןMF

New member
אני מכיר

אישית את המרצה שלך... שמו מגן ושם המשפחה שלו מרגלית.. הוא אחד ממובילי הפורום כאן ואחד מאנשי המקצוע הטובים בתחום.

רונןMF

New member
אני לא

בטוח שהוא רוצה שיכתבו זאת כאן. אם הוא ירצה הוא יזדהה.

elotan

Member
אז יהיה קשה לקבל את דעתך עליו כ"אחד ממובילי

הפורום כאן......."
מה גם שהפורום, איך אני אגיד במילים הכי עדינות שאני יכול למצוא - די צולע. יש פה בקושי בקושי הודעה אחת בשבוע.

רונןMF

New member
דבר ראשון

לא ממש אכפת לי אם תקבל את דעתי או לא... דבר שני, אם יש לך הצעות כיצד לתרום לפורום, לגרום לפריחתו רעיונות חדשניים כלשהם אתה מוזמן להציע....

elotan

Member
מה שהייתי עושה בתור דבר ראשון זה מיידע את

שאר חברי הפורום מי אלה "מובילים הפורום" (בין אם מטעם עצמם ובין אם מטעם חבריהם), בין אם ע"י חשיפת הניק בלבד ובין אם (ורק אם ירצו) שמם המלא, על מנת ששאר החברים יוכלו לקחת את דעותיהם ותשובותיהם כמקור מוסמך יותר מאשר סתם אנשים שזאת ההודעה הראשונה שלהם בפורום. אפשר מצידי להאדים אותם, אם זה עוזר. אחר כך הייתי מפרסם את הפורום הזה במקומות שיש הרבה אנשי MF (צבא, חברות ביטוח, כרטיסי אשראי ובנקים). ובסוף הייתי מבקש ממנהל הפורום, בגלל שעברו כבר 3 שבועות מההודעה האחרונה שלו בפורום, אולי לבקר כאן וגם לכתוב איזה משהוא. אבל זה רק אני.

זה שמנהל

הפורום לא כותב הודעות ... זה בגלל שאין לו למה להגיב... זה לא אומר שהוא לא נכנס ובודק את הפורום כמה פעמים ביום לראות אם משהו התחדש או נוקט בפעולות כאלו ואחרות בניסיון להחיות את הפורום וכן מאחורי הקלעים, גם אם לעיתים לא נראה כך, מתבצעים ניסיונות כאלו ואחרים. לעצם העיניין הפורום פורסם בכל החברות העוסקות ב-MF בכל אספקט שהוא ובכלל זה חברות בעלות MF, מעסיקות אנשי MF, מוכרות מוצרי ומחשבי MF וכ'.. לצערי עדיין לא נוצר גרעין קשה של אנשים שכותבים הודעות שואלים שאלות ומנהלים דיונים בנושאים שונים (אחת המגבלות האמיתיות היא שברוב הארגונים מהסוג שציינת בנקים, צבא וכ'.. לא לכל העובדים יש גישה לרשת מהעבודה ורוב האנשים מנסים לא להתעסק בנושאי עבודה בבית) ניסינו להרים סקרים, לכתוב מאמרים וכ'.. אך ההענות הייתה נמוכה. אני מזמין אותך להרים את הכפפה ולהביא הצעות קונקרטיות איך להחיות את הפורום.. וכמובן אני מזמין אותך להשאר ולהתמיד בנוכחותך בפורום.

elotan

Member
אצלינו אף אחד חוץ ממני לא שמע על הפורום הזה

והאמת היא (חייב להודות) שאני משתדל להימנע מה MF בבית. מספיק יש לי ממנו בעבודה.

elotan

Member
סליחה, חשבתי שהיה ברור מההקשר

אצלינו - אצלינו במקום העבודה.

למעלה